جهانبخش بهترین لژیونر آسیایی فوتبال اروپا

حرف تازه : علیرضا جهانبخش روند مطلوب خود با پیراهن آلکمار ادامه داد تا برای دومین بار پیاپی در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین لژیونر قاره کهن انتخاب شود. در حال حاضر ۸۰ فوتبالیست آسیا در قاره اروپا به عنوان لژیونر فعالیت می‌کنند که تقریبا نیمی از این تعداد در لیگ‌های دسته دو حضور دارند. در […]

حرف تازه : علیرضا جهانبخش روند مطلوب خود با پیراهن آلکمار ادامه داد تا برای دومین بار پیاپی در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین لژیونر قاره کهن انتخاب شود.

در حال حاضر ۸۰ فوتبالیست آسیا در قاره اروپا به عنوان لژیونر فعالیت می‌کنند که تقریبا نیمی از این تعداد در لیگ‌های دسته دو حضور دارند. در مجموع ۴۱ بازیکن در پنج لیگ معتبر انگلیس، اسپانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه و هلند فعالیت می‌کنند که سایت اخبار فوتبال آسیا بعد از پایان هر ماه به بررسی عملکرد بازیکنان آسیایی در این پنج لیگ معتبر می‌پردازد و بهترین‌های قاره‌ کهن را بر مبنای گل، پاس گل، دقت در پاس و امتیازی که در هر مسابقه دریافت می‌کنند، طبقه‌بندی می‌کند.

بعد از آنکه علیرضا جهانبخش در ماه ژانویه به عنوان بهترین لژیونر فوتبال آسیا انتخاب شد، در ماه فوریه نیز این بازیکن در صدر فهرست بهترین لژیونر آسیا باقی ماند.

فهرست پنج بازیکن برتر قاره آسیا در اروپا در ماه فوریه به شرح زیر است:

۱- علیرضا جهانبخش (ایران – آلکمار)

۲- مایا یوشیدا (ژاپن – ساوتهمپتون)

۳- هیروشی کیوتاکه (ژاپن – هانوفر)

۴- علی عدنان (عراق – اودینزه)

۵- کیسوکه هندا (ژاپن – میلان)

ایلنا – به نقل از سایت اخبار فوتبال آسیا