رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۶ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 28 February
گزارش و تصاویر بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت از دوازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان؛

حضور بانک شهر به عنوان سهامدار در حوزه نشر

حرف تازه : شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت از دوازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان بازدید کردند. دکتر سید محمدعلی ثابت قدم ضمن بازدید از غرفه های دوازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان دقایقی در غرفه سرای اهل قلم که توسط موسسه فرهنگی هنری معیار سخن برپا شده بود به بیان نقطه نظرات خود پرداخت. شهردار رشت […]

حرف تازه : شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت از دوازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان بازدید کردند.

دکتر سید محمدعلی ثابت قدم ضمن بازدید از غرفه های دوازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان دقایقی در غرفه سرای اهل قلم که توسط موسسه فرهنگی هنری معیار سخن برپا شده بود به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.

شهردار رشت بر لزوم ایجاد رابطه ای بین فرهنگ فردی کتابخوانی با منافع عمومی تاکید کرد و گفت: در بحث کتابخوانی ارتقای ذهنیت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: ناشران و تولیدکنندگان به دنبال فرهنگ عمومی هستند و افراد با کتابخوانی به دنبال ارتقای فردی هستند. اگر رابطه ای بین این ارتقای فردی و ذهنی با منافع عمومی برقرار شود به سرمایه اجتماعی دست پیدا می کنیم.

دکتر سید محمدعلی ثابت قدم با اشاره به اینکه در نمایشگاه ها بیشتر شاهد عرضه و فروش کتب دانشگاهی هستیم گفت: باید به دنبال درک مطالب باشیم. خواندن با مطالعه تفاوت دارد و مطالعه یک مرحله بالاتر از خواندن است. گاهی همان کتاب های دانشگاهی در موضوعات خارج از دانشگاه برای خوانندگان کتاب های دانشگاهی درک شده نیست.

شهردار رشت با بیان اینکه گاهی در حوزه کتاب حجم و کمیت تولید می شود و کیفیت تولید نمی شود در ادامه گفت: جامعه در بستر مطالعه توانمند می شود. در نمایشگاه های اینچنینی چند درصد کتب را کتب دانشگاهی، آموزشی و کمک درسی تشکیل می دهد؟

وی در ادامه به نکاتی اشاره کرد و گفت: فضاهای مرتبط با کتاب باید از کمیت محوری خارج شوند. این نمایشگاه ها کلاس کنکور نیست و باید فرهنگ مطالعه ترویج یابد. کتب باید جامعیت داشته باشند و جامعه با مقوله های مختلف آشنا شود

آزادی همراه با آگاهی است

دکتر سید محمد علی ثابت قدم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آزادی همراه با آگاهی است و آزادی بدون آگاهی پایدار نخواهد بود.

حضور بانک شهر به عنوان سهامدار در حوزه نشر

شهردار رشت با اعلام اینکه با شعار نمی توان اقدامات پایدار ارائه کرد گفت: باید اتفاقاتی در حوزه مالی کتب و نمایشگاه ها رخ دهد تا اقدامی پایدار صورت بگیرد. به کار گیری بانک شهر به عنوان سهامدار در حوزه نشر می تواند اقدام موثری باشد. البته اینگونه تصمیمات مدیریتی باید در شورا اتخاذ شود.

در بازدید عصر سه شنبه شهردار رشت از دوازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان که در محل نمایشگاه های دائمی گیلان بر پا شده است؛ علاوه بر دکتر سید محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت، مختار جباری مشاور عالی شهردار، مظفر نیکومنش نودهی نایب رییس شورای اسلامی شهر رشت، سید رضا موسوی روزان و فاطمه شیرزاد رییس و نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهر رشت، مرتضی عاطفی مدیر شهرداری منطقه دو رشت و فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

ketab02 photo_2016-10-05_15-51-41 photo_2016-10-05_15-52-05 photo_2016-10-05_15-51-58 photo_2016-10-05_15-51-44 photo_2016-10-05_15-52-28 photo_2016-10-05_15-52-18

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار