رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 15 خبر


  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
  • الإثنين ۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 18 January
با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان صورت گرفت

دستگاه CT اسکن بیمارستان جدید تالش به بهره برداری رسید

یک دستگاه CT اسکن پیشرفته در بیمارستان جدید تالش با اعتبار بالغ بر هفت میلیارد تومانی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بهره‌برداری رسید.

حرف تازه – طی سفر دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و هیئت‌رئیسه دانشگاه به شهرستان تالش، دستگاه CT اسکن بیمارستان دولتی و جدید الاحداث شهید نورانی این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گفته دکتر سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای نصب و راه‌اندازی CT اسکن بیمارستان دولتی شهید نورانی تالش، بالغ بر هفت میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
این دستگاه ظرفیت پذیرش بیمار به میزان پنج برابر بیشتر از دستگاه CT اسکن قبلی را دارد و سرعت زمان تصویربرداری آن ۱/۸ است.
راه اندازی این دستگاه، علاوه بر ارایه خدمات تشخیصی با کیفیت به بیماران، ماهیانه به طور متوسط ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان به افزایش درآمد بیمارستان کمک می‌کند.
کوتاه‌تر شدن صف انتظار بیماران برای تصویربرداری تشخیص پزشکی از دیگر مزایای راه‌اندازی CT اسکن در بیمارستان شهید نورانی تالش است.
به اذعان دکتر سالاری- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه افتتاح CT اسکن تالش، این دستگاه، ماهانه قادر است به پنج تا ۶ هزار بیمار، سرویس ارائه کند.
دستگاه CT اسکن جنرال الکتریک افتتاح‌شده امروز در بیمارستان شهید نورانی تالش، چهارمین دستگاه CT اسکنی بوده که طی یک سال اخیر در بیمارستان‌های دولتی گیلان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.
گفتنی است از ابتدای سالجاری تاکنون، سه دستگاه CT اسکن پیشرفته و مجهز در بیمارستان‌های دولتی آستارا، لاهیجان و رودبار افتتاح و به بهره برداری رسیده است.
در حال حاضر دو دستگاه CT اسکن برای نصب و راه‌اندازی در بیمارستان‌های رازی رشت و شهید انصاری رودسر نیز در دست اقدام قرار دارند و به‌زودی راه‌اندازی خواهند شد.
علاوه بر دستگاه‌های CT اسکن فوق، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرده که پیگیر تخصیص CT اسکن‌هایی برای بیمارستان‌های دولتی در پورسینا رشت، لنگرود، صومعه‌سرا و فومن نیز است.
پیش از این، بیماران شهرستان تالش و شهرستان‌های هم‌جوار برای دریافت خدمات تصویربرداری پزشکی به بیمارستان‌های بندر آستارا و رشت اعزام می‌شدند.
گفتنی است؛ بیمارستان قدیم شهید نورانی تالش دارای یک دستگاه CT اسکن ۲ اسلایس با قدمتی ۱۲‌ساله بود که به طور میانگین متوسط ماهیانه، ۳۰۰ بیمار را پوشش می‌داد.
دستگاه CT اسکن بیمارستان جدید تالش به بهره برداری رسید

دستگاه CT اسکن بیمارستان جدید تالش به بهره برداری رسید

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار