با کمک تکنولوژی های نوین

تام هنکس در فیلم اینجا جوان می شود

رابرت زمه کیس برای فیلم تازه اش «اینجا»، با کمک فناوری دیجیتالی یک تام هنکس جوان ارائه می کند.

به گزارش حرف تازه به نقل از صبا، رابین رایت همبازی هنکس در فیلم «اینجا» هم، مثل او جوان خواهد شد. این دو بعد از سی سال دوباره با یکدیگر همبازی شده‌اند.

تام هنکس در فیلم اینجا جوان می شود

براساس داستان فیلم صحنه‌هایی وجود دارد که به دوران جوانی کاراکترهای این دو بازیگر برمی گردد. فن آوری‌های نوین کامپیوتری این امکان را به صنعت سینما داده، که چهره بازیگران فیلمها را به دوران جوانی شان برگرداند.

فیلمنامه اقتباسی «اینجا» با نگاهی به نول گرافیکی پرخواننده ریچارد مک گوائر به همین نام نوشته شده و درباره چند نسل از آدم‌هایی است که گرفتار مشکلات مختلف هستند. داستان در نیوانگلند اتفاق می‌افتد و از طبیعت وحشی به خانه‌ای امن می‌رسد. در طول داستان فیلم، مسائلی چون عشق، از دست دادن عزیزان، امید، تلاش برای زندگی و آینده‌ای بهتر و میراث به نمایش درمی آید.

شرکت مستقل فیلمسازی میراماکس تهیه کننده فیلم به زمه کیس گفته بود می‌تواند از تکنولوژی نوین و جلوه‌های ویژه پیشرفته برای تعریف بهتر داستانش استفاده کند و مشکل هزینه در این رابطه وجود ندارد.

زمه کیس می گوید:« همیشه مجذوب تکنولوژی بوده‌ام که بتواند کمک کند تا داستانهایم را بهتر تعریف کنم. در فیلم «اینجا» من به چنین تکنولوژی نیاز داشتم تا بتوانم تغییر و تحول چهره بازیگرانم را داشته باشم و بتوانم ورژنی جوانتر از تام هنکس و رابین رایت ارائه دهم. نمی خواستم از چهره پردازی استفاده کنم یا بازیگرانی را جلوی دوربین بیاورم که شبیه دوران جوانی این دو بازیگر هستند. با فن آوری های نوین دیجیتالی می‌توانیم غیرممکن‌هایی را ممکن کنیم که تصورش تا همین چند سال قبل هم محال بود.»

استفاده از این شیوه که به متافیزیک معروف شده، اولین بار سال ۲۰۲۲ در یکی از اپیزودهای یک برنامه استعدادیابی تلویزیونی مورد استفاده قرار گرفت. در این برنامه با خلق آواتاری از الویس پریسلی، او ترانه‌ای روی صحنه اجرا کرد. همان زمان رسانه‌ها نوشتند این شیوه می تواند کمک بسیار زیادی به بهبود کیفیت محصولات هالیوودی بدهد. تام هنکس هم در مصاحبه ای از هیجان زدگی خود در رابطه با خلق یک تام هنکس جوان در درام اینجا صحبت کرده است.