تبادل دانشجو میان ایران و هند در قالب بورسیه تحصیلی و فرصت‌های مطالعاتی

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان در دیدار با سفیر هندوستان گفت: قدرت از غرب به شرق در حال گذار است و این موضوع با توجه به داده‌های مورد تایید غرب در حوزه علمی نمود بیشتری دارد.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایسنا، دکتر هاشم داداش‌پور، معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان مور دانشجویان با «گددام دارمندرا» سفیر کشور هندوستان در محل این سازمان دیدار و گفتگو کردند.

داداش‌پور در این جلسه ضمن خوش‌آمدگویی به سفیر هندوستان گفت: روابط فرهنگی و اجتماعی کشور ایران و کشور هند سابقه دیرینه‌ای دارد و فرهنگ و علم و ادبیات حلقه اتصال این دو کشور بوده است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: جایگاه هند در حوزه علمی ارتقاء خوبی پیدا کرده و ما شاهد این رشد و پیشرفت علمی هستیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: کشور ایران نیز در دو دهه اخیر در حوزه‌های علمی رشد چشمگیری داشته و جایگاه معتبری در دنیا کسب کرده است و این رشد و پیشرفت هند و ایران می‌تواند تعاملات دو کشور را بیش از گذشته گسترش دهد.

داداش‌پور با بیان اینکه در جهت گسترش این ارتباطات می‌توانیم به تبادل دانشجو میان دو کشور بپردازیم؛ افزود: تبادل دانشجو میان ایران و هند می‌تواند در مقاطع تحصیلی مختلف انجام شود به طوری که دانشجویان هم بتوانند از بورسیه تحصیلی و همچنین از فرصت‌های مطالعاتی دو کشور استفاده کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه قدرت از غرب به شرق در حال گذار است و این موضوع با توجه به داده‌های مورد تائید غرب در حوزه علمی نمود بیشتری دارد؛ تصریح کرد: دو کشور از ظرفیت‌های خوبی در عرصه‌های مختلف بخصوص در حوزه علم و فناوری برخوردارند و با تبادل استاد و دانشجو و دانش و دانایی می‌توان ضمن ارتقاء روابط دو کشور ، به جایگاه علمی یکدیگر کمک کرد.

در ادامه این جلسه، سفیر کشور هندوستان نیز ضمن تشکر از میهمان‌نوازی سازمان امور دانشجویان گفت: برای من بسیار خوشحال کننده است که به دیدار شما به عنوان متولی امور دانشجویان آمده‌ام.

وی ادامه داد: ما به طور مداوم در خصوص گسترش روابط ایران و هند به فعالیت می‌پردازیم. در این راستا افزایش ارتباطات در حوزه‌های علمی نیز مورد توجه ما قرار دارد زیرا جهان بسیار پویا عمل می‌کند.

به گزارش سازمان امور دانشجویان، سفیر کشور هندوستان با بیان اینکه پیشرفت در حوزه‌های پزشکی، مهندسی فضا و هوش مصنوعی برای ما بیش از گذشته اهمیت دارد؛ تصریح کرد: پیشنهاد داریم در این خصوص با کشور ایران به تبادلات دانشجو بپردازیم زیرا نقش مهم دانشگاهیان در زمینه توسعه و ارتقاء فناوری بسیار اهمیت دارد و کشور ایران با وجود نخبگان علمی برای ما در اولویت است.