تالارها در مناطق زرد بازگشایی می شوند

ممبینی گفت: دستور العمل‌های جدیدی برای اتحادیه تالار داران پذیرایی مصوب شد که بر اساس آن اجازه فعالیت به تالار داران مناطق زرد داده می‌شود.

حرف تازه – سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران در نشست با روسای اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، کیف و کفش با هدف تهیه پروتکل‌های تکمیلی جهت اجازه فعالیت صنوف در بازار شب عید علیرغم تدوام شرایط کرونایی، گفت: درصدد هستیم با تدوین دستور العمل های تکمیلی برای صنوف مختلف، شرایطی ایجاد شود تا همه کسب وکار‌ها بتوانند در صورت تداوم این وضعیت اجازه فعالیت داشته باشند و این مسئله یکی از کار‌های لازمی بود که برای جلوگیری از صدمه بیشتر به بدنه اصناف باید صورت می‌گرفت.

تالارها در مناطق زرد بازگشایی می شوند
وی افزود: بیماری کرونا اثرات بسیار زیادی بر اقتصاد کشور به خصوص بخش اصناف برخی از صنوف که کالا و خدماتشان تابع شرایط متعدد مانند تغییر فصل و مد بودند مانند صنف پوشاک، کیف و کفش و … داشت که این صنوف در سال گذشته به دلیل شرایط کرونایی و تعطیلی‌های مکرر نتوانستند کالای خود را عرضه و به فروش برسانند و به همین دلیل ضرر و زیان زیادی را متحمل شدند.
ممبینی با بیان اینکه مقرر شد با توجه به شرایط تداومی بیماری کرونا حتی المقدور صدمه بیشتری به بدنه اصناف وارد نشود، اظهار کرد: با برنامه‌ای تدوین شده در صدد هستیم برای رسته‌های مختلف دستور العمل های تکمیلی تدوین شود، که صنوف در شرایط زرد، نارنجی و بعضا شرایط قرمز اجازه فعالیت داشته باشند و در تدوین دستور العمل ها  از نظرات کارشناسی صاحبان و ذی نفعان آن صنف نظرخواهی صورت گرفته است. همچنین دستور العمل های جدیدی برای اتحادیه تالار داران پذیرایی مصوب شد که بر اساس آن اجازه فعالیت به تالار داران در مناطق زرد داده خواهد شد و دستور العمل ها به گونه‌ای طراحی شده که در مناطق نارنجی نیز تالارداران با ظرفیت محدود می‌توانند فعالیت کنند.
وزارت صمت برای نمایشگاه بهاره مجوز صادر نکند
ممبینی با بیان اینکه این اصل را سرلوحه قرار داده ایم که در صورت تداوم شرایط کرونایی فعالیت کسب وکار‌ها متوقف نشود و صنوف بتوانند در بازار پایان سال که پیک خرید است، با استفاده از تخفیف‌های مناسب و تقویت فروش و ترغیب به خرید بخشی از خسارت سال گذشته خود را جبران کنند، تصریح کرد: ضرورتی به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره نیست، چرا که برگزاری این نمایشگاه‌ها آسیب بیشتری به صنوف وارد می‌کند. نمایشگاه‌های بهاره سهم بازار اصناف را خواهند برد و نکته دیگر اینکه تجمع‌ها در نمایشگاه‌ها بیشتر بوده و کنترل و رعایت دستور العمل ها مشکل تراست و با توجه به کثرت واحد‌های صنفی ضرورتی به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره نیست و طی نامه‌ای از وزارت صمت درخواست کردیم از صدور مجوز برای برگزاری نمایشگاه‌های پایان سال خودداری کند.
تالارها در مناطق زرد بازگشایی می شوند

تالارها در مناطق زرد بازگشایی می شوند

باشگاه خبرنگاران