در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید منطقه آزاد انزلی مصوب شد:

در اولویت بودن فعال سازی معدود واحدهای راکد و رفع برخی ناهماهنگی در ارائه خدمات

پیرو بازدیدهای میدانی و جلسات کارشناسی، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست عیسی فرهادی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان و با حضور اکبر سبحانی دادستان بندرانزلی، نمایندگان شرکت شهرکهای صنعتی گیلان و دادگستری استان و معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی و با موضوع فعال سازی واحد‌های راکد در شهرک های صنعتی منطقه برگزار شد.

به گزارش حرف تازه به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در این نشست با تأکید بر اهمیت فعالیت تمامی بخش های سازمان به منظور رفع موانع تولید و فعال سازی کارخانه های راکد با همراهی دستگاه قضایی و دستگاه های اجرایی همکار باید در راستای افزایش ظرفیت های تولیدی و صادراتی و ایجاد اشتغال، گام بردارند چراکه اولویت نخست کشور رفع مسائل و تسهیل فضای کسب و کار و تولید است.

در این جلسه بعد از ارائه گزارش توسط اکبر نیازی عضو هیأت مدیره و مدیر حقوقی و امور قراردادها و وحید طالب پور معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان، اکبر سبحانی دادستان بندرانزلی نیز راهکارهای پیشنهادی در خصوص رفع مشکلات و حمایت های لازم جهت فعال سازی مجدد آنها ارائه نمودند.

همچنین در این جلسه مقرر گردید به صورت مرتب جلسات رفع موانع تولید برای ۱۷ واحد تولیدی-صنعتی راکد موجود در منطقه با حضور مالکین واحدها و دستگاه های قضایی و سازمان صنعت، معدن و تجارت و شهرک های صنعتی در سازمان تشکیل شود.

گفتنی است منطقه آزاد انزلی دارای ۱۶۰ واحد تولیدی می باشد و به دلیل استقبال سرمایه گذاران، مراحل احداث سومین شهرک صنعتی این منطقه که در پسکرانه مجتمع بندری کاسپین قرار دارد، آغاز شده است.