ابراهیم خوش فطرت شهردار لشت نشا:

حتی به قیمت برکناری خود از منافع عمومی و بیت المال به کسی باج نمی دهم!

حرف تازه : اعلام وصول طرح استیضاح شهردار لشت نشاء یک بار دیگر بحث استیضاح شهرداران در استان گیلان را داغ کرده است و افراد زیادی همچون نمایندگان رشت و فرماندار رشت در موافقت و مخالفت با آن صحبت کرده اند. به دنبال این که از چند و چون استیضاح شورای شهر مطلع شویم پای صحبت […]

حرف تازه : اعلام وصول طرح استیضاح شهردار لشت نشاء یک بار دیگر بحث استیضاح شهرداران در استان گیلان را داغ کرده است و افراد زیادی همچون نمایندگان رشت و فرماندار رشت در موافقت و مخالفت با آن صحبت کرده اند. به دنبال این که از چند و چون استیضاح شورای شهر مطلع شویم پای صحبت ابراهیم خوش فطرت نشستیم تا درباره دلایل استیضاح کنندگان و جواب وی بیشتر آگاه شویم.
صحبت های ابراهیم خوش فطرت شهردار لشت نشاء را در ذیل بخوانید.

مهندس خوش فطرت مدت خدمت شما به عنوان شهردار لشت نشا چقدر است؟
بنده از تاریخ ۲۴ دی با حکم استاندار محترم گیلان به این سمت منصوب شدم.

جناب شهردار طی روزهای گذشته حواشی زیادی در فضای مجازی و نرم افزارهای اجتماعی مبنی بر استیضاح شما توسط شورای چهارم لشت نشاء بوجود آمده و موافقان و مخالفان زیادی در سطح جامعه داشته در مورد طرح سوالات توضیح دهید.
همانطور که مستحضر هستید شهر لشت نشاء از مردم فهیم و شهید پروری برخوردار است اما متاسفانه این شهر طی سال های گذشته با مشکلات زیادی دست به گریبان بوده است. مدیران شهری سابق این شهر متاسفانه در بسیاری از موارد با تصمیم گیری های نادرست خود مسائل زیادی ایجاد کرده اند ، ۷ ماه قبل و در زمان انتخاب اینجانب توسط شورا نیز بسیاری از این مشکلات توسط اعضای شورا به من انتقال داده شد و همانگونه که مستحضرید هیج مدیری نمی تواند تنها طی ۷ ماه خرابی های حاصل از این سال ها را برطرف کند. با توجه به اینکه بنده در زمان تصدی خود بخشی از این مشکلات را پیگیری و به سرانجام رساندم . برای مثال در خصوص بدهکاری به دارایی که منجر به عدم پرداخت ارزش افزوده به حساب شهرداری بود ، تعیین تکلیف بیمه پرسنل و امثال آن، شورای محترم از حق نظارتی و قانونی خود برای طرح سوال از اینجانب استفاده کردند، تلفیق بودجه یکی از این موارد بود که خود مستلزم حسابرسی سال ۹۳ می باشد. با توجه به این که حسابرسی شهرداری به دلیل مسائلی که در گذشته هست و نمی توان آن را رسانه ای کرد دچار مشکلاتی شده و استانداری در حال پیگیری این مشکلات است که ناشی از مسئول مالی و ذیحساب و در مواردی شهردار وقت می باشد.
از سوالات دیگر شورا بحث تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی و برخورد با پرسنل می باشد، من معتقدم مردم ولی نعمت ما هستند، ولی بعضی خواسته هایی دارند که خارج از ضوابط و قوانین است ظاهرا ملزم بودن اینجانب به قوانین و آئین نامه شهرداری در قبال خواسته های نابه جای برخی از افراد منجر به برداشت نادرست عدم رعایت حقوق شهروندی توسط اینجانب شده است.
شخصی از سال ۱۳۹۰ از بابت تخلف کمیسیون ماده ۱۰۰ به شهرداری بدهکار بود و طبعا نسبت به آن اعتراضی داشت و چون رای کمیسیون ماده ۱۰۰ برای شهرداری حجت است، نمی توان در این زمینه دخل و تصرفی داشت و تنها منجر به پرداخت شخص محکوم به واحد درآمد شهرداری می گردد.
در موردی دیگر متاسفانه مشاهده شده که پولی که باید قانونا توسط ارباب رجوع به واحد درآمد و مالی شهرداری پرداخت شود توسط یکی از اعضای شورا  دریافت گردید و بعد از اینکه فرد پرداخت کننده به شهرداری برای رسید آن مراجعه کرد و موضوع روشن شد این پول با وساطت عضو دیگر به واحد درآمد تحویل داده شد.
در مورد نحوه برخورد با پرسنل شهرداری توسط اینجانب باید گفت کارمندی که مکررا ساعت ۹ صبح به محل کار خود مراجعه می کند مطمئنا متخلف بوده و باید طبق ضوابط با آن برخورد نمود. به طور مثال پرسنل دیگری از شهرداری لشت نشاء یکی دوماه از سال را در کارخانه یکی از اعضای شورا مشغول به کار بوده، اما حقوق خود را از شهرداری لشت نشاء دریافت می کند که اخیرا با توجه به تذکر مسئول حراست مجدد به شهرداری بازگشت نمود.

آیا سایر اعضاء از این موارد مطلع هستند و اکثرا آگاهند که دلیلشان برای عدم پیگیری چیست؟
بارها از من خواسته شده تا برخی پرونده های تخلفات ساختمانی کمیسیون ماده ۱۰۰ را به دلایلی همچون کمک انتخاباتی اشخاص به برخی از اعضای شورا پیگیری نکنیم. در موارد دیگر برخی از اعضای شورا از من درخواست کرده اند که به خانه های مسکونی حریم رودخانه انشعابات گاز داده شود که این خلاف نص صریح قانون است.
در برخی موارد یک سری از مصوبات توسط شورا تصویب می شود که با قانون مغایرت دارد، بطور مثال در موردی که سازمان محترم بازرسی و استانداری به بنده تذکر داده اند این بود که در مورد خسارت بازاریان لشت نشاء نظریه دفترفنی استانداری مبنی بر تشخیص کارشناس رسمی دادگستری بوده اما اعضای شورا به این نکته توجه نکرده و مصوبه ای تصویب کرده اند که مبلغی حدودا ۲ برابر کارشناس دادگستری به خسارت دیدگان پرداخت شود!

در خصوص بحث سی ان جی شهرداری که منجر به تعطیلی شده چندین بار به رئیس شورا نامه مکتوب از سوی اینجانب داده شده که عوامل شهرداری به صورت غیر مجاز در چهارده روز  از آن پول برداشت کرده اند که من میخواستم  طبق ضوابط با آن برخورد شود، اما ترتیب اثری داده نشد! این برخورد جزو شرح وظایف شهرداری است اما من  با ارسال این نامه از رئیس شورا ارائه طریق کردم.
در موارد دیگر خانه روستایی  که در محوطه شهرداری احداث شده با دخالت بعضی از  اعضای شورا در بخشی از  فاکتورها  نفوذ و دستکاری شده است، سوال اینست که شورا می تواند  خود در فاکتورگیری  و فروش دخالت کند؟
شخص شهردار باید پاسخگوی هرگونه شبهه مالی و پرداختی شهرداری در نهادهای نظارتی باشد.

در مدت ۷ ماهه گذشته مسائل زیادی داشتیم و درخواست های زیادی از من شد. خدمت به مردم شهر برای من افتخار است اما باید بگویم حتی به قیمت برکناری خود از منافع عمومی و بیت المال به کسی باج نمی دهم.
فارغ از نتیجه گیری جلسه استیضاح شنبه از این خوشحالم که در زمان تصدی خود خیانتی به شهرداری و بیت المال نکردم و به هر قیمتی از حقوق مردم صیانت نمودم. اسنادی دال بر ادعاهای خود دارم که در صورت لزوم این اسناد را در اختیار دستگاه های متولی و نظارتی خواهم داد و  تشخیص حق و باطل با این عزیزان خواهد بود.

منبع : گیل خبر