دیدار علوی با بهارمست و عطایی/ شهردار منتخب رشت: تا زمان تعیین تکلیف املاک شهرداری، از هرگونه واگذاری املاک به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری شود

علوی با تاکید بر لزوم سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های عمرانی شهر، اذعان کرد: حرکت به سمت توسعه شهری با اجرای پروژه‌های محله محور بالاخص در مناطق کم برخوردار با تراکم جمعیتی بالا در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری رشت قرار دارد.

حرف تازه – شهردار منتخب رشت با سرپرست و معاون مالی و اقتصادی شهرداری رشت پیرامون مسائل مالی، عمرانی و شهری دیدار و گفتگو کرد.

سید امیرحسین علوی، شهردار منتخب رشت طی دیدار با علی بهارمست، سرپرست و ناصر عطایی، معاون مالی و اقتصادی شهرداری رشت شفاف سازی، انضباط مالی، صیانت از اموال و دارایی‌ها، امکانات و منابع موجود را بسیار ضروری برشمرد و اظهار کرد: شهرداری رشت می‌بایست با سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری نسبت به صرفه‌جویی و مدیریت هزینه‌ها در معاونتها، مناطق، سازمانها و واحدهای تابعه برنامه ریزی و اقدام نماید.

وی با تاکید بر لزوم سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های عمرانی شهر، اذعان کرد: حرکت به سمت توسعه شهری با اجرای پروژه‌های محله محور بالاخص در مناطق کم برخوردار با تراکم جمعیتی بالا در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری رشت قرار دارد.

شهردار منتخب رشت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهرداری را ضروری خواند و افزود: مدیریت شهری برای تحقق این مهم با رویکرد و نگاه جدید و با اتخاذ راهکارهای لازم جهت رفع چالش‌های پیش رو توسعه شهری در تامین درآمد و منابع اعتباری پایدار شهری و تقویت فرصتها، برنامه ریزی و تلاش خواهد نمود.

علوی جمع آوری و هدایت آبهای سطحی در جهت رفع آبگرفتگی در زمان بارندگی که موجب کندی تردد شهروندان و خودروها و یا مسدود شدن مسیرها می‌شود را از مهمترین اولویت‌ها برشمرد و خاطر نشان کرد: این امر باید از سوی مدیریت شهری مورد توجه قرار گیرد زیرا اخلال در تردد و عبور و مرور موجب مختل شدن در فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.

شهردار منتخب رشت واگذاری املاک شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی را ممنوع عنوان کرد و گفت: تا زمان تعیین تکلیف املاک شهرداری، از هرگونه واگذاری املاک به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری شود و نسبت به شناسایی املاک شهرداری و نوع کاربری آن‌ها اقدامات لازم به عمل آید.

علوی تعیین تکلیف وضعیت دیون معوق و ساماندهی بیمه‌پردازی جاری کارکنان شهرداری رشت را مورد اشاره قرار داد و افزود: با توجه به الزام شهرداری به پرداخت حق بیمه کارکنان به جهت برخورداری از مزایای بیمه‌ای، تاخیر در پرداخت حق بیمه پذیرفتنی نیست و لازم است با برنامه ریزی و اهتمام لازم جهت پرداخت دیون معوق، نیازهای کارکنان در این زمینه به جد رفع گردد.

شهردار منتخب در پایان با بیان اینکه مدیران شهرداری رشت می‌بایست رویکرد درآمدزایی و کاهش هزینه‌ها را در راس امور قرار دهند، از مدیران مناطق و روسای سازمان‌ها خواست برنامه‌های اجرایی خود را با اولویت پروژه‌های عمرانی، هدف‌گذاری و ارائه نمایند.

شایان ذکر است، علی بهارمست در این جلسه به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دوره سرپرستی‌شان و روند پیشرفت پروژه‌ها پرداخت.

دیدار علوی با بهارمست و عطایی

دیدار علوی با بهارمست و عطایی