درخواست سید شمس شفیعی برای ورود دستگاه های نظارتی به مساله فنس کشی خیابان نواب رشت

عضو شورای شهر رشت خواستار ورود دستگاه های نظارتی و دادستان محترم و شهردار رشت به موضوع فنس کشی خیابان نواب توسط یک فرد شد و افزود: ظاهرا از سوی کارشناسی املاک در شهرداری این هدایت صورت گرفته که شما تملک را شروع کنید تا خرید زمین از سوی شهرداری در دستور کار قرار گیرد. آن محدوده کاربری فضای سبز دارد و حریم رودخانه است و بنده خواهان بررسی این هدایت شدگی هستم.

به گزارش حرف تازه، در یکصد و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت که صبح دیروز در ساختمان شورا برگزار شد سید شمس شفیعی به نکاتی در خصوص شهرداری اشاره داشت و خاطر نشان کرد: در خصوص ماشین آلات برفروب، برخی مناطق آمادگی قابل قبولی ندارند و اگر برف سنگینی داشته باشیم و یا شاهد آبگرفتگی معابر باشیم هرچند شهردار رشت جلسات متعددی در این زمینه برگزار کرده اما کفایت نمی کند.

 

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا همچنین بر تهیه و تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۳ تاکید کرد و گفت: شهردار محترم باید شیفت عصر را نیز فعال کند تا نشست های کارشناسی بیشتری برگزار شود. با توجه به اینکه بخش عمده عملیات اجرایی تقاطع های غیرهمسطح پروژه های طرح میثاق به سال آینده موکول می شود لازم است مداقه بیشتری در تنظیم لایحه بودجه صورت بگیرد.

 

سید شمس شفیعی همچنین با اشاره به عدم تحویل کارت هدیه شب یلدا به کارکنان شرکتی، بیان کرد: هرچند اعضای شورا تاکید ویژه ای در این زمینه داشته اند که شرکت ها برای شب یلدا کارت یا بن هدیه ای تهیه کنند یا کالاهایی در نظر بگیرند اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

 

وی همچنین خواستار اجرای شبانه عملیات عمرانی شد و تصریح کرد: اتفاق خوبی صورت گرفته و عملیات شبانه، منجر به تسریع اجرای پروژه ها خواهد شد.

 

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا در ادامه به تصرف غیر قانونی در محدوده خیابان نواب رشت اشاره کرد و افزود: به گواه ساکنین آن محدوده، روز جمعه فردی خود را پیمانکار شهرداری معرفی کرده و حریم رودخانه و کوچه مذکور را فنس کشی و تصرف کرده و اعلام کرده است که سند مالکیت وجود دارد که این سند نیز ابهاماتی دارد و با توجه به شواهد موجود تصرف عدوانی صورت گرفته و خط پروژه نیز رعایت نشده است لذا اینجانب اتهامی به کسی نمی زنم لیکن خواهان رفع ابهام هستم.

 

درخواست سید شمس شفیعی برای ورود دستگاه های نظارتی به مساله فنس کشی خیابان نواب رشت

 

شفیعی خواستار ورود دستگاه های نظارتی و دادستان محترم و شهردار رشت به این موضوع شد و افزود: ظاهرا از سوی کارشناسی املاک در شهرداری این هدایت صورت گرفته که شما تملک را شروع کنید تا خرید زمین از سوی شهرداری در دستور کار قرار گیرد. آن محدوده کاربری فضای سبز دارد و حریم رودخانه است و بنده خواهان بررسی این هدایت شدگی هستم.

 

عضو شورای شهر رشت در پایان اظهار داشت: با توجه به بررسی ها همین فرد در اطراف مخابرات حدود ۲۰ میلیارد تومان زمینی را برای ایجاد پارکینگ فروخته است که البته روال قانونی را طی کرده است اما به نظر می رسد این فرد در شهرداری دستی دارد. باید به این موضوع ورود کنیم تا حقی از شهروندان ضایع نشود. حتی ماشین آتش نشانی نیز نتوانسته است به دلیل موانع موجود به راحتی در خیابان نواب تردد کند که فیلم ها و مستندات این موضوعات وجود دارد.