علی سرابی خبر داد

توقیف نمایش آن سوی آینه با بازی پژمان جمشیدی

هم‌زمان با اعلام علی سرابی کارگردان نمایش «آن‌سوی آینه» مبنی‌بر بسته شدن سامانه فروش بلیت این اثر به دستور اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ، روابط‌عمومی این اداره‌کل عدم توجه گروه به تذکرات شورای ارشیابی و نظارت و عدم بازبینی مجدد را دلیل بسته شدن سامانه فروش بلیت اعلام کرد.

به گزارش حرف تازه، به نقل از ایرنا ، شامگاه یکشنبه (چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱) حوالی ساعت ۲۲، علی سرابی کارگردان نمایش آن‌سوی آینه که از ۱۷ فروردین ماه اجرای خود را در تالار وحدت با حضور بازیگرانی چون ریما ‌رامین‌فر، الناز ‌حبیبی، مارال ‌بنی‌آدم، پژمان ‌جمشیدی و علی ‌سرابی آغاز کرده‌است از توقف و بسته شدن سامانه فروش این اثر نمایش خبر داد.

سرابی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام در جمله کوتاهی نوشته بود: «بدون هیچ‌گونه اطلاعی، دقایقی پیش سایت فروش بلیط نمایش «آن سوی آینه» با دستور مرکز هنرهای نمایشی بسته شده است.»

عدم توجه به تذکرات شورای نظارت دلیل توقف نمایش آن‌سوی آینه/ منتظر بیانیه شورای ارزشیابی باشیم

اداره کل هنرهای نمایشی باید پاسخگو باشد

خبرنگار تئاتر ایرنا برای پی‌جویی دلیل این اتفاق به سراغ سیدوحید فخرموسوی مدیر شورای نظارت و ارزشیابی اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفت و این هنرمند در گفت‌وگو با ایرنا تاکید کرد: برای پاسخ این اتفاق باید دلیل را از روابط‌عمومی اداره کل هنرهای نمایشی جویا شوید.

منتظر بیانیه شورای نظارت و ارزشیابی هستیم

مقرر شده تا ریز دلایل این اتفاق از سوی شورای نظارت و ارزشیابی اداره‌ کل توسط سیدوحید فخرموسوی مدیر این شورا نگاشته شود و در قالب بیانیه عمومی، رسانه‌ای شود

مهدی یوسفی‌کیا مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر ایرنا گفت: عدم توجه گروه نمایشی آن‌سوی آینه به تذکرات اعلام‌شده از سوی شورای نظارت و ارزشیابی برای لحاظ کردن موارد اعلام‌شده اصلی‌ترین دلیل بسته شدن سامانه فروش بلیت این اثر نمایشی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تذکرات اعلام‌شده، تاکید برای بازبینی مجدد اثر و بی‌توجهی گروه؛ تا مشخص شدن زمان بازبینی مجدد و تحقق اجرای موارد گفته شده از سوی شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ سامانه فروش بلیت این اثر نمایشی بسته ‌است.

یوسفی‌کیا تصریح کرد: مقرر شده تا ریز دلایل این اتفاق از سوی شورای نظارت و ارزشیابی اداره‌ کل توسط سیدوحید فخرموسوی مدیر این شورا نگاشته شود و در قالب بیانیه عمومی، رسانه‌ای شود. این اتفاق در ساعات پیش رو خواهد افتاد.

عدم توجه به تذکرات شورای نظارت دلیل توقف نمایش آن‌سوی آینه/ منتظر بیانیه شورای ارزشیابی باشیم

علی سرابی پیش از این در سال ۹۶ نمایش آن سوی آینه را در تئاتر شهرزاد اجرا کرد که با استقبال تماشاگران رو به رو شد و یکی از پر مخاطب‌ترین نمایش‌های آن سال بود. بر همین اساس برای دومین بار از ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۱ وی این اثر را در تالار وحدت به صحنه برد.

در اجرای تازه این نمایش الناز حبیبی به گروه بازیگران پیوسته است. بر همین اساس، این نمایش با بازی ریما رامین‌فر، مارال بنی‌آدم، الناز حبیبی و پژمان جمشیدی، علی سرابی به صحنه می‌رود.

مارال بنی‌آدم و الناز حبیبی هر دو در یک نقش بازی می‌کنند و برخی اجراها با حضور مارال بنی‌آدم و برخی دیگر با حضور النازحبیبی به صحنه می‌رود.

آن سوی آینه نوشته فلوریان زلر، نمایشنامه‌نویس شناخته‌شده فرانسوی است و به عنوان یک کمدی فرانسوی به صحنه می‌رود و داستان آن درباره روابط دو زوج است که با بحران رو به رو شده‌اند.