رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 11 خبر


  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 7 August

«سعید سهراب‌پور» رئیس سابق دانشگاه شریف گفت: گویا کامران دانشجو وزیر علوم دولت احمدی نژاد در آخرین لحظات وزارت خود حکمی را برای هیئت امنایی شدن آقای بذرپاش صادر کرده اما پس از آن هیچ هیئت امنایی با شرکت بذرپاش تشکیل نشد.

حرف تازه – «سعید سهراب‌پور» رئیس سابق دانشگاه شریف درباره‌ی حکم هیئت امنایی شدن مهرداد بذرپاش در مقطعی در دانشگاه شریف، به انصاف نیوز گفت: گویا کامران دانشجو وزیر علوم دولت احمدی نژاد در آخرین لحظات وزارت خود حکمی را برای هیات امنایی شدن آقای بذرپاش صادر کرده اما پس از آن هیچ هیات امنایی با شرکت بذرپاش تشکیل نشد .

وی توضیح داد: هیات امنا سالی یک الی دو بار تشکیل می‌‌شود، صرفا صدور حکم فایده‌ای ندارد، او باید عضو هیات امنا شود. البته کار غلطی بوده که به این فرد حکم هیئت امنایی داده‌اند. اعضای فعلی ترکیبی از وزیر و نماینده‌ی مجلس است. شان دانشگاه صنعتی شریف چیز دیگری است. هر چند وزیر می‌تواند برای کسی حکم هیئت امنایی بزند اما بالاخره دانشگاه هم باید از آن فرد دعوت کند. عضو هیئت امنا باید در شان دانشگاه شریف باشد؛ نمی‌خواهم ایشان را تخریب کنم بالاخره ایشان دانشجوی دانشگاه شریف بود، حتی ضعیف‌ترین دانشجو هم در این دانشگاه بالاخره نسبت به دانشجوهای دانشگاه‌های دیگر خوب است. اما در حد هیات امنا نیست. این داستان برای سال ۹۲ و آخرین لحظات دولت وقت بود. حالا نمی‌دانم این حکم تقلبی است یا واقعی؛ خبر ندارم!
سهراب‌پور درباره‌‌ی گفته‌ها مبنی بر حضور مهرداد بذرپاش در پژوهشکده‌ی شهید رضایی نیز گفت: این پژوهشکده کارهای قوی‌ای می‌کند، اما برای بسیج دانشجویی بود و متعلق به دانشگاه شریف نبود. کارهای بسیار مهمی کردند که محرمانه است. آن زمان هم آقای بذرپاش در بسیج دانشجویی دانشگاه شریف بود. سال‌ها بعد رئیس دانشگاه این پژوهشکده را به ثبت می‌رساند و از وزیر علوم مجوز می‌گیرد. البته من موافق نیستم، چون از ابتدا برای دانشگاه نبود و وقتی رئیس دانشگاه این مجوز را گرفت، آنها هم برروی سر برگ اسم دانشگاه شریف را می‌‌زنند.
سعید سهراب‌پور که از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۹ رئیس دانشگاه شریف بوده است، ادامه داد: وقتی آقای بذرپاش می‌رود تا از آنها مدرکی برای فعالیت خود در آنجا را بگیرد، به او سربرگ جدید می‌‌دهند و اسم دانشگاه شریف برروی سر برگ ذکر شده. این اشکال دارد. نباید با سربرگ دانشگاه حضور او را تایید کنند، بله ایشان در آنجا بوده اما در قدیم فعال بود. هیچوقت این پژوهشکده زیر نظر معاون پژوهشی دانشگاه ما نبوده است. این مسائل به دانشگاه ضرر می‌رساند.
مهرداد بذرپاش در روزهای اخیر از سوی نمایندگان مجلس به ریاست دیوان محاسبات کشور انتخاب شده است. احمد توکلی نماینده‌ی اسبق مجلس که او نیز اصولگراست در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، رییس اصولگرای مجلس جدید، نوشت که از نظر او بذرپاش شرایط لازم برای ریاست دیوان محاسبات را ندارد. برخی ادعاها درباره‌ی سوابق آقای بذرپاش در روزهای اخیر مرود تردید قرار گرفته است.
رئیس سابق شریف: هیچ هیات امنایی با بذرپاش تشکیل نشد

رئیس سابق شریف: هیچ هیات امنایی با بذرپاش تشکیل نشد

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار