بیوگرافی کامل نیما هاشمی تهیه کننده و کارگردان

نیما هاشمی کارگردان و تهیه کننده معروف به جوان ترین کارگردان ایران متولد ۲۳ آذر ۱۳۷۸ در تهران است.

حرف تازه – رپورتاژ آگهی – نیما هاشمی کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر سینما، تلویزیون، تئاتر و مدیر گروه هنری میدنایت متولد ۱۳۷۸/۹/۲۳ است.

بیوگرافی کامل نیما هاشمی

بیوگرافی کامل نیما هاشمی تهیه کننده و کارگردان

نیما هاشمی – Nima Hashemi

علاقه از کودکی

هاشمی از بچگی علاقه زیادی به کارگردانی و بازیگری داشت و در ۱۱ سالگی در کرج نزد مجید زارع زاده دوره بازیگری دید و بعد از آن نزد  علیرضا خمسه مدرک بازیگری آزادش را گرفت. سپس در ۱۲ سالگی و  به خاطر اینکه جایی نتوانست وارد کاری شود و نقشی بگیرد در تئاتر به عنوان تدارکات وارد شد و پس از آن دستیار چهارم کارگردان شد و این داستان ادامه داشت و در پشت صحنه کارهای زیادی حضور داشت تا اولین نقش خود را در تابلوی نمایش به سوی افتخار گرفت که نقش مجسمه بدون دیالوگ را داشت و فقط یک جا سکون و بی حرکت بود.

پس از آن بعد از یک سال در نمایش حق با شماست دستیار یک شد و  نقش کوچکی گرفت که تنها یک دیالوگ داشت  و بعد از آن وارد دستیار کارگردانی سینما شد و کم کم، بعد از دستیاری در پروژه های معتبر و زیادی توانست نقش مکمل بگیرد. پس از آن که در کارگردانی تجربه بسیاری پیدا کرد اولین کار رسمی خود را به نام پزشک نازنین ساخت که در عمارت نوفل لوشاتو که یکی از معتبرترین های تهران هست به اجرا رفت و اینجا بود که نیما هاشمی معروف به «جوان ترین کارگردان ایران» شد و پس از آن وی کارهای بزرگ و زیادی را با بازیگران مطرح  ساخت که تعدادی از کارها در ادامه ذکر شده است.

نیما هاشمی کارگردانی آثاری همچون فیلم کوتاه “زیرسیگاری” و نمایشهای “پزشک نازنین”، “مرگ”، “میان پرده”، “باغ آلبالو” را برعهده داشته است.

نیما هاشمی همچنین سابقه حضور در فیلم “کفشدوزک” و سریال “یادآوری” را نیز در کارنامه هنری خود دارد. نیما هاشمی همچنین سابقه حضور در فیلم کوتاه “یوسف قهرمان” و نمایشهای “پزشک نازنین”، “حق با شماست”، “مرغابی وحشی”، “هاکلبریفین”، “به سوی افتخار” را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

از دیگر فعالیت های نیما هاشمی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

🔹تهیه کنندگی نمایش های “باغ آلبالو”، “مرگ”، “میان پرده”

🔹تهیه کنندگی فیلم “زیر سیگاری”

🔹دستیار کارگرانی در نمایشهای “حق با شماست”، “مرغابی وحشی”

🔹مشاور کارگردان در نمایش “مرگ”

🔹طراح پوستر در نمایشهای “باغ آلبالو”، “مرغابی وحشی”، “حق با شماست”

🔹ساخت تیزر در نمایشهای “باغ آلبالو”، “مرغابی وحشی”، “حق با شماست”

🔹طراح صحنه، انتخاب موسیقی، طراح نور در نمایش “پزشک نازنین”

🔹اجرای چهره پردازی در نمایش “حق با شماست”

🔹دستیار روابط عمومی در نمایش “حق با شماست”

اشاره در ادامه توضیحات بیشتری درباره کار ها موجود هست

میان پرده

نمایش میان پرده به تهیه کنندگی و کارگردانی نیما هاشمی در پردیس تئاتر شهرزاد در تیر ماه ۱۴۰۲ به صحنه رفت با بازی خشایار راد ، سیروس همتی و خسرو احمدی که در همان شروه بلیت فروشی سولد اوت شد مهمانان ویژه این نمایش علیرضا خداوردی ، عباس محمدی و…

 مرگ

نمایش مرگ به تهیه‌کنندگی و کارگردانی نیما هاشمی در سالن اهورا به صحنه رفت با بازی داریوش سلیمی و فاطمه شکری و جالب این است که داریوش سلیمی برای اولین در زندگی اولین تئاتر رسمی خود را با این نمایش شروع کرد مهمان ویژه این نمایش محسن افشانی ، آرش نوذری ، حسین فرح بخش ، امید علیمردانی ، سیاوش مفیدی ، آتش تقی‌پور رضا مریدی و….. بودن

باغ آلبالو

نمایش باغ آلبالو به تهیه کنندگی و کارگردانی نیما هاشمی با بازی مریم امیرجلالی ، افشین سنگ چاپ و امید زندگانی یکی کارهای وی هست که مورد استقبال بی نظیر مردم قرار گرفت و نمره بالایی در بین کار های کمدی سیاه گرفت که مهمانان زیادی نیز به تماشای این نمایش نشتند از جمله کیانوش گرامی ، امید علیمردانی ، خشایار راد ، امیر شریفی ، فرزاد حاتمیان ، نصرت میرعظیمی و…..

پزشک نازنین

نمایش پزشک نازنین به کارگردانی هاشمی ۱۲ بازیگر در عمارت نوفل لوشاتو ۱۵ شب به اجرا رفت و تصاویر آن را در زیر میتوانید ببینید.

فیلم زیرسیگاری

فیلم زیر سیگاری به تهیه کنندگی و کارگردانی هاشمی در سبک اجتماعی با موضوع داستان زندگی پسری به نام دانیال که در نوجوانی به اوج موفقیت خود می رسد و با دختری اشنا میشود و به واسطه این دختر وارد خوش گذرانی های زود گذر میشود و به طرز باور نکردنی وارد دردسر هایی میشود که به کل همه چیز نابود میشود و …..

گروه هنری میدنایت و استعداد یابی نیما هاشمی

نیما هاشمی قبل از آنکه پزشک نازنین را شروع کند گروه هنری میدنایت را تأسیس کرد و در ابتدا قرار بود که تنها یک گروه ساده باشد اما بعد از نمایش پزشک نازنین، میدنایت مورد استقبال بی نظیر مردم قرار گرفت و درخواست های عضویت در این گروه به شدت بالا رفت. نیما هاشمی تصمیم گرفت که گروه را گسترش دهد و امروزه گروه هنری میدنایت یکی از بزرگ ترین گروه های هنری ایران است و چندین کار در سال به صحنه میبرد همراه با استعداد های جدید که اکثرا شاگردان خود هست و گاهی نیز قبل از کار فراخوان بازیگری برگزار میکند و در هر کار حداقل ۵ استعداد جدید وارد این عرصه میکند.

به گفته نیما هاشمی یکی از دلایل این کار هم این است که دوست ندارد کسی که واقعا استعداد دارد در این راه از اهدافش و رویایش دور شود زیرا کسی در بچگی برای او این کار را نکرد و این باعث شد او ۷ سال عقب بماند. نیما هاشمی گفته است این کوچک ترین کمکی است که میتوانم به جامعه هنر بکنم.

لینک صفحه رسمی اینستاگرام نیما هاشمی :

https://instagram.com/nimahashemi.1?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==