جم نجفی کیست؟ | میلیاردر ایرانی آمریکایی در نقش خریدار تاتنهام

جم نجفی (Jahm Najafi)، سرمایه‌گذار ایرانی – آمریکایی، احتمالا در نقش خریدار جدید باشگاه تاتنهام ظاهر خواهد شد.

به گزارش حرف تازه به نقل از شهرآرانیوز، اسم « جم نجفی » یا «جهم نجفی» (Jahm Najafi) از دیروز در رسانه‌های بین‌المللی مطرح شده و به نظر می‌رسد این تاجر ایرانی – آمریکایی احتمالا با رقم ۳.۱ میلیارد پوند، مالک باشگاه تاتنهام خواهد شد.

میلیاردر دورگه ایرانی ۶۰ سال سن دارد و متولد ایران است. نجفی در ۱۲ سالگی به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده و براساس مطالعات صورت گرفته ثروت او در سال ۲۰۲۱، چیزی در حدود ۲.۹ میلیارد دلار برآورد شده است.

جم نجفی که از گذشته علاقه زیادی به سرمایه گذاری در حوزه  ورزش داشته، جزو سهامداران تیم بسکتبال فینیکس سانز در لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا (NBA) و نایب‌رئیس تیم مک‌لارن در مسابقات فرمول یک است.

نجفی دارای مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد بازرگانی از دانشگاه هاروارد است. او که رئیس MSP Sports Capital است، با کنسرسیومی برای ارائه پیشنهادی بزرگ کار می‌کند و انتظار می‌رود این گروه در هفته‌های آینده به سراغ مالک اسپرز «جو لوئیس» و رئیس هیئت مدیره اسپرز  «دنیل لوی» بروند.

این پیشنهاد قرار است به گونه‌ای ترتیب داده شود که MSP و نجفی ۷۰ درصد پیشنهاد را ارائه بدهند و ۳۰ درصد باقی مانده برعهده دیگران باشد که احتمالاً گروهی از خلیج فارس به ویژه ابوظبی بخشی از این ۳۰ درصد خواهند بود.