رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 4 August

حرف تازه – حسن محمدیاری روز گذشته در گفت‌ و گو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به نقش وکلا اظهار کرد: حق دسترسی به وکیل مطابق آنچه در قانون اساسی و سایر قوانین پیش ‌بینی ‌شده غیر قابل ‌انکار است. نماینده تالش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نباید استقلال وکلا […]

حرف تازه – حسن محمدیاری روز گذشته در گفت‌ و گو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به نقش وکلا اظهار کرد: حق دسترسی به وکیل مطابق آنچه در قانون اساسی و سایر قوانین پیش ‌بینی ‌شده غیر قابل ‌انکار است.

نماینده تالش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نباید استقلال وکلا تهدید شود، افزود: موازی ‌سازی و تهدید استقلال وکلا برخلاف منویات قانون ‌گذار و علمای حقوق است.

عضو کمیسیون فضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه لازم است ساز و کار قانونی اعمال شود، گفت: در حال حاضر وکلای در دسترس کافی است.

به گزارش فارس، بالغ ‌بر ۶۲۸ هزار پرونده قضایی در سطح دادسرا و شوراهای حل اختلاف گیلان تشکیل می ‌شود که جملگی آن‌ ها را باید تنها ۸۰۰ وکیل گیلانی وکالت کنند؛ این یعنی به ازای هر ۷۸۵ پرونده در دستگاه قضا یک وکیل وجود دارد و این مهم یکی از دلایل گران بودن خدمات حقوقی ارائه ‌شده توسط وکلا علی ‌رغم وجود صدها تن دانش ‌آموخته رشته ‌های حقوق با گرایش‌ های مختلف در مراجع و مقاطع متعدد است.

به گزارش حرف تازه، این سخنان نماینده تالش در شرایطی مطرح می شود که نسبت بالای تعداد پرونده ها به تعداد وکلا و در نتیجه هزینه های بالای وکالت از دغدغه های مردم به شمار می رود.

حسن محمدیاری: وکلای در دسترس فعلا کافی است!

حسن محمدیاری: وکلای در دسترس فعلا کافی است!

 

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار