رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
  • السبت ۲ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 16 January
انتقاد نماینده صومعه سرا از عملکرد نامطلوب بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری

دلخوش: برای گردشگری گیلان اقدامی انجام نشده است

سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس با اشاره به غفلت از صنعت گردشگری در ایران، گفت: عملکرد بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری نامطلوب است.

حرف تازه – سید کاظم دلخوش صبح پنجشنبه در نشست تخصصی فرصت‌های گردشگری گیلان در انزلی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر رفع وابستگی اقتصاد ایران به نفت، افزود: متأسفانه از این موضوع غافل شدیم در حالی که می‌توانستیم به سمت توسعه گردشگری گام برداریم اما برای گردشگری گیلان اقدامی انجام نشده است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس با بیان اینکه امروز صنعت گردشگری حرف اول را در جهان می‌زند، گفت: ما تاکنون نتوانسته ایم از صنعت گردشگری ایران به خوبی برای درآمدزایی و رونق اقتصادی استفاده کنیم.
دلخوش با اشاره به واگذاری اختیارات دولت بر اساس سیاست‌های ابلاغی به بخش خصوصی، افزود: متأسفانه بخش خصوصی دچار اختلافات و مشکلات میان بخشی و برخی تصمیمات و اقدامات غلط بوده و عملکرد مطلوبی نداشته است.
وی با بیان اینکه امروز به جایگاهی رسیده ایم که نه بخش خصوصی و نه دولتی عملکرد مناسبی از خود به نمایش نگذاشته اند، تصریح کرد: در این میان باید از ظرفیت مناطق استفاده شود وجود این مناطق سبب تبادل فرهنگی و ایجاد اشتغال و امنیت شده است.
دلخوش با تأکید بر اینکه توجه به صنعت گردشگری زمینه ایجاد تحول در اقتصاد کشور را فراهم می‌کند، ادامه داد: برای رسیدن به این تحول باید همه بخش‌های اعم از دولتی و خصوصی تعامل و همکاری داشته باشند.
وی با بیان اینکه باید دولت را برای رونق گردشگری مجاب کنیم، افزود: قطعاً توجه به صنعت گردشگری سبب می‌شود در سال‌های آینده شاهد تحولات بزرگی در سطح کشور باشیم.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اینکه امروز نفتی که می‌فروشیم برای ما آورده اقتصادی و درآمدی ندارد، گفت: امسال با کسری ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه برای کارکنان مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه دهکده سلامت و استفاده از ظرفیت‌های دریا مغفول مانده است، اظهار کرد: در بخش گردشگری به هیچ عنوان در کشور به ویژه در استان گیلان اقدامی انجام نشده است.
دلخوش با اشاره به اینکه ۶۰ درصد سرمایه گردشگری در استان گیلان موهبت الهی است، افزود: سرمایه گذار با وجود این همه نعمت در گیلان ۴۰ درصد سرمایه نیاز دارد اما متأسفانه به دلیل نداشتن برنامه نتواسته ایم از این ظرفیت استفاده کنیم.
دلخوش: برای گردشگری گیلان اقدامی انجام نشده است

دلخوش: برای گردشگری گیلان اقدامی انجام نشده است

مهر

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار