فرماندار رشت طی ماه های اخیر چندبار در امور شورانشینان دخالت کرده که این موضوعات با واکنش اعضای شورا مواجه شده است.

حرف تازه – در حالی که شنیده می‌شد اوایل هفته آینده جلسه انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر رشت برگزار خواهد شد، سید محمد احمدی فرماندار شهرستان رشت در دخالتی زودهنگام طی نامه ای به شورا با لحنی دستوری خواستار برگزاری جلسه فوری شورا برای انتخاب هیئت رئیسه و همچنین انتخاب شهردار شده است!

این در شرایطی است که فرماندار رشت طی ماه های اخیر چندبار در امور شورانشینان دخالت کرده که این موضوعات با واکنش اعضای شورا مواجه شده است؛ به گونه ای که حتی یک بار اسماعیل حاجی پور که سابقه شهرداری در چند شهر استان گیلان، معاونت فرمانداری و سابقه سه دوره عضویت در شورا را در کارنامه دارد در واکنش به دخالت های احمدی گفته بود: بهتر است از این به بعد جلسات شورا را در فرمانداری برگزار کنیم!

با این وجود به نظر می رسد شورای پنجم شهر رشت برخلاف شورای چهارم هیچ نیازی به دخالت های فرماندار شهرستان در این امور ندارد و روند قانونی برگزاری جلسه شورا مطابق روال عادی برگزار خواهد شد.

گفتنیست بر اساس شنیده ها به زودی فرماندار فعلی رشت در یکی از معاونت های استانداری گیلان منصوب خواهد شد و امید است با خروج احمدی از فرمانداری رشت حجم دخالت های فرماندار در امور شورا هرچه سریع تر کاهش یابد.