۱۵ چهره اصولگرا برای نامزدی در انتخابات ۱۴۰۰ ستاد زدند

جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می شود

فعال سیاسی اصولگرا و رئیس ستاد تهران سعید جلیلی در سال ۹۲ گفت: ما با دوستان مختلف ارتباط داریم و همین الان شاهدیم حداقل ۱۵ شخصیت اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری در حال کار و فعالیت هستند، آن‌ها ستاد تشکیل دادند، دفتر زدند، افراد را دعوت و برنامه تنظیم می‌کنند. البته سطح فعالیت‌های شان با هم تفاوت دارد.

حرف تازه – رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری رفته رفته جدی تر می شود و اکنون زمزمه هایی مبنی بر اینکه جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می شود بیش از پیش به گوش می رسد.

نامه نیوز نوشت: ۹ ماه دیگر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برای ثبت نام به وزارت کشور می روند اما دو جریان سیاسی تحرک خاصی برای فعالیت از خود نشان نمی دهند. اصلاح طلبان انگیزه ای ندارند، اصولگرایان نیز گویا همچنان ذهن شان مشغول پیروزی قاطع در انتخابات مجلس است و چون خود را پیروز قطعی رقابت ۱۴۰۰ می دانند فعلا نیازی به این کار نمی بینند.
سیدحسین نقوی حسینی رئیس ستاد تهران سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در گفتگو با نامه مطالب مهمی را بیان کرد.

آیا بی تحرکی جریان اصولگرایی برای طراحی مکانیزم انتخاباتی به آن بر می گردد که نیروهای این جریان از حالا خود را پیروز قطعی انتخابات ۱۴۰۰ می دانند؟

چنین باوری دو پیامد منفی به دنبال دارد. اولا مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بسیار برای نظام جمهوری اسلامی ایران مهم است پس این تصور که اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ پیروز هستند و دولت را در اختیار می گیرند، بقیه جریان ها نیز خود را به زحمت نیاندازند و بروند دنبال کارشان، درست نیست. این مسئله روی مشارکت مردم تأثیر می گذارند و آنها با این ذهنیت که نامزد مدنظرشان را در بین کاندیداها نخواهند دید، پای صندوق های رأی حاضر نمی شوند. ثانیا براساس تصور یادشده خیلی ها در اردوگاه اصولگرایی مدعی کاندیداتوری می شوند.

سال ۹۶ شاهد بودیم ۲۱ چهره اصولگرا به جمنا برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کردند، شما فکر می کنید تعداد نامزدهای اصولگرا در سال ۱۴۰۰ به چند نفر برسد؟

ما با دوستان مختلف ارتباط داریم و همین الان شاهدیم حداقل ۱۵ شخصیت اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری در حال کار و فعالیت هستند، آنها ستاد تشکیل دادند، دفتر زدند، افراد را دعوت و برنامه تنظیم می کنند. البته سطح فعالیت های شان با هم تفاوت دارد.

با توجه به اینکه هر چقدر بگذرد احتمال احساس تکلیف افراد برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر می شود، بفرمایید، چرا اصولگرایان چاره برای تعریف مکانیزم انتخاباتی خود نمی اندیشند تا جلوی احساس تکلیف های بیشتر را بگیرند؟

قطعا اگر صحنه انتخابات ۱۴۰۰ به همان شکل تصویر شود قطعا افراد دیگری هم ورود پیدا می کنند. معتقدم بستر فعلی که برای انتخابات در حال شکل گیری است، تولید کاندیدا می کند چون کاملا بستر باز است و یک جناحی هم به آن نگاه می شود بنابراین شرایط برای کاندیدازایی فراهم است. اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند اصولگرایان مکانیزمی را برای رسیدن به یک نامزد مطلوب طراحی خواهند کرد. به عبارت دیگر هم اکنون همه طیف های و گروه های اصولگرایی این مسئله را ابراز می کنند و در پی آن هستند جلساتی هم برای این منظور با یکدیگر دارند اما هنوز روی آن مکانیزم توافقی صورت نگرفته است. معتقدم برنامه محوری و انتخاب یک چهره اقتصادی باید در دستورکار اصولگرایان قرار گیرد.

با توجه به اینکه شما سال ۹۲ رئیس ستاد تهران آقای جلیلی بودند، دولت در سایه او سال ۱۴۰۰ از سایه خارج می شود؟

آقای جلیلی هم از جمله نامزدهای در معرض انتخاب است، روی برنامه کار کرده و می کند و بالاخره در ارزیابی ها برنامه آقای جلیلی مدنظر قرار خواهد گرفت. بله او ورود پیدا می کند.
جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می شود

جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می شود