ایزد دوست مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان :

تمام این معضلات گفته شده از دولت نهم و دهم به ارث رسیده است

تی تی خبر (حرف تازه) : مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان طی نامه ای نسبت به انتقادات مدیر کل سابق امور اجتماعی گیلان واکنش نشان داد. در نامه سرگشاده محمود ایزددوست ،  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به عزیز پورعزیزی آمده است: جناب آقای استاد پورعزیزی، مدیر کل […]

تی تی خبر (حرف تازه) : مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان طی نامه ای نسبت به انتقادات مدیر کل سابق امور اجتماعی گیلان واکنش نشان داد.

در نامه سرگشاده محمود ایزددوست ،  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به عزیز پورعزیزی آمده است:

جناب آقای استاد پورعزیزی، مدیر کل محترم امور اجتماعی دولت پاکدست؟

اساس نظام ما بر پایه اخلاق استوار گردیده و اصولا وجه تمایز  مهم انقلاب اسلامی ما با سایر کشورها که در آن انقلاب رخ داده براساس همین وجه تمایز می باشد که از مکتب انسان ساز اسلام نشات گرفته است. فلذا به عنوان یک دوست و علاقه‌مند به نظام جمهوری اسلامی ایران به شما توصیه می‌کنم که در بیان اظهار نظرها و نقدهای خود شرط انصاف را رعایت نمایید. اتفاقا مشکلات مطرح شده توسط شما استاد محترم دانشگاه و یکی از مدیران ارجمند دولت نهم و دهم که خود یکی از مسببان اصلی نابسامانی های موجود بوده‌اید، جزو سوالاتی است که من به عنوان یکی از مدیران اجرایی استان در محضر مردم شریف می بایست از شما می پرسیدم و شما نیز به این ناهنجاری‌ها و بی‌تدبیری‌های به ارث رسیده، موظف به  پاسخگویی هستید. حال اگر به دلیل نجابت و رسیدن به وفاق عمومی لب به انتقاد بستم متاسفانه جناب عالی دولت عاقل تدبیر امید را به چالش می کشید؟

هرچند می دانم مردم فهیم، خود بهترین قاضی درخصوص عملکرد دولت قبل و فعل هستند. به همین دلیل  در مقام  پاسخ به مطالب عنوان شده جنابعالی باید عرض نمایم، متاسفانه با وجود منابع عظیم خدادادی و ظرفیت های صنعتی و اقتصادی استان گیلان، بیکاری در استان ما به سرعت در حال پیش روی بوده است. با یک نگاه به افزایش بی رویه ظرفیت دانشگاه ها، نرخ تورم، نرخ بیکاری، تسهیلات پرداختی بی حساب و کتاب از منابع داخلی بانک ها، و … در ۸ سال دولت قبلی از یک سو و بی تدبیری در حوزه سرمایه گذاری از درآمدهای نجومی فروش نفت و سایر منابع کشور، نه تنها شاهد رشد اقتصادی نبودیم بلکه باعث افزایش نرخ بیکاری و عوارض ناشی از آن که شما در مطالب خود بیان کرده اید، بودیم. باید توجه داشته باشید تمام این معضلات گفته شده از دولت محترم نهم و دهم به ارث رسیده است. وگرنه در سنوات اخیر که با رشد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری از متوسط کشوری و کسب رتبه اول و دومی در دوره های متعدد ارزیابی بهبود فضای کسب و کار بوده ایم.

در همین خصوص، گزارشات اقتصادی و اجتماعی مراکز رسمی کشور نشان داده است، علی رغم همه مشکلات پیش رو، که ناشی از بی برنامه‌گی‌های دولت قبلی بوده است، این استان با تدبیر استاندار معزز و مدیران سخت‌کوش خود، توانسته است نرخ بیکاری ۱۵٫۱ را در سال ۱۳۹۰ به نرخ ۱۱ درصد در سال ۱۳۹۴  که ۰٫۲ درصد از متوسط نرخ بیکاری در کشور کمتر است، کاهش دهد. جای تعجب است که مدیران محترم و با اخلاق دولت قبل به جای اینکه پاسخ گوی عملکرد خود در سال‌های تصدی‌شان باشند، عملکرد مثبت دولت یازدهم را مسئول نرخ بالای بیکاری، افزایش تورم، کاهش توان مالی بانک ها و رکود ناشی از آن را که با بی رحمی تمام بر دوش این دولت گذاشته است، می دانند.

وجدان آگاه مردم خود گواه بر آن است که در کمتر از سه سال  اخیر دولت مردم نهاد یازدهم با تدبیر در مهار تورم، کاهش نرخ بیکاری و با موفقیت در مذاکرات برجام علی رغم کاهش توان مالی بانک ها و خالی بودن خزانه دولت، زمینه رونق اقتصادی و به تبع آن امید را پس از سالها به مردم شریف و شهید پرور گیلان، ایران اسلامی و جامعه بین الملل بازگردانده است. امید است مسئولین محترم دولت قبلی به جای فرافکنی نواقص عملکرد خود، واقعیت های موجود روز را پذیرفته و با حسن نیت برای آبادانی استان با مردم فهیم و مدیران ارشد گیلان سرسبز همراه و همدل شوند.
گیل خبر