رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 20 October

برلین نیز همانند بسیاری از شهرهای مختلف جهان روز جمعه ۲۵ سپتامبر صحنه تجمع هزاران جوان آلمانی حامی محیط زیست بود که در اعتراض به بی توجهی‌های موجود نسبت به تغییرات آب و هوایی به خیابان‌ها آمده بودند.

حرف تازه – برلین نیز همانند بسیاری از شهرهای مختلف جهان روز جمعه ۲۵ سپتامبر صحنه تجمع هزاران جوان آلمانی حامی محیط زیست بود که در اعتراض به بی توجهی های موجود نسبت به تغییرات آب و هوایی به خیابان‌ها آمده بودند.

این جوانان معتقدند که موضوع تغییرات اقلیمی و گرم شدن کره زمین و تاثیر مخرب آن بر زندگی بشر، آن گونه که باید از سوی دولتمردان و تصمیم گیرندگان جهانی، جدی شمرده نمی‌شود.
معترضان در پایتخت آلمان خواستار اقدامات و توجه بیشتر مسئولان برای مقابله با تغییرات آب و هوایی شدند. شمار تظاهرکنندگان از سوی پلیس آلمان ۱۰ هزار و از سوی برگزار کنندان این اجتماع اعتراضی ۲۱ هزار نفر عنوان شد.
جوانان آلمانی همزمان با صدها هزار جوان در دیگر کشورهای جهان در پی فراخوان یک جنبش دانش‌آموزی موسوم به «جمعه‌ها برای آینده» به خیابان آمده و در مقابل بنای تاریخی «دروازه براندنبورگ» در پایتخت تجمع کردند.
آلمان در حال حاضر ریاست دوره‌ای و شش ماهه اتحادیه اروپا را بر عهده دارد که کشورهای عضو آن به همراه بریتانیا بیش از ۲۲ درصد گاز‌های گلخانه‌ای را در جهان تولید می‌کنند.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیش‌تر در گذشته جوانان فعال محیط زیستی را به دلیل تلاش برای اعمال فشار بر سیاستمداران در راستای مبارزه با گرم شدن زمین تحسین کرده بود.
تجمع هزاران جوان آلمانی در برلین در اعتراض به بی توجهی به تغییرات آب و هوایی

تجمع هزاران جوان آلمانی در برلین در اعتراض به بی توجهی به تغییرات آب و هوایی

یورونیوز

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار