دلواپسی عضو شورای شهر رشت برای عمرِ گلِ لاله

حرف تازه : محمدحسین واثق‌کارگرنیا، عضو شورای شهر رشت در مصاحبه ای با اشاره به کاشت گل‌های لاله در نقاط مختلف این شهر، اظهار کرد: کاشت لاله به لحاظ قیمت خرید و مدت عمر به‌صرفه نیست. کارگرنیا با اشاره به اینکه عمر گل‌های لاله کوتاه است، افزود: این موضوع موجب تحمیل هزینه دوباره برای خرید و […]

حرف تازه : محمدحسین واثق‌کارگرنیا، عضو شورای شهر رشت در مصاحبه ای با اشاره به کاشت گل‌های لاله در نقاط مختلف این شهر، اظهار کرد: کاشت لاله به لحاظ قیمت خرید و مدت عمر به‌صرفه نیست.

کارگرنیا با اشاره به اینکه عمر گل‌های لاله کوتاه است، افزود: این موضوع موجب تحمیل هزینه دوباره برای خرید و کاشت گل‌های جایگزین می‌شود.

واثق‌کارگرنیا پرداخت حقوق و مطالبات کارگران شهرداری را مقدم بر هر کار دیگر دانست و یادآور شد: در شرایطی که به دلیل بحران مالی حقوق کارگران با تاخیر پرداخت می‌شود، نباید هزینه‌های غیرضروری بر بیت‌المال تحمیل شود.

دلواپسی عضو کمیسون های برنامه و بودجه،ترافیک و حمل و نقل و فرهنگی ورزشی شورای شهر رشت برای عمر گل های لاله در سطح شهر در حالی است که برخلاف نظر او بسیاری از شهروندان از کاشت این نوع گل رضایت دارند و نگاهی به تصاویر و عکس هایی که شهروندان رشتی در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و نیز حکایت از رضایت عموم شهروندان نسبت به این مساله دارد.

در همین رابطه لیدا حسن‌پور کار‌شناس طراحی فضای سبز و کشاورزی به گیل نگاه می گوید: کاشت گل لاله در سطح شهر با توجه به تنوع رنگ و سازگاری با محیط وعدم نیاز به تیمارهای باغبانی از اقدامات بسیار خوب سازمان فضای سبز شهرداری بوده است با توجه به تکثیر طبیعی این گیاه و باقی ماندن پیاز اولیه در انتهای فصل رشد که از مزایای دیگر گل لاله است که باعث کاهش هزینه‌ها و بی نیاز شدن شهرداری از خرید دوباره گل می شود.

حسن پور می‌افزاید: در صورت کاشت متراکم و تلفیقی این گل با گونه های نشایی و پیازی دیگر، با در نظر گرفتن زمان گلدهی گل های لاله (اواسط اسفند تا اریبهشت) مناظر زیبایی در شهر رقم می‌خورد که حتی در بسیاری از شهرهای دیگر به‌عنوان جاذبه توریستی مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته می‌شود.

حال چگونه و در نتیجه مشورت با چه کسانی، ایشان در جایگاه «نماینده مردم در شورای شهر» چنین موضع گیری متفاوت و متضاد با خواسته های عموم شهروندان دارند؟

گیل نگاه