حمل دریایی از چین به ایران با شرکت بازرگانی وانیکس

بازرگانانی که از چین به ایران کالا وارد می‌کنند، از سه طریق برای انتقال کالاها اقدام می‌کنند. راه اول حمل هوایی از چین است که توسط هواپیماهای باری انجام می‌شود. روش دوم انتقال کالاها بوسیله قطار باری یا کامیون باری است که کارگو زمینی نام دارد. روش سوم هم استفاده از کشتی‌های باری است. در روش سوم از راه دریا کالاها از چین به ایران منتقل می‌شوند. شرکت‌هایی که از راه دریایی کالاها را انتقال می‌دهند کارگو دریایی نامیده می‌شوند.

حرف تازه – رپورتاژ آگهی: برای این که بتوان به بهترین شکل حمل دریایی از چین به ایران را انجام داد لازم است که حتما یک‌سری نکات را مدنظر داشت. این نکات شامل انتخاب شرکت کارگوی دریایی مناسب، فهرست‌بندی درست کالاهای خریداری شده، تخمین دقیق هزینه‌ها و در نهایت انتخاب بهترین شرکت بازرگانی برای انجام عملیات حمل دریایی است. هر کدام از این نکات اگر رعایت نشود حمل کالاها به صورت ناقص انجام شده و روی سود واردات شما اثر منفی می‌گذارد.

شرکت کارگوی مناسب حمل دریایی از چین

اولین نکته‌ای که برای درست انجام شدن حمل دریایی از چین به ایران مدنظر قرار داده شود، انتخاب شرکت کارگوی دریایی مناسب برای این کار است. شرکت‌های کارگو زیادی وجود دارند که می‌توانید کار حمل دریایی خود را به آنها بسپارید، اما بهترین شرکت کارگو دریایی بر اساس چند فاکتور مهم مشخص می‌شود. اول، هزینه‌ایست که از شما مطالبه می‌شود. دوم خدماتیست که در طول حمل دریایی به شما ارائه می‌شود و سوم نوع بیمه‌ای است که در طول سفر برای کالاها استفاده می‌شود.

عموما روش کارگو دریایی کم‌هزینه‌ترین روش در میان انواع روش انتقال کالا از چین به ایران است، با این حال هر کدام از شرکت‌های کارگو بر اساس کیفیت کار و کانتینرهایشان هزینه‌های متفاوتی از شما طلب می‌کنند. در انتخاب شرکت کارگو مراقب باشید که هزینه زیادی از شما طلب نشود زیرا عموما اکثر شرکت‌های کارگو دریایی رنج قیمت یکسانی دارند.

بعضی از شرکت‌های کارگو دریایی هستند که وظیفه حمل کالا از درب کارخانه تا انبار گمرک را برعهده می‌گیرند. بهتر است شرکت کارگویی انتخاب کنید که این خدمات را ارائه می‌دهد؛ زیرا باید هزینه‌های جدایی برای انتقال کالاها از انبار به بندر و از بندر به انبار بپردازید که باعث دردسر شما می‌شود. در نهایت کارگویی انتخاب کنید که بیمه آن بسیار کامل است و تمام حوادث ممکن را پوشش می‌دهد. این‌گونه دیگر نگران آسیب‌های احتمالی که به کالاها وارد می‌شود، نخواهید بود.

فهرست بندی کالاها

یکی از مهم‌ترین نکات در حمل دریایی کالا از چین به ایران که رعایت آن هم باعث می‌شود کالاها ناقص نباشند و هم هزینه انتقال آنها کمتر شود، فهرست‌بندی درست کد تعرفه کالاهاست. این کار تنها توسط متخصصان قابل انجام است و به همین دلیل بهترین پیشنهاد برای انجام این کار سپردن آن به متخصصان بازرگانی وانیکس است که تجربه زیادی در فهرست‌بندی کالاهای خریداری شده از چین و بار کردن آنها در کانتینرها دارند. هر چه این لیست دقیق‌تر باشد، در نهایت هزینه‌های انتقال، درست محاسبه شده و احتمال ضرر کردن شما کمتر می‌شود.

تخمین هزینه های حمل دریایی از چین

تخمین هزینه حمل دریایی کالا از چین به ایران، به چند عامل بستگی دارد و لازم است قبل از هر اقدامی این تخمین را به‌درستی انجام داد. اولین فاکتور، نوع شرکت بازرگانی است. در این مورد مفصل توضیح دادیم. قراردادی که با شرکت کارگوی انتخابی خود می‌بندید هزینه‌های کلی انتقال کالا از چین به ایران از راه دریا را مشخص می‌کند که البته خود نیز به ریزفاکتورهایی مثل فاصله بنادر از یکدیگر، نوع بیمه بکار رفته در انتقال کالاها و نوع کانتینری که برای حمل کالا استفاده می‌کنید، بستگی دارد.

طبیعی است که هر چه فاصله میان بنادر بیشتر باشد هزینه انتقال هم بیشتر خواهد بود. نوع بیمه نیز روی هزینه تاثیر بزرگی دارد. هر چه بیمه انتخاب شده موارد بیشتری را شامل شود، هزینه استفاده از آن بیشتر خواهد بود. در نهایت نوع کانتینر است که هزینه انتقال را مشخص می‌کند. اگر یک کانتینر کامل برای بارگیری کالاها انتخاب کنید قطعا هزینه بیشتری باید بپردازید تا اینکه با بازرگان دیگری کانتینری را به صورت مشترک کرایه کرده و از آن برای حمل کالاها استفاده کنید.

شرکت بازرگانی مناسب برای حمل کالاها

مورد نهایی که روی هزینه‌ها و کیفیت حمل دریایی کالا از چین به ایران تاثیرگذار است، شرکت بازگانی‌ای است که انتخاب می‌کنید. شرکت‌های بازرگانی زیادی وجود دارند که می‌توانند کارهای حمل دریایی از چین را برای شما انجام دهند، اما بهترین آنها آن شرکت بازرگانی است که بتواند این کار را در زمانی بسیار کوتاه و با کمترین هزینه انجام دهد. در این زمینه پیشنهاد ما سپردن کارها به شرکت بازرگانی وانیکس است که سابقه‌ای بیش از ۱۰ سال در واردات کالا از چین و دبی داشته و می‌تواند کارهای حمل دریایی را برای شما انجام دهد. اما چرا بازرگانی وانیکس برای حمل دریایی از چین، بهترین گزینه است؟

بازرگانی وانیکس و خدمات آن

بازرگانی وانیکس در حمل دریایی کالا از چین به ایران از روشی استفاده می‌‎کند که باعث می‌شود تا هزینه‌ها و زمان انتقال کالا از چین به ایران به شیوه دریایی بسیار کاهش یافته و به‌سادگی انجام شود. روش وانیکس این‌گونه است که ابتدا کالاها را با کشتی از چین به دبی و سپس از دبی به ایران انتقال می‌دهد.

این کار هم هزینه‌های انتقال را کاهش می‌دهد و هم باعث می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن کالاها از راه دریا از چین به ایران منتقل شوند. البته هزینه کارهای انتقال با کارگویی که خود وانیکس برای حمل دریایی پیشنهاد می‌کند، بسیار اندک خواهد بود.

نکته دیگری که باعث شده بازرگانی وانیکس بهترین گزینه باشد، انجام فهرست‌گیری کد تعرفه کالاها به دقیق‌ترین شکل ممکن است. متخصصان وانیکس به خاطر تجربه زیادی که در این امر دارند می‌توانند این پروسه را در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه انجام دهند.

نکته نهایی تضمینی است که بازرگانی وانیکس در درست انجام شدن کارها به شما می‌دهد. این بازرگانی به شما یک چک به ارزشی برابر با کالاهای خریداری شده به شما می‌دهد و تضمین می‌کند اگر مشکلی برای کار انتقال پیش آمد، می‌توانید چک را به اجرا گذاشته و هزینه‌های خود را پس بگیرید.

منبع: https://1xcompany.com/imports