رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
  • السبت ۱۸ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Saturday 8 August

محققان می گویند تتراسایکلین ها فقط نقش آنتی بیوتیکی ندارند بلکه این داروها دارای خواص ضدالتهابی و تنظیم کننده سیستم ایمنی نیز هستند.

حرف تازه – در مطالعه جدید محققان دانشگاه هاروارد دریافتند تتراسایکلین به خاطر تاثیر در تنظیم سیستم ایمنی در بهبود و درمان بیماری کرونا موثر است.

به نظر می‌ رسد کروناویروس ابتدا به لایه بیرونی مجاری هوای انسان حمله می‌کند. در بیماران مبتلا به نوع شدید آن، بیماری پیشرفت کرده و منجر به نارسایی تنفسی و سندروم ناراحتی حاد تنفسی می‌شود.
در این شرایط نیاز به درمان فوری بسیار ضروری است چراکه شواهد نشان می ‌دهد تاثیرات فوق التهابی و تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن از عوامل موثر در پیشرفت بیماری هستند.
تتراسایکلین علاوه بر فعالیت ضد باکتریایی دارای عملکرد ضدالتهابی هم است. این دارو دارای توانایی توقف تکثیر سلول ‌های T و کاهش تولید مولکول‌ های سیگنال‌ده التهابی است. این دارو برای درمان HIV و مالاریا هم استفاده می‌شود.
محققان در این مطالعه دارو تتراسایکلین را بر روی ۲۴ بیمار بررسی کردند. نتایج نشان داد تتراسایکلین می‌تواند نیاز به دستگاه تهویه ونتیلاتور و طول مدت بستری بودن در ICU را در بیماران کاهش دهد.
از آنجائیکه معمولاً کروناویروس موجب تقویت سلول‌ های لایه بیرونی دستگاه تنفسی می‌شود و واکنش‌ های التهابی ریه را ترغیب می‌کند. این شرایط از طریق تتراسایکلین ها متوقف می‌ شود.
تاثیر «تتراسایکلین» در بهبود ناراحتی حاد تنفسی کرونا

تاثیر «تتراسایکلین» در بهبود ناراحتی حاد تنفسی کرونا

مهر

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار