جلسه شورای شهر رشت به حدنصاب نرسید:

رابطه سوئیچ جامانده و استارت جلسات محفلی مخالفان شهردار

حرف تازه : جلسه صد و سی چهارم شورای شهر رشت با غیبت محمود باقری، منوچهر جمالی، امیرحسین علوی، مجید رجبی، فرانک پیشگر و خروج عجیب مسعود کاظمی به رسمیت نرسید. امروز در حالی که ساعت شورا ۱۷ را نشان می‌داد؛ محمد رفیعی نوده، فرهاد شوقی، رضا موسوی روزان، مظفر نیکومنش، رضا رسولی، اسماعیل حاجی‌پور، فاطمه […]

حرف تازه : جلسه صد و سی چهارم شورای شهر رشت با غیبت محمود باقری، منوچهر جمالی، امیرحسین علوی، مجید رجبی، فرانک پیشگر و خروج عجیب مسعود کاظمی به رسمیت نرسید.

امروز در حالی که ساعت شورا ۱۷ را نشان می‌داد؛ محمد رفیعی نوده، فرهاد شوقی، رضا موسوی روزان، مظفر نیکومنش، رضا رسولی، اسماعیل حاجی‌پور، فاطمه شیرزاد، محمد حسین کارگرنیا، مسعود کاظمی در صحن شورا حضور داشتند.

وقتی رفیعی به همراه دبیر شورا اعضای پراکنده را به حضور در صندلی‌های شورا دعوت کرد خبرنگاران حاضر در شورا اطمینان پیدا کردند که جلسه با حضور ده نفر از اعضای شورا تشکیل می‌شود چرا که عباس صابر در‌‌‌ همان لحظه وارد شورا شد.

در حالی که دقایقی تعدادی از اعضای شورای شهر منتظر به حد نصاب رسیدن اعضا برای آغاز نشست بودند محمد رفیعی نوده رییس شورای شهر از رضا رسولی عضو شورا به دلیل جمله هفته گذشته‌اش عذرخواهی کرد و گفت قصد خاصی از بیان آن جمله نداشت.

رفیعی در جلسه پرچالش هفته گذشته شورا که با حضور شهردار برگزار شد در پاسخ اعتراض رضا رسولی که حضور شهردار را برای پاسخ به سوالات اعضای شورا در صحن طبق روال قانونی می‌دانستبا لحنی نامناسب او را وکیل مدافع شهردار خوانده بود.

دقیقه‌ای بعد وقتی رئیس جلسه تعداد اعضای حاضر را شمارش کرد یک نفر کم بود؛ اینبار مسعود کاظمی از صحن شورا خارج شده بود.

اما رفیعی یک بار دیگر و با اتخاذ رویکردی که بار‌ها با اعتراض اعضا و اصحاب رسانه همراه شده است، مانند جلسات رسمی، جلسه به حد نصاب نرسیده را آغاز کرد؛ قرآن خوانده و سرود ملی پخش شد؛ در حالی که جلسه رسمیت نداشت.

برخی از اعضای شورا و خبرنگاران به رئیس شورا یادآوری کردند که جلسه می‌تواند رسمیت داشته باشد چون کاظمی در صحن شورا حضور دارد.

شاهد این افراد هم سوئیچ خودرو و دسته کلید مسعود کاظمی بود که روی میزش قرار داشت. در اتفاقی عجیب مسعود کاظمی علی رغم خروج از صحن علنی شورا، از ساختمان عمارت حاج خلیل رفیع خارج نشده بود و ظاهرا در عرض کمتر از ۵ دقیقه نائب رییس شورا در ساختمان شورا گم شده بود!

حتی تلاش اسماعیل حاجی‌پور برای یافتن او در اتاق‌های کناری و راهروی ساختمان هم نتیجه‌ای نداشت.

در این دقایق برای حاضران این سوال مطرح بود که کاظمی چگونه از محل جلسه شورا خارج شد در حالی که دسته کلید و سوئیچ خودرو او جا مانده بود. هنوز مشخص نیست حواس پرتی یا عجله برای خروج از صحن با هدف آبستراکسیون، کدام یک رقم زننده این موضوع بود.

پس از آن که جلسه از رسمیت افتاد، بار دیگر گمانه زنی‌ها در فضای مجازی اوج گرفت. گفته می‌شود شاید غیبت چند عضو شورا که عمدتا از طیف مخالف شهردار رشت هستند بی‌ارتباط به شایعه جلسه برخی از اعضای شورا با رضا جمشیدی رئیس سابق شورای شهر نیست. گروهی که گویا همچنان دل در گرو استیضاح محمدعلی ثابت قدم دارند و علاقه مندند تا همکار سابقشان که نتوانست صلاحیت مراجع ذیصلاح را برای تایید نامزدی‌اش در مجلس شورای اسلامی را به دست آورد بر صندلی شهردار رشت تکیه بزند.

جلسه شورای شهر 25 بهمن (2)

جلسه شورای شهر 25 بهمن (4)

جلسه شورای شهر 25 بهمن (1)

جلسه شورای شهر 25 بهمن (5)

جلسه شورای شهر 25 بهمن (6)

گیل نگاه