با هدف گسترش دیپلماسی شهری ، اقتصادی و بهره مندی از ظرفیت های مشترک تاریخی

دیدار رئیس شورا و شهردار رشت با همکاران خود در آستراخان

رئیس شورای اسلامی و شهردار رشت که در قالب هیئتی به ریاست استاندار گیلان به کشور روسیه سفر کرده بودند، به منظور استفاده از فرصت های سرمایه گذاری با همتایان خود در شهر آستراخان روسیه دیدار و به لزوم گسترش دیپلماسی شهری ، اقتصادی و بهره مندی از ظرفیت های تاریخی و… تاکید کردند.

به گزارش حرف تازه، همچنین در این دیدار که با بررسی تعاملات تجاری و اقتصادی برگزار شد مقرر گردید برنامه عملیاتی تقویت مراودات شهری رشت و آستراخان هر چه سریعتر تدوین و از طریق کمیته مشترک دو طرف، ماهیانه به صورت ویدئو کنفرانس به اشتراک گذاشته و بررسی شود.
همچنین تاکید گردید برنامه ریزی لازم جهت اعزام اولین تور گردشگری متشکل از شهروندان دو شهر در کمتر از ۱۸ ماه آینده به صورت حمل و نقل مسافری از طریق دریا و همچنین به صورت پرواز مستقیم در دستور کار کمیته مشترک قرار گیرد.
 در این نشست به موضوع خواهر خواندگی شهرهای رشت و آستراخان اشاره و به لزوم توجه بیشتر به ظرفیت های مشترک تاریخی با هدف توسعه گردشگری نیز تاکید شد و با اشاره به اینکه رشت و آستراخان بزرگترین شهرهای حاشیه دریای خزر و به عنوان شهرهای معین برای گسترش روابط ایران و روسیه انتخاب شده اند و کنسولگری های دو کشور نیز در این دو شهر مستقر هستند به اجرای برنامه های جامع عملیاتی برای گسترش دیپلماسی شهری، اقتصادی،فرهنگی ، علمی و گردشگری نیز تاکید شد.