مسئولین گیلان همه در خوابند، تیم ما رشتی ها رو دوست ندارند

دهن کجی شورای شهر رشت به هواداران داماش | از شعار «نه اینتر نه میلان فقط داماش گیلان» توسط هواداران تا پوشیدن پیراهن اینتر توسط تیم شورا

شب گذشته پیش از برگزاری فینال مسابقات فوتسال جام رمضان رشت، در دیداری دوستانه تیم های فوتسال «شورای شهر رشت» و «هنرمندان» به مصاف هم رفتند که این دیدار با یک حاشیه عجیب و دهن کجی شورای شهر رشت به هواداران داماش همراه بود.

اختصاصی حرف تازه، شب گذشته پیش از برگزاری فینال مسابقات فوتسال جام رمضان رشت، در دیداری دوستانه تیم های فوتسال «شورای شهر رشت» و «هنرمندان» به مصاف هم رفتند که این دیدار با یک حاشیه عجیب و دهن کجی شورای شهر رشت به هواداران داماش همراه بود.

داماش همچون سپیدرود رشت از محبوبیت بالایی بین فوتبال دوستان گیلانی برخوردار است. همین چند سال قبل بود که داماش گیلان در بالاترین سطح فوتبال کشور حضور داشت و نماینده گیلان در مسابقات لیگ برتر بود. داماشی که بازیکنان بزرگی به فوتبال کشور معرفی کرد و تا فینال جام حذفی نیز راه یافت. همین حالا یکی از مطرح ترین لژیونرهای فوتبال ایران در اروپا، علیرضا جهانبخش است که از داماش گیلان به لیگ فوتبال هلند معرفی شد.

امروز هیچ فوتبال دوست رشتی و گیلانی وجود ندارد که روزهای باشکوه حضور هواداران در ورزشگاه عضدی را به یاد نیاورد. روزهایی که در قلب شهر رشت، یک استادیوم پیر مملو از جمعیت می شد و در برف و باران و آفتاب و سرما و گرما، پیر و جوان برای حمایت از داماش به ورزشگاه می رفتند و ساعت ها به انتظار تماشای بازی تیم محبوب شهرشان می نشستند. همان روزهایی که هواداران یک صدا فریاد می زدند «نه اینتر نه میلان، فقط داماش گیلان»…

اما شاید برای شورانشینان بود و نبود داماش و حال و روز این تیم پرهوادار اهمیتی ندارد که به راحتی با فراموش کردن آن روزها و آن شعارها و با نادیده گرفتن وضعیت فعلی این تیم، پیراهن اینترمیلان را به تن می کنند و در زمین مسابقه حاضر می شوند. پیراهنی که درست در نقطه مقابل شعار هواداران بود و نشان می داد نباید از چنین مسئولانی انتظار نجات داماش و سپیدرود را داشت؛ مسئولانی که حتی در حد یک حرکت نمادین هم حاضر نیستند به حمایت از تیم های رشتی بپردازند و حالا در عکس یادگاری ورزشی آنها «هم اینتر هم میلان نه به داماش گیلان» دیده می شود!

شاید بهتر بود تیم شورای شهر رشت به صورت نمادین هرکدام از پیراهن های دو تیم سپیدرود و داماش را برای یک نیمه انتخاب می کرد. اگر همین کار هم برایشان سخت بود دست کم با یک پیراهن ورزشی بدون لوگو در زمین مسابقه حاضر می شدند! نه اینکه فقط تاج شهرستانی لباس بدون لوگو برای دروازه بانی انتخاب کند و دیگر اعضای شورا همه اینترپوش شوند! پیراهن اینتر را باید بدترین انتخاب ممکن برای تیم شورای شهر رشت دانست که به خوبی نشان می دهد داماشی ها حق داشتند اگر آن سال ها این شعار را سر می دادند و یک صدا فریاد می زدند: «مسئولین گیلان همه در خوابند، تیم ما رشتی ها رو دوست ندارند».

دیدن چنین اتفاقاتی نشان می دهد عملکرد شورای ششم رشت به نحوی است که حتی توان حفظ ظاهر و یک حرکت نمادین را هم ندارد و این باعث می شود دیگر به این شورا هم امیدی نباشد.

تصویر لوگوی اینترمیلان: