راهنمای دریافت ویزای سنگاپور + معرفی انواع ویزا

ویزای سنگاپور را باید گردشگران قبل از سفر به این کشور در شرق آسیا دریافت کنند تا به محض رسیدن به خاک این کشور اجازه ورود به این کشور برای آنها صادر شود. سنگاپور یکی از محبوب ‌ترین مقاصد گردشگری در بین توریست‌های ایرانی است و اغلب هموطنان برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری بی‌شمار سنگاپور به این کشور سفر می‌کنند. سفر به کشور سنگاپور و دریافت ویزای این کشور برای اتباع اغلب کشورهای جهان بسیار آسان است و گردشگران در کمترین زمان ممکن با ارائه حداقل مدارک می‌توانند عازم این کشور شوند.

به گزارش حرف تازه به نقل از الی گشت، مراحل و شرایط دریافت ویزا در سفرهای خارجی همواره با سوالات و ابهامات زیادی برای گردشگران همراه است، به خصوص افرادی که اولین بار قصد سفر به کشور سنگاپور را دارند، معمولا سوالات زیادی درباره شرایط ورود به این کشور و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا دارند که در این مقاله تلاش می‌کنیم به تمامی سوال‌ های شما درباره شرایط دریافت ویزای سنگاپور پاسخ دهیم تا با آرامش خاطر عازم این کشور شوید.

شرایط دریافت ویزای سنگاپور

همه کسانی که تابعیت و یا اقامت کشور سنگاپور را ندارند، باید حتما قبل از عزیمت به این کشور به عنوان یک تبعه خارجی ویزا دریافت کنند. البته بسیاری از کشورهای توریستی جهان همچون سنگاپور، به دلیل تقاضای زیاد برای سفر به این کشور و ایجاد شرایط آسان سفر، مراحل و شرایط دریافت ویزای سنگاپور را برای اتباع خارجی راحت کرده‌اند. شرایط دریافت ویزای سنگاپور برای اتباع کشورهای مختلف متفاوت می‌باشد، این کشور آسیایی برای اتباع چندین کشور شرایط ورود بدون ویزا با تعداد روزهای محدود را هم مهیا کرده است. توجه داشته باشید که دولت سنگاپور در ایران سفارت ندارد و به همین دلیل اتباع ایرانی برای سفر به این کشور باید حتما به یکی از آژانس‌ های مسافرتی معتبر و یا دفتر کنسولی کشورهای همسایه سنگاپور در ایران برای دریافت ویزا مراجعه کنند.

شرایط دریافت ویزای سنگاپور - الی گشت

سنگاپور یکی از زیباترین کشورهای جهان است و تنوع جاذبه‌ های طبیعی، تاریخی و بازارهای محلی سنگاپور بسیار زیاد می‌باشد که این موارد از دلایل اصلی ایرانی‌ها برای سفر به سنگاپور است. ایرانی‌های با اهداف تجاری، تفریحی و بعضا تحصیلی به کشور سنگاپور در شرق قاره آسیا سفر می‌کنند. در ادامه قصد داریم در مورد انواع ویزای کشور سنگاپور و مدارک مورد نیاز برای این ویزا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما بگذاریم.

چه زمانی باید برای ویزای سنگاپور اقدام کنیم؟

چه زمانی باید برای ویزا سنگاپور اقدام کنیم؟ گردشگران و تمامی افراد که با اهداف مختلف قصد سفر به کشور سنگاپور را دارند، باید حداقل ۳۰ روز قبل از تاریخ سفر خود برای دریافت ویزا اقدام کنند. بهترین زمان سفر به سنگاپور با توجه به هدف افراد متفاوت است و باید حتما قبل از هرکاری برای دریافت ویزا اقدام شود. البته توجه داشته باشید که اخذ ویزا سنگاپور به معنی مجوز ورود به این کشور نیست، در صورتی که فرد متقاضی شرایط ورود به این کشور را داشته باشید یک گذرنامه مخصوص در فرودگاه برای وی صادر می‌شود که برای ویزای‌های توریستی به آن ویزیت پاس (Visit Pass) می‌گویند. افرادی که این گذرنامه را دارند، حداکثر ۳۰ روز از سه ماه را مجاز به ورود و اقامت در کشور سنگاپور هستند.

آیا برای رفتن به سنگاپور باید ویزا بگیریم؟

آیا برای رفتن به سنگاپور باید ویزا بگیریم؟ اتباع اکثر کشورهای جهان می‌توانند آزادانه و بدون نیاز به ویزا و فقط با در دست داشتن گذرنامه معتبر وارد کشور سنگاپور شوند، اما اتباع برخی از کشورها همچون ایران برای ورود به این کشور باید از قبل به صورت الکترونیکی درخواست ویزای خود را ثبت نمایند. روند درخواست ویزای سنگاپور بسیار آسان است و گردشگران ایرانی با مراجعه به سایت singaporevisaonline.sg می‌توانند در اسرع وقت درخواست ویزای خود را ثبت کنند. در صورت داشتن شرایط لازم برای دریافت ویزای سنگاپور به راحتی و در کمترین زمان ممکن ویزای این کشور برای شما صادر می‌شود و با توجه به مدت اعتبار ویزا می‌توانید برای گردش و تفریح و یا کار و تحصیل عازم کشور سنگاپور شوید.

 

ویزای سنگاپور - الی گشت

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سنگاپور

تمامی افرادی که قصد سفر به کشور سنگاپور را دارند، برای دریافت ویزای این کشور باید حتما پیش از هر کاری مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و سپس مدارک خود را به صورت اینترنتی بارگذاری نمایند. مدارکی که باید هنگام درخواست ویزای سنگاپور ارائه دهید، با توجه به هدف سفر شما متفاوت است و برخی از مدارک صرفا در زمان سفر با اهداف تجاری و یا تحصیلی باید ارائه شود. با این حال مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سنگاپور به صورت عمومی برای همه متقاضیان عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا سنگاپور که در آن به سوالات مربوط به اطلاعات هویتی، وضعیت تاهل، محل اقامت در سنگاپور، آدرس فرد متقاضی در کشور مبدا، هدف از سفر و مواردی از این دست باید پاسخ داده شود.

 • ارائه گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار

 • کپی بلیط هواپیما

 • کپی اطلاعات گذرنامه

 • ارائه عکس پاسپورتی جدید با پس زمینه سفید که حداکثر سه ماه قبل گرفته شده باشد.

چگونه درخواست ویزای سنگاپور را ارسال کنیم؟

چگونه درخواست ویزای سنگاپور را ارسال کنیم؟ برای ارسال درخواست ویزای سنگاپور، شما باید پس از جمع آوری مدارک لازم به سایت صدور روادید این کشور مراجعه کنید و مدارک خود را بارگذاری نمایید. البته توجه داشته باشید که مجوز بارگذاری مدارک برای درخواست ویزای سنگاپور را همه افراد ندارند و شما برای دریافت ویزا باید از طریق یک واسطه در کشور سنگاپور و یا آژانس‌های مسافرتی در ایران برای بارگذاری مدارک خود اقدام کنید. دولت سنگاپور فقط به تعدادی از آژانس‌های مسافرتی این مجوز را داده است که برای ورود افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، درخواست ویزا را به صورت الکترونیک ثبت نمایند.

مدت زمان صدور ویزای سنگاپور

همان طور که در ابتدا مقاله هم اشاره کردیم، ویزای سنگاپور برای اتباع کشورهای مختلف با شرایط متفاوتی صادر می‌شود و هدف سفر شما و کشور مبدا روی مدت زمان صدور ویزا تاثیرگذار است. مبنای محاسبه روزها برای صدور ویزا سنگاپور از یک روز پس از ارائه و ارسال مدارک می‌باشد. مدت زمان صدور ویزای سنگاپور برای اتباع کشورهای مختلف بین ۱ الی ۳ روز کاری است و شما پس از دریافت ویزا به صورت الکترونیکی باید در زمان سفر به این کشور یک نسخه چاپی هم از ویزای خود تهیه نمایید و برای دریافت گذرنامه ورود به کشور سنگاپور در زمان سفر به این کشور به ماموران گذرنامه سنگاپور در فرودگاه ارائه دهید، همچنین باید بدانید که اعتبار ویزای سنگاپور از زمان صدور بسته به نوع ویزا متغیر می‌باشد.

 

مدت زمان صدور ویزای سنگاپور - الی گشت

انواع ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور با توجه به هدف شما از سفر به این کشور آسیایی صادر می‌شود و شما باید ابتدا هدف خود از سفر به این کشور را مشخص نمایید. ویزا سنگاپور به دو صورت تک سفره و مولتی یا همان چند سفره صادر می‌شود. انواع ویزای سنگاپور عبارتند از:

 • ویزای توریستی سنگاپور

اگر به عنوان توریست قصد سفر به کشور سنگاپور را دارید، پس از اخذ ویزای اولیه باید در زمان سفر به این کشور ویزای الکترونیکی خود را به ماموران گذرنامه سنگاپور ارائه دهید تا در صورت صلاحدید آنها گذرنامه توریستی برای شما صادر شود. به گذرنامه‌ای که برای گردشگران در زمان ورود به کشور سنگاپور صادر می‌شود، ویزیت پاس (Visit Pass) می‌گویند که اعتبار آن بین ۱۴ الی ۳۰ روز پس از ورود به خاک سنگاپور می‌باشد و در صورتی که بیشتر از مدت زمان اعلام شده در کشور سنگاپور بمانید، جریمه و مجازات خواهید شد.

در صورتی که بیشتر از زمان مجاز اعلام شده در گذرنامه، قصد اقامت در سنگاپور را دارید، باید حتما قبل از تمام شدن اعتبار گذرنامه ویزای توریستی خود را تمدید نمایید. اگر از طریق ویزای توریستی سنگاپور وارد این کشور شوید، اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت. ویزای توریستی سنگاپور برای افرادی صادر می‌شود که به قصد گردش به این کشور سفر می‌کنند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی سنگاپور عبارتند از:

 • فرم‌های A14 و V39A

 • ارائه گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه کپی

 • یک قطعه عکس زمینه سفید جدید

 • سایر مدارک

 • شناسنامه و کارت ملی

 • آدرس کامل محل سکونت، محل کار و عنوان شغل متقاضی

 • ارائه برگه رزرو هتل

 • بلیط رفت و برگشت هواپیما

 • پرداخت هزینه صدور ویزا

ویزای توریستی سنگاپور - الی گشت

 • ویزا تحصیلی سنگاپور

اگر با هدف تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور سنگاپور، قصد سفر به این کشور را دارید، باید حتما پیش از سفر به این کشور مدارک لازم را ارائه دهید تا در صورت صلاحدید مسئولان گذرنامه در کشور سنگاپور، ویزای تحصیلی برای شما صادر شود. ویزای تحصیلی سنگاپور برای آن دسته از اتباع خارجی صادر می‌گردد که قصد دارند تحصیلات آکادمیک خود را در یک موسسه آموزشی در کشور سنگاپور دنبال کنند. مدارک لازم برای دریافت این ویزا عبارتند از:

 • ارائه گذرنامه معتبر

 • فرم درخواست ویزای دانشجویی موسوم به ICA 16

 • پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی

 • نامه پذیرش از دانشگاه در کشور سنگاپور

 • دو قطعه عکس پاسپورتی

 • گواهی تمکن مالی از بانک

 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی

 • ارائه مدرک آزمون زبان

 • گواهی سلامت پزشکی

 • رزومه شغلی و ارائه توصیه نامه

 • ویزا کاری سنگاپور

این ویزا مختص افرادی است که قصد دارند در مدت اقامت در خاک کشور سنگاپور، در این کشور کار کنند و درآمد داشته باشند. اتباع خارجی که با هدف کار به کشور سنگاپور سفر می‌کنند باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا سنگاپور را پیش از سفر آماده کرده و به اداره مهاجرت و گذرنامه این کشور ارائه دهند تا در صورت صلاحدید مسئولان این کشور، ویزای کاری سنگاپور برای آنها صادر شود. ویزای کاری سنگاپور با عبارت اختصاری ای پی (EP) در گذرنامه فرد متقاضی درج می‌شود. در این حالت شما باید یک کارفرما سنگاپوری پیدا کنید که حداقل حقوق ماهانه سه هزار دلار برای کار شما در این کشور پرداخت نماید. در این صورت می‌توانید به راحتی مدارک خود را برای دریافت ویزا سنگاپور آپلود کنید، مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • ارائه گذرنامه معتبر

 • فرم درخواست ویزای کاری

 • پرداخت هزینه درخواست ویزای کاری

 • نامه پذیرش از محل اشتغال

 • دو قطعه عکس پاسپورتی

 • گواهی تمکن مالی از بانک

ویزای سنگاپور - الی گشت

هزینه صدور ویزای سنگاپور

با توجه به نوع ویزای دریافتی شما برای سفر به کشور سنگاپور، هزینه آن هم متفاوت است ولی اگر بخواهیم به صورت کلی در مورد هزینه صدور ویزای سنگاپور به شما بگوییم، هزینه ویزای توریستی سنگاپور در حال حاضر ۸۵ دلار و هزینه ویزای تحصیلی سنگاپور ۹۰ دلار برای اتباع خارجی است. هزینه صدور ویزا در صورت ریجکت شدن فرد متقاضی، غیرقابل استرداد می‌باشد.

مدت زمان اعتبار ویزای سنگاپور

اگر برای بازدید از جاذبه‌ های گردشگری سنگاپور عازم این کشور هستید، باید به شما بگوییم که حداکثر مدت زمان اعتبار ویزای سنگاپور از تاریخ صدور آن فقط دو ماه می‌باشد، همچنین شما پس از ورود به سنگاپور می‌توانید به مدت ۳۰ روز در این کشور بمانید و همچنین ویزا سنگاپور به دو صورت عادی و فوری قابل دریافت است.

تفاوت ویزای مولتی و تک سفره سنگاپور

افرادی که ویزای مولتی سنگاپور را دریافت کرده باشند، این مجوز برای آنها صادر شده که بیش از یک بار به این کشور سفر کنند، اما ویزای تک سفره همان طور که از اسم آن مشخص است، دارنده ویزا فقط یک بار مجوز ورود به کشور سنگاپور را دارد و پس از خروج از این کشور اگر از مدت ویزای وی باقی مانده باشد هم دیگر اجازه ورود به خاک سنگاپور را ندارد. در واقع این موضوع تفاوت ویزای مولتی و تک سفر سنگاپور با هم است و شما با دریافت ویزای مولتی به دفعات می‌توانید وارد کشور سنگاپور شوید و پس از خروج از این کشور، بدون نیاز به اخذ مجدد ویزا تا زمان انقضا ویزا دوباره به این کشور سفر کنید.

ویزای سنگاپور - الی گشت

ویزای ترانزیت کشور سنگاپور

ویزای ترانزیت کشور سنگاپور مختص اتباع خارجی صادر می‌شود که برای تردد به کشور ثالث قصد عبور از کشور سنگاپور را دارند. شما با دریافت ویزای ترانزیت برای سفر به کشور سنگاپور مجاز هستید به مدت ۹۶ ساعت در فرودگاه این کشور منتظر پرواز بعدی خود بمانید. ویزای ترانزیت مختص سفرهایی است که مسیرهای طولانی دارند و شما در مسیر پروازی خود مجبور به توقف در یکی از فرودگاه‌های میانه مسیر هستید.

سوالات متداول درباره ویزای سنگاپور

۱. آیا برای رفتن به سنگاپور به ویزا نیاز دارم؟

دارندگان پاسپورت بسیاری از کشورهای جهان همچون آمریکا برای ورود به این کشور نیازی به اخذ ویزا ندارند ولی تمامی اتباع ایرانی برای سفر به سنگاپور با هر هدفی باید حتما پیش از سفر ویزای سنگاپور را دریافت کنند و سپس عازم این کشور شوند.

۲. چگونه ویزای توریستی سنگاپور بگیرم؟

برای دریافت ویزای توریستی سنگاپور باید ابتدا درخواست ویزای خود را در سایت اداره مهاجرت و گذرنامه این کشور (ICA) به صورت آنلاین از طریق یکی از آژانس‌های مسافرتی مجاز و یا افراد واسطه ثبت کنید. اگر درخواست شما تایید شود، آژانس مسافرتی برگه تاییدیه را برای شما به صورت کاغذی چاپ کرده و به شما برای سفر به این کشور تحویل می‌دهد.

۳. آیا دریافت ویزای سنگاپور در فرودگاه هم امکان پذیر است؟

در حال حاضر صدور ویزای سنگاپور برای شهروندان و اتباع ایرانی در فرودگاه  امکان پذیر نیست و ایرانی‌ها باید حتما پیش از سفر به این کشور برای دریافت ویزا اقدام کنند.

۴. ایرانی‌های چطور می‌توانند برای دریافت ویزای سنگاپور اقدام کنند؟

در حال حاضر سنگاپور در ایران سفارت ندارد. اما ایرانی ها به راحتی می توانند به صورت آنلاین برای ویزای این کشور در روزهای مختلف سال و فقط با پرداخت هزینه ویزا و ارائه مدارک لازم اقدام کنند. درخواست آنلاین ویزا سنگاپور بسیار راحت تر از مراجعه حضوری به سفارت می‌باشد و صدور ویزا به این شکل سریع تر انجام می‌شود.

۵. آیا صدور ویزا سنگاپور برای شهروندان ایرانی هزینه دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله، هزینه درخواست برای ویزای الکترونیکی سنگاپور برای اتباع ایرانی در حال حاضر ۱۱۰ دلار می‌باشد و این مبلغ در صورت ریجکت شدن مسافر غیر قابل استرداد است.

۶. آیا خرید تور تفریحی به مقصد سنگاپور از سایت الی گشت امکان پذیر است؟

بله، شما می‌توانید تور تفریحی خود به مقصد کشور سنگاپور را به صورت ۲۴ ساعته و کاملا آنلاین از سایت الی گشت خریداری کنید و با خیالی آسوده در برای تفریح و گردش عازم این کشور در شرق آسیا شوید، تمامی مراحل دریافت ویزا سنگاپور توسط آژانس الی گشت برای مسافران این مجموعه انجام می‌شود.

جمع بندی راهنمای دریافت ویزای سنگاپور

اگر می‌خواهید به سنگاپور یا هر کشور دیگری در جهان سفر کنید، برای ورود و اقامت در این کشورها باید حتما قبل از سفر یا در زمان ورود به خاک این کشورها ویزا دریافت نمایید. معمولا اتباع ایرانی برای سفر به کشور سنگاپور با اهداف مختلف باید حداقل ۳۰ روز قبل از تاریخ سفر خود درخواست ویزا را با ارائه مدارک مورد نیاز به صورت آنلاین، در سایت اداره گذرنامه و مهاجرت این کشور ثبت نمایند تا پیش مجوز یا روادید اولیه برای ورود به کشور سنگاپور برای آنها صادر شود.

صدور این ویزا بین ۱ الی ۳ روز کاری طول می‌کشد، البته توجه داشته باشید که این ویزا صرفا یک پیش مجوز است و گذرنامه اصلی برای ورود به کشور سنگاپور زمانی صادر می‌شود که شما عازم کشور سنگاپور شده‌اید و در پشت گیت گذرنامه هستید. دریافت ویزا سنگاپور برای کسانی که به صورت توریستی قصد سفر به این کشور را دارند، خیلی هم دشوار نیست. برای سفر به کشور سنگاپور در روزهای مختلف سال و گذراندن تعطیلات مهیج و رویایی در این کشور مدرن و زیبا می‌توانید بلیط پرواز و رزرو هتل خود را با بهترین قیمت به صورت ۲۴ ساعته از سایت الی گشت انجام دهید.