رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 26 February

فروشگاه ها و مارکت های برنامه ایرانی گزارش کردند که بنا به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، ناچار شده اند برنامه سیگنال را از سرورهای خود حذف کنند.

حرف تازه – «سیگنال» از مارکت های آنلاین ایرانی حذف شد و فروشگاه ها و مارکت های برنامه ایرانی گزارش کردند که بنا به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، ناچار شده اند برنامه سیگنال را از سرورهای خود حذف کنند.

درست هفته گذشته بود که برنامه پیام رسان واتس اپ اعلام کرد که قوانین جدیدی را برای حریم خصوصی و امن کاربران خود در نظر گرفته است که آن ها را ملزم می کند اطلاعات و پیام های خود را با شبکه اجتماعی فیس بوک به اشتراک بگذارند. واتس اپ در آن زمان اعلام کرده بود که کاربران حتماً باید از این قوانین جدید پیروی کنند وگرنه دیگر امکان استفاده از این برنامه پیام رسان را نخواهند داشت. این تغییرات در قوانین داخلی واتس اپ قرار است از تاریخ ششم فوریه (۱۸ بهمن) صورت بگیرد.
سایت دیجیاتو نوشت: پس از این اتفاق بود که بسیاری از کاربران تصمیم گرفتند به جای استفاده از واتس اپ به سمت استفاده از دیگر برنامه های پیام رسان نظیر تلگرام و سیگنال بروند؛ چرا که قوانین موجود در این دو برنامه احترام بیشتری برای حریم شخصی کاربران و اطلاعات آن ها قایل است. این موضوع سبب شد که در طی یک هفته گذشته شاهد کوچ بی سابقه کاربران به سمت دو برنامه پیام رسان تلگرام و سیگنال باشیم. به طوری که تلگرام چند روز پیش اعلام کرد که تعداد کاربران آن از مرز ۵۰۰ میلیون گذر کرده است.
اما اکنون به نظر می رسد که استقبال کاربران داخلی از برنامه پیام رسان سیگنال نیز برای بخشی از مسئولان نگران کننده بوده است؛ چرا که امروز فروشگاه ها و مارکت های برنامه ایرانی گزارش کردند که بنا به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، ناچار شده اند برنامه سیگنال را از سرورهای خود حذف کنند و دیگر کاربران قادر نیستند از طریق این فروشگاه ها به فایل نصبی این پیام رسان دسترسی پیدا کنند.
حذف «سیگنال» از مارکت های آنلاین ایرانی

حذف «سیگنال» از مارکت های آنلاین ایرانی

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار