بی حسی دست و پای خود را با کلینیک ارتوپدی دکتر فرزاد درمان کنید

گزگز و بی‌حسی دست و پاها یک اختلال نادر است که باید توسط پزشک متخصص درمان شود. عوامل زیادی می‌تواند باعث بی‌حسی در این اندام‌ها شود، در صورت نادیده گرفتن آن می‌تواند آسیب جدی و جبران‌ناپذیری بر سلامتی شما وارد کند.

حرف تازه – رپورتاژ آگهی: برای درمان بی‌حسی دست و پاها چه باید کرد؟ برای پاسخ به این سؤال مهم ابتدا باید بدانیم علت گزگز دست و پا چیست ؟

گزگز و بی‌حسی دست و پاها یک اختلال نادر است که باید توسط پزشک متخصص درمان شود. عوامل زیادی می‌تواند باعث بی‌حسی در این اندام‌ها شود، در صورت نادیده گرفتن آن می‌تواند آسیب جدی و جبران‌ناپذیری بر سلامتی شما وارد کند.

گاهی اوقات بی‌حسی در دست‌ها و پاها نشانه یک مشکل جدی در بدن است که نیاز به درمان دارد و اگر درمان انجام نشود، ممکن است به عوارضی مانند ضعف عضلانی منتهی شود و فلجی این نواحی در برخی موارد فرد قادر به انجام کارهای اولیه روزمره مانند نوشتن نیست دیسک گردن یکی از شایع‌ترین عواملی است که باعث بی‌حسی دست و پا می‌شود. تشخیص زودهنگام و درمان فتق دیسک می‌تواند از بروز چنین عوارضی جلوگیری کند.

بی حسی دست و پای خود را با کلینیک ارتوپدی دکتر فرزاد درمان کنید

بنابراین مراجعه به موقع و انتخاب پزشک مناسب می‌تواند تا حد زیادی به درمان آن کمک کند؛ اما سؤال اصلی این است که برای گزگز دست و پا به چه دکتری مراجعه کنیم؟ ما به شما کلینیک ارتوپدی دکتر فرزاد را معرفی می‌کنیم.

علت بی‌حس شدن دست و پاها

عواملی که ممکن است به بی‌حسی دست و پاها منجر شوند، متنوع هستند، اما به طور معمول با اختلالات در سیستم عضلانی مرتبط می‌شوند. انواع بیماری‌ها می‌توانند باعث بی‌حسی در دست‌ها و پاها شوند، از مشکلات عصبی گرفته تا کمبود تغذیه. برخی از شایع‌ترین و متداول‌ترین علل عبارت‌اند از:

سندرم تونل کارپال: سندرم تونل کارپال زمانی اتفاق می‌افتد که دست‌ها و مچ دست‌ها استفاده مکرر از حرکات مانند تایپ کردن، کار طولانی مدت با کامپیوتر و نوشتن ممکن است باعث قرار گرفتن در معرض خطر تونل کارپال شود. این تونل حاوی رباط‌ها و اعصاب است و در مچ دست و کف دست واقع شده است. فشار مکرر بر روی عصب‌های داخل این تونل ممکن است باعث ضعف آنها شود و معمولاً با گذشت زمان و بدون درمان به شدت تشدید می‌شود. علائمی نظیر تورم و گزگز در دست ممکن است ظاهر شود. برای درمان این وضعیت، مشورت با پزشک ارتوپد توصیه می‌شود.

دیسک گردن: یکی دیگر از علل رایج بی حسی دست، دیسک گردن است. همان‌طور که می‌دانید ستون فقرات بدن انسان از مهره‌ها و دیسک‌های بین آنها تشکیل شده است. در این میان هفت مهره بالایی ستون فقرات، مهره‌های گردن را تشکیل می‌دهد.

روماتیسم مفصلی: آرتریت روماتوئید یکی از بیماری‌هایی است که می‌تواند منجر به بی‌حسی دست و پاها شود. آرتریت روماتوئید یک بیماری خود ایمنی است که باعث آسیب عضلانی می‌شود. این بیماران تورم، حساسیت و درد را در مفاصل خود تجربه می‌کنند. افرادی که از آرتریت رنج می‌برند، در دست‌ها و پاهای خود بی‌حسی، گزگز و سوزش را تجربه می‌کنند. برای تشخیص و درمان روماتیسم می‌توانید به کلینیک ارتوپدی مراجعه کنید.

دیابت: در برخی موارد بیمارانی که دچار قند خون یا همان دیابت هستند بی‌حسی دست و پاها را تجربه می‌کنند. در مرحله پیشرفته آن آسیب به عصب‌ها در نتیجه کاهش جریان خون علت اصلی این بی حسی است.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد تا به این سؤال که برای بی‌حسی دست و پا به چه دکتری مراجعه کنیم پاسخ داده شود. شما عزیزان می‌توانید هرگونه سؤال یا نیاز به مشاوره در این مورد را با کلینیک ارتوپدی دکتر فرزاد در میان بگذارید.