جواد خیابانی: مطمئن باشید در مجلس چرت نمی زنم/ من نوکر شما هستم نه نماینده شما

تی تی خبر : جواد خیابانی گزارشگر ورزشی که در آخرین مهلت،برای حضور در مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد می گوید:«مطمئن باشید که در مجلس خوابم نمی برد.»  او که روز پنج شنبه و پس از ثبت نام با شعار”من نوکر شما هستم نه نماینده شما” پاسخگوی چند سوال در جمع خبرنگاران بود مثل گزارش […]

۰۳۱۹۸۰۶۹۰تی تی خبر : جواد خیابانی گزارشگر ورزشی که در آخرین مهلت،برای حضور در مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد می گوید:«مطمئن باشید که در مجلس خوابم نمی برد

 او که روز پنج شنبه و پس از ثبت نام با شعار”من نوکر شما هستم نه نماینده شما” پاسخگوی چند سوال در جمع خبرنگاران بود مثل گزارش هایش در فوتبال منحصر به فرد حرف زد و از برنامه هایش گفت:« من تا آخرین حد توانم برای گرفتن حق مردم شهرم تلاش خواهم کرد. کرج را ایران کوچک می نامند. کرج را پایتخت تمدن و تعاون و رفاه خواهم کرد.»

خیابانی درباره اینکه با این اتفاق، آیا دیگر گزارش نخواهد کرد هم این واکنش را نشان داد: «من رسانه رسانای مردم شهرم خواهم شد و بله صدای من همیشه از اعماق قلبم به فضای پاک سرزمینم خواهد رسید. شنونده ها زیادند.شنونده هایی که هر لحظه با مرام خود و شیوه پاک و با ایمان و اعتقاد خود، بهترین گوینده های این سرزمین هستند.من نوکری مردم را خواهم کرد.کما اینکه همیشه بوده ام.از آنها جدا نبوده نیستم و نخواهم شد. هر چند در این مدت باقیمانده تا انتخابات قرار نیست گزارش کنم. با این وجود نظر سازمان مهم است.»

این اتفاق در حالی افتاده است که جواد خیابانی که از حالا خودش را در مجلس می بیند در یکی از شبکه های مجازی و در گروهی که عضو آن است در جواب یکی از اعضا که نوشت بهروز افخمی درباره ۴ سال حضورش در مجلس گفته بود با این سطحی که از سیاست بلدم در مجلس یا چرت زدم یا به فیلمنامه فرزند صبح و تختی فکر کردم این واکنش را نشان داد:«مطمئن باشید در مجلس چرت نمی زنم

در ادامه بحث هایی که دراین گروه اجتماعی می شد خیابانی درباره اقتصاد دولتی و اقتصاد خصوصی هم چند خطی نوست:«اقتصاد دولتی و اقتصاد خصوصی کدامیک ؟ هیچکدام در ورزش ما نتیجه نداده است . دلیل اصلی این است که کشورهای توسعه نیافته و حتی کشورهای در حال توسعه نیاز به زیرساخت های مالی، تجهیزاتی ، فرهنگی ، اجتماعی و بنیان های اقتصادی دارند باشگاه های خصوصی در این کشورها وابسته به میلیاردرها می شوند .میلیاردرهایی که به خاطر عدم توان و مقابله به مثل با بودجه دولتی بالاخره شکست می خورند .ورزش ایران قبل از اینکه باشگاه هایش را به ثروتمندان بفروشد نیاز به این دارد که بنگاه های اقتصادی – ورزشی در کشور تاسیس شود تا با کسب درآمدهای مکفی بتوانند بودجه تیم هایشان را تامین کنند . گنج قارون هم که داشته باشی روزی تمام می شود و باشگاه و تیمت منحل یا ورشکسته می شود . تیم های خصوصی باید مکان ارتزاق و کسب درآمد یا فکر تولید محصول یا پدیده های ورزشی را داشته باشند .ورزشگاه اختصاصی با بهره برداری از فضاهای تجاری ، تفریحی و گردشگری . اولین راهی است که ورزش ایران می تواند طی کند . یک بنگاه ورزشی اقتصادی باید ابتدا پول بسازد و کسب درآمد کند تا بتواند زندگی کند .در ردیف باشگاه های دولتی هم چون هیچ حد ومرزی وجود ندارد لذا ولخرجی برخی تیم ها از کیسه دولت موجب ایجاد تورم در صحنه ورزش شده و عملا باشگاه های خصوصی را از بین می برند .»

او در ادامه کشور روسیه را مثال زد و گفت که این کشور هم از نظر خودش کشوری توسعه یافته از نظر اقتصادی در ورزش نیست:« آنها المپیک زمستانی سوچی را برگزار کردند و در ٢٠١٨ جام جهانی را میزبانی می کنند اما چون زیرساختهای اجتماعی و تشکیلاتی را خیلی کمتر از فرانسه و آلمان و انگلستان و استرالیا و .. دارند در فضای قرض و وام و فشار اقتصادی گرفتار خواهند شد .البته پز خواهند داد. مسابقات را هم به نحوی خوب برگزار خواهند کرد اما توازن خرج و درآمدشان موجب آزارشان خواهد شد .فرانسه همین امشب می تواند جام ملت ها را شروع کند ! آلمان همین فردا صبح می تواند جام جهانی را برگزار کند !استرالیا می تواند در سال سه بار جام ملت های آسیا را به انجام برساند ..

اما کشورهای در حال توسعه چون زیرساخت اصلی را نداشته و ندارند مجبور به هزینه های بیشتری هستند و همین اقتصادشان را نابود می کند.»

در این گروه جواد خیابانی با سوالی مواجه شد که بدون شک بارها و بارها آن را تجربه کرده است.یک نفر از او پرسید از انی هجمه هایی که علیه شما استفاده می کنند ناراحت نمی شوید که او این واکنش را نشان داد:«اینها هجمه نیست عزیزم . من هر جمله و کلمه ای از مردم کشورم را دوست دارم . آنها بودند که مرا به اینجا رساندند  و به همه آنها مدیونم  امیوارم همه با هم مهربان تر بشویم.»

منبع : خبرآنلاین