حرکت به سوی بازار ده میلیارد دلاری لجستیک در دستور کار مناطق آزاد

در اولین نشست شورای تخصصی لجستیکی مناطق آزاد با حضور«حمیدرضا مومنی»مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی،حرکت به سوی بازار ده میلیارد دلاری لجستیک در دستور کار مناطق آزاد کشور قرار گرفت.

حرف تازه – در اولین نشست شورای تخصصی لجستیکی مناطق آزاد با حضور«حمیدرضا مومنی»مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی،حرکت به سوی بازار ده میلیارد دلاری لجستیک در دستور کار مناطق آزاد کشور قرار گرفت.
این نشست با محوریت ارائه گزارش عملکرد در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط سازمان های مناطق آزاد در حوزه لجستیک،بررسی و تبادل نظر در خصوص سیاستگذاری،برنامه ریزی راهبردی و تبیین نقش و جایگاه مناطق آزاد در حوزه لجستیکی کشور،بررسی و پشتیبانی اولویت های لجستیکی هریک از مناطق و برنامه ریزی توسعه منابع انسانی در جهت ارتقای ظرفیت تخصصی کارشناسی حوزه لجستیک در سازمان های مناطق آزاد برگزار و بررسی و تبادل نظر شد.
حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در این نشست با اشاره به نقش پررنگ مناطق آزاد کشور در حوزه لجستیک و تاثیر آن گفت: سالانه یک میلیارد تن کالا از طریق کانال سوئز ترانزیت می شود،باتوجه به اینکه هر تن کالایی که در کشور ترانزیت می شود ۲۰۰ دلار درآمدزایی دارد در صورتی که پنج درصد این ترانزیت ها از طریق مناطق آزاد وارد کشور شوند علاوه بر اشتغالزایی در این مناطق، درآمد و ارزآوری چشمگیری برای مناطق آزاد و کشور ایجاد می کند.
برگزاری هفتگی شورای تخصصی لجستیکی مناطق آزاد با حضور معاونین لجستیک و حمل و نقل مناطق و به میزبانی یکی از مناطق آزاد کشور از دیگر مصوبات این نشست بود که در همین راستا مقرر شد دومین جلسه این شورا هفته آتی در منطقه آزاد چابهار برگزار شود.
گفتنی است؛ «حمیدرضا مومنی» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در راس هیاتی متشکل از مدیران عامل و برخی معاونین و مدیران سازمان های مناطق آزاد در راستای برگزاری نشست هم اندیشی مدیران عامل این مناطق و بازدید از پروژه های سرمایه گذاری،زیرساختی،اقتصادی و گردشگری منطقه آزاد ارس به این منطقه سفر کردند.
حرکت به سوی بازار ده میلیارد دلاری لجستیک در دستور کار مناطق آزاد

حرکت به سوی بازار ده میلیارد دلاری لجستیک در دستور کار مناطق آزاد

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی