رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May
شنیده هایی از احتمال استیضاح شهردار رشت

خطر تکرار سناریوی برکناری دقیقه نود ثابت قدم برای احمدی

شنیده ها حاکی از آن است شورای پنجم رشت در ماه های پایانی فعالیت خود قصد استیضاح سیدمحمد احمدی را دارد و خطر تکرار سناریوی برکناری دقیقه نود ثابت قدم برای سیدمحمد احمدی وجود دارد.

اختصاصی خرف تازه – شنیده ها حاکی از آن است شورای پنجم رشت در ماه های پایانی فعالیت خود قصد استیضاح سیدمحمد احمدی را دارد و خطر تکرار سناریوی برکناری دقیقه نود ثابت قدم برای سیدمحمد احمدی وجود دارد.

شهروندان رشت به خوبی به خاطر دارند که شورای قبل چگونه در آخرین ماه های فعالیت خود سید محمدعلی ثابت قدم را از راس شهرداری کنار گذاشت. آن روزها شورای شهر ۱۵ نفره بود و برکناری شهردار به ۱۰ رای نیاز داشت. در ماه های پایانی با رای تعیین کننده موسوی روزان و اسماعیل حاجی پور، که پیش از آن پای ثبات در مدیریت شهری و حمایت از ثابت قدم مانده بودند، جمع مخالفین به ۱۰ نفر رسید و شهردار رشت برکنار شد.
حالا نزدیک به ۴ سال از آن روز می گذرد و شنیده می شود اختلافاتی میان برخی اعضای شورای شهر و شهردار رشت در حال شکل گیری است. گفته می شود بخشی از این انتقادات به مسائلی چون نارضایتی طیفی از کارکنان و همچنین رانندگان استیجاری که اخیرا کنار گذاشته شده اند برمی گردد و بخشی دیگر از آن به عدم حرف شنوی شهردار از اعضای شورا و تن ندادن به خواسته های گاه و بیگاه برخی از آنان!
گفته می شود در آخرین جلسه شورا نیز مکالمه دوستانه ای میان اسماعیل حاجی پور عضو شورای شهر رشت و سیدمحمد احمدی شهردار رشت رد و بدل نشده است و شاید حالا اسماعیل حاجی پور بی میل نباشد بار دیگر در واپسین لحظات عمر شورای شهر نسبت به استیضاح و حتی برکناری شهردار اقدام نماید که البته گفته می شود چند عضو دیگر نیز نسبت به این موضوع تمایل دارند.
هنوز این شنیده ها قطعیت ندارد اما ذکر دو نکته در اینجا ضرورت دارد:
۱.هرچند شورای شهر رشت با عملکرد خود تا حدود زیادی به اعتماد عمومی لطمه وارد کرده است اما حتی در این شرایط نیز شهردار رشت موظف است به اعضای شورا به عنوان منتخبین مردم احترام بگذارد. حتی اگر برخی اعضای شورا برای دوره آینده ثبت نام نکرده باشند یا به هر دلیلی حضور نداشته باشند باز هم تا آخرین دقیقه منتخب تمام مردم رشت هستند و احترام به آنها ضروری و احترام به مردم رشت است.
۲.از اعضای شورای شهر رشت نیز انتظار می رود حتی اگر تا امروز با تغییر پیاپی شهرداران بخش عمده ای از وقت شورا تلف شده است حداقل در چند ماه باقیمانده با کمک به شهردار در جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام خاطره ای خوش از خود به جا بگذارند و ضمن دفاع از حق و حقوق تمامی اقشار از جمله رانندگان استیجاری که باید هرچه سریع تر تکلیف قراردادشان مشخص شود از دخالت دادن مسائل و سلایق فردی در تصمیماتی که بر منافع عمومی مردم رشت تاثیر می گذارد اجتناب کنند.
که ان شاء الله همینطور نیز خواهد بود…
خطر تکرار سناریوی برکناری دقیقه نود ثابت قدم برای احمدی

خطر تکرار سناریوی برکناری دقیقه نود ثابت قدم برای احمدی

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار