مواضع نمایندگان گیلان در خصوص نایب رییسی یار چهاردهم گیلان شفاف سازی شود؛

حضرتی را از اصلی ترین گزینه های نایب رییسی مجلس دهم بدانید

تی تی خبر (حرف تازه) : با نزدیک شدن به زمان انتخاب هیات رئیسه مجلس دهم گمانه زنی ها در خصوص ترکیب احتمالی این هیات بیشتر شده و اسامی افرادی که بخت بیشتری برای تصدی این سمت ها را دارند بیش از پیش به گوش می رسد. در این بین سهم گیلان از هیات رئیسه […]

تی تی خبر (حرف تازه) : با نزدیک شدن به زمان انتخاب هیات رئیسه مجلس دهم گمانه زنی ها در خصوص ترکیب احتمالی این هیات بیشتر شده و اسامی افرادی که بخت بیشتری برای تصدی این سمت ها را دارند بیش از پیش به گوش می رسد.

در این بین سهم گیلان از هیات رئیسه خانه ملت بسیار ناچیز و تقریبا نزدیک به هیچ به نظر می رسد اما در روزهای اخیر زمزمه هایی مبنی بر تلاش طیفی از نمایندگان جهت نایب رییسی الیاس حضرتی نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران به گوش می رسد که می تواند خبر خوشی برای مردمان استان گیلان باشد.

حضرتی سابقه سه دوره پی در پی نمایندگی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در دوره های سوم تا پنجم را در کارنامه دارد و در انتخابات گذشته از سوی حامیان گیلانی خود لقب یار چهاردهم گیلان را به خود اختصاص داده است و حالا به نظر می رسد در آستانه رقابتی سخت برای نایب رییس مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

پیش از این علی مطهری از تمایل خود برای نایب رییسی مجلس دهم پرده برداشته بود و از افرادی چون کاظم جلالی، غلامرضا تاجگردون، الیاس حضرتی و محمدرضا تابش به عنوان دیگر گزینه های لیست امید که مشغول رایزنی های اولیه برای نایب رییسی هستند نام برده می شد اما امروز از راهروهای مجلس خبر می رسد که شانس الیاس حضرتی به مراتب بیش از سایر گزینه ها است و باید یار چهاردهم گیلان را یکی از جدی ترین گزینه ها دانست.

مدیر مسئول روزنامه های اعتماد و تعادل،  پنجمین تجربه حضور خود در مجلس شورای اسلامی را در مجلس دهم تجربه خواهد کرد. امتیازی که به جز او در این لیست تنها محمدرضا تابش با حضور در مجلس های ششم تا دهم دارد و او هم پنجمین حضور خود را تجربه می کند.

حالا حضرتی که در نیمی از ادوار مجلس حضور داشته است به عنوان یکی از جدی ترین گزینه های رسیدن به کرسی های نواب رییس معرفی می شود. اما هنوز به طور رسمی و قطعی نمی توان این موضوع را اعلام کرد که وی نظر اکثریت را جلب کرده است و باید منتظر ماند تا در روزهای آینده اخبار قطعی به دستمان برسد اما آنچه امروز شنیده می شود حاکی از تلاش بیش از پیش الیاس حضرتی و نظر مثبت طیفی از نمایندگان با نایب رییسی وی است. بر اساس اخبار دریافتی حضرتی علاوه بر جلب نظر تعداد زیادی از نمایندگان اصلاح طلب و لیست امید امروز به عنوان گزینه مناسبی از سوی جمعی از نمایندگان اصولگرای مجلس نیز محسوب می شود.

نکته جالب آنکه به نظر می رسد در این دوره تعامل خوبی میان نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب راهیافته به مجلس شورای اسلامی را شاهد خواهیم بود و همانطور که پیش از این تعدادی از چهره های شاخص لیست امید از ریاست لاریجانی استقبال کرده بودند و به تجربیات او اشاره می کردند حالا خبر می رسد تعدادی از نمایندگان اصولگرا از نایب رییسی حضرتی با تجربه استقبال کرده اند. استقبالی که باید منتظر بمانیم و ببینیم این نمایندگان اصولگرا چه زمانی قصد اعلام و رسانه ای کردن شفاف آن را دارند؟

در این میان برخی نمایندگان که حمایت قاطع اصلاح طلبان را در راهیابی به مجلس دهم به همراه داشته اند به منظور هماهنگی بیشتر هیات رییسه ترجیح می دهند تمام هیات رییسه از یک جناح باشند تا کارها سریع تر پیش برود. البته جالب است بدانید این نمایندگان در خصوص ریاست به حمایت از گزینه ای غیر از گزینه اصلاح طلبان پرداخته اند و از مجموع صحبت هایشان چنین استنباط می شود که هیچ سهمی برای اصلاح طلبان در هیات رییسه قائل نیستند!

انتظار می رود در میان نمایندگان مجلس دهم ، مواضع نمایندگان گیلان به خصوص سه نماینده رشت صراحتا اعلام شود و توجیهات لازم در خصوص حمایت و یا عدم حمایتشان از یار چهاردهم گیلان را نیز مطرح نمایند تا مردم بتوانند قضاوت صحیح تری از نمایندگان منتخبشان و موضع گیری ها و تصمیماتشان داشته باشند و گامی در جهت تنویر افکار عمومی برداشته شود.

این پایگاه خبری آمادگی دریافت و انتشار مواضع نمایندگان رشت را در این خصوص دارد.