همزمان با اتمام دوره فوق دکتری؛

دکتر رضا جمشیدی چناری به درجه مهندس حرفه ای کانادا رسید

به تازگی و همزمان با اتمام دوره فوق دکتری، دکتر رضا جمشیدی چناری در کانادا به درجه مهندس حرفه ای رسید.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، دکتر رضا جمشیدی چناری رئیس اسبق شورای کلانشهررشت در دوره چهارم، که در سالهای اخیر برای گذراندن دوره فوق دکتری به کشور کانادا مهاجرت نموده بود به تازگی و همزمان با اتمام این دوره علمی سنگین موفق گردید به درجه مهندس حرفه ای کانادا (Professional Engineer) نیز نائل گردد.

اخذ این درجه که به عنوان یک نماد فنی و علمی معتبر جهت فعالیت مهندسی در سطح کانادا و آمریکا مطرح می باشد منوط به پیش نیازهایی اعم از صلاحیت علمی کافی، سابقه اجرایی بین المللی کافی در زمینه مهندسی و همچنین گذراندن آزمون ملی اخلاق و قانون میباشد که ایشان موفق به تامین کلیه پیش نیازهای لازم گردیدند.

قابل ذکر است دکتر جمشیدی چناری که هم اکنون مشاور شورای شهر کینگستون کانادا نیز است، با بالغ بر ۱۸۰ مقاله معتبر ژورنال و ۱۰۰ مقاله کنفرانسی از رزومه علمی قابل توجهی برخوردار بوده و از جمله ادیتور یکی از معتبرین ژورنالهای ICE و همزمان داور علمی ده ها ژورنال معتبر در سطح بین المللی میباشند.

وی پیش از این نیز در دانشگاه گیلان و سایر دانشگاه های ایران استاد راهنمای بالغ بر ۱۲۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۱۰ دانشجوی دکتری مهندسی عمران بود که همگی با موفقیت فارغ التحصیل شدند و تعدادی از این فارغ التحصیلان در ایران، کشورهای اروپایی، استرالیا، کانادا و آمریکا مشغول فعالیت حرفه ای میباشند.

همچنین یادآوری این نکته نیز خالی از لطف نیست که ایشان در سال ۹۴ در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه شهرستان رشت کاندیدا شدند و علی رغم تایید توسط هیات اجرایی و شانس بالای رای آوری به دلایلی نامعلوم توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شدند که در نهایت عطای فعالیت سیاسی در ایران را به لقایش بخشیده و برای فعالیت علمی تراز اول به کشور کانادا مهاجرت نمود.

آخرین مقاله علمی دکتر جمشیدی چناری به همراه یکی از معتبرترین پروفسور های بین المللی در چند روز گذشته در ژورنال Computers and Geotechnics که یکی از مهمترین ژورنالهای محاسباتی Q1 در Elsevier میباشد چاپ گردید.