جوابیه میراث فرهنگی گیلان به شهردار منطقه دو؛

جناب آقای عاطفی! کاش”علیرغم میل باطنی” خود همه مکاتبات را منتشر می کردید!

جوابیه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان به مطلب درج شده شهرداری منطقه ٢ در اینستاگرام: ظاهرا دعوت به تعامل شهردار منطقه ٢ رشت برای برنامه ریزی هرچه بهتر بافت تاریخی رشت بجای آنکه بتواند منجر به روش مناسبی برای یک هدفگذاری منطقی شود متاسفانه ره به مسیری برده است […]

جوابیه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان به مطلب درج شده شهرداری منطقه ٢ در اینستاگرام:

ظاهرا دعوت به تعامل شهردار منطقه ٢ رشت برای برنامه ریزی هرچه بهتر بافت تاریخی رشت بجای آنکه بتواند منجر به روش مناسبی برای یک هدفگذاری منطقی شود متاسفانه ره به مسیری برده است که این اداره کل را ناگزیز به استمرار پاسخگویی نموده است تا مبنای داوری و قضاوت به مستندات ارایه شده جناب آقای شهردار باقی نماند، بر همین اساس توجه آقای عاطفی، شهردار محترم منطقه ٢ را به چند نکته و در عین حال چند مکاتبه جلب می نماید تا بعد از این اگر در پیج شخصی خود اراده بر ارایه مستندی داشته و قصد بسط آن را در فضای رسانه ای نمودند، قدری دقیق تر و کامل تر بیان موضوع نمایند تا ” کشف حقیقت” مورد نظر ایشان رنگ واقعی تر به خود گرفته و ” مسوولیت افراد” در قبال بروز هر عملکردی مشخص شود:

  • جناب آقای عاطفی! مجوزی که جنابعالی چون بیرق پیروزی یک کارزار در پیج شخصی اینستاگرام خود به اهتزاز در آورده و رونمایی کرده اید مربوط به زمانی است که شهردار منطقه ۱ طی استعلام به شماره
    ش ر-١٧۵٧٢۶ مورخ ۲۶/٨/۹۵ از میراث فرهنگی درخواست تخریب پلاک ۱/٣٣۴۵ و اجازه احداث آن به آقای فضل الله آصف را داشته اند.

  • معاونت میراث فرهنگی به منظور بررسی استعلام شهرداری منطقه ۱ از متقاضی بنا درخواست ارایه سند ملکی نمود که ایشان با ارایه مستندات نسبت به احراز مالکیت خود اقدام نمود.
  • پس از ایجاد شائبه مبنی بر اینکه ملک مورد نظر متعلق به شاعر و ادیب برجسته کشورمان هوشنگ ابتهاج می باشد، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان طی نامه شماره ۲۴۰۶/۱۳۱/۹۶۳ مورخ ۲۹/۰۳/۱۳۹۶ نسبت به توقف هرگونه ساخت و ساز به شهرداری منطقه تا تعیین تکلیف موضوع اقدام نمود.

  • همزمان با مکاتبه با شهرداری، به منظور کان لم یکن کردن مجوز صادره اولیه میراث فرهنگی که جناب شهردار منطقه به آن اشاره کرده است! مکاتبه دیگری به شماره ۳۶۹۵/۱۳۱/۹۶۳ مورخ ۰۳/۰۵/۱۳۹۶ جهت جلوگیری از تخریب بنا به مالک بنا ابلاغ و یادآوری تبعات موضوع به ایشان اعلام شد.

  • آقای عاطفی اگر خاطر مبارک جنابعالی بوده باشد جلسه ای به میزبانی میراث فرهنگی با حضور برخی افراد صاحب نظر و جنابعالی برگزار و مقرر شد طی یک تقسیم کار بین اعضا پرونده ثبت بنا تکمیل و با مستندات دقیق تر به شورای ثبت کشور ارایه گردد که میراث فرهنگی طی مکاتبه شماره ۱۹۹۰/۱۳۱/۹۶۳ مورخ ۳۰/۰۳/۱۳۹۶ از اداره کل ثبت و اسناد استان گیلان وضعیت نقل و انتقالات این بنا را مورد مطالبه قرار داد که پس از دسترسی به اسناد ملکی که اذعان خانواده ابتهاج در آن وجود داشت،

  • میراث فرهنگی نیز طی نامه شماره ۳۶۷۶/۱۳۱/۹۶۳ مورخ ۰۲/۰۵/۱۳۹۶ فرآیند ابلاغ به مالک جهت ثبت را به انجام رساند که مالک در تاریخ ۰۶/۰۵/۱۳۹۶ اعتراض رسمی نمود.

علی ایحال پرونده ثبت بنای خانه ابتهاج تحویل شورای ثبت کشور شده و مسیر خود را طی می نماید ولی جناب آقای عاطفی! بعد از این وقتی “علیرغم میل باطنی” خود ! سری به بایگانی مکاتبات شهرداری منطقه ۱ زدید سعی کنید همه مکاتبات را منتشر کنید نه بخش مورد نظر خود را، چرا که پیج شخصی تان نصف صداقت گفتار را به رخ می کشد و فالورهای تان را از رسیده به نقطه روشن و واقعیت ها دور نگه می دارد .

 

حرف تازه : انتشار یادداشت ها، بیانیه ها و جوابیه های دریافتی به هیچ عنوان به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت رسانه ای و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود.