دیدار سپاهان الاتحاد سه هیچ می شود | حکم سنگین AFC

کنفدراسیون فوتبال آسیا رای نهایی خود درباره بازی سپاهان الاتحاد را اعلام خواهد کرد.

به گزارش حرف تازه به نقل از ورزش سه، رای مربوط به بازی سپاهان – الاتحاد پس از دیدار تیم فوتبال این باشگاه با ملوان روی وبسایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی اعلام خواهد شد و دیدار سپاهان الاتحاد سه هیچ می شود.

دیدار سپاهان الاتحاد سه هیچ می شود

بنابر آنچه که خبرنگار “ورزش سه” از آن کسب اطلاع کرده، کنفدراسیون آسیا با جریمه ۲۰۰ هزار دلاری (۱۰ میلیارد تومانی) برای باشگاه سپاهان، نتیجه این بازی را هم سه هیچ به نفع الاتحاد کرده است. در حالی که این باشگاه از انجام سه بازی در ورزشگاه نقش جهان محروم است.

نکته جالب اینکه بازی بعدی سپاهان برابر آلمالیق در ورزشگاه آزادی برنامه ریزی شده، در حالی که نساجی هم در همان روز و همان ورزشگاه قرار است برابر نوف باخور دیگر تیم ازبک قرار بگیرد و اگر کمیته مسابقات ای اف سی رضایت ندهد، این دو مسابقه به صورت عجیبی پشت سر هم و در یک روز برگزار خواهد شد.

بر اساس آنچه که “ورزش سه” کسب اطلاع کرده، رای نهایی کمیته انضباطی که روز گذشته برگزار شده، همین است:
نتیجه بازی سپاهان – الاتحاد سه هیچ به نفع تیم میهمان خواهد بود.
باشگاه سپاهان ۲۰۰ هزار دلار جریمه پرداخت خواهد کرد (این جریمه سنگین شامل دو بخش مختلف مربوط به خود باشگاه سپاهان و رفتار هواداران می‌شود).
تیم فوتبال سپاهان از انجام سه بازی خانگی در لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه نقش جهان محروم است.

بنابراین سه بازی سپاهان مقابل نیروی هوایی، آلمالیق و دیدار بعدی در  ورزشگاه دیگر در ایران (آزادی) برگزار خواهد شد.

البته تعیین وضعیت بازی سپاهان و الاتحاد در نهایت با حکم دادگاه عالی ورزش خواهد بود چرا که سپاهان قبلا از کمیته مسابقات شکایتی را به این دادگاه ارجاع داده است که اگر این شکایت در زمان برگزاری مسابقات رسیدگی شود، احتمال تغییر نتیجه وجود دارد اما فعلا سپاهان باید بر مبنای شکست انضباطی ۳-۰ مقابل الاتحاد دور برگشت را آغاز کند و به همین دلیل بازی برگشت این تیم مقابل حریف عربستانی از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

رای انضباطی ای اف سی در شرایطی منتشر خواهد شد که گفته می‌شد در بالاترین سطح سیاسی درباره آن مذاکره و تصمیم‌گیری شده و بازی تجدید می‌شود. اما این اتفاق رخ نخواهد داد.

حالا همه در انتظار انتشار رسمی رای از سوی باشگاه سپاهان، فدراسیون فوتبال و البته کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهند بود؛ بعد از بازی ملوان.