بیوگرافی امیرعلی طهماسبی بازیگر جوان + عکس

در این مطلب با بیوگرافی امیرعلی طهماسبی بازیگر جوان دهه شصتی همراه ما باشید.

حرف تازه – رپورتاژ آگهی – در این مطلب با بیوگرافی امیرعلی طهماسبی بازیگر جوان دهه شصتی همراه ما باشید.

بیوگرافی امیرعلی طهماسبی و نگاهی به کارنامه هنری او

از رد خون تا راز یک پرونده

امیرعلی (امین) طهماسبی متولد ۱ مهر ۱۳۶۹ میباشد. وی در سریال راز یک پرونده (رد خون) به همراه مینا وحید و بابک نوری به ایفای نقش پرداخته است. همچنین در انتخاب بازیگر در چنین سریال و فیلم سینمایی به کمک کارگردان و‌ تهیه کنندگان یاری میرساند. در شبکه ۱ در پروژه راز یک پرونده، در کنار تهیه کننده و کارگردان این سریال آقای شهرام قدیری، با معرفی بازیگرانی نظیر بردیا عابدینی و بختیار عابدینی نقش اصلی معرفی بازیگران مذکور را داشته است.

از لیسانسه ها ۲ تا خاتون

همچنین در سریال طنز لیسانسه ها ۲ در شبکه ۳سیما با امیرحسین رستمی، متین ستوده، هوتن شکیبا و‌ امیرکاظمی همبازی شد. وی در چندین قسمت از سریال طنز خاتون به کارگردانی مرتضی آتش زمزم در کنار بازیگرانی از قبیل مهران غفوریان، شهرام قائدی، مریم امیر جلالی، مجید یاسر، حسن اکلیلی و … بازی کرد که در آن برهه با نام قبلی خود امین در این سریال حضور داشت.

تحصیلات، دوره ها و علت تغییر نام

امیرعلی (امین) طهماسبی از جمله نفرات ممتاز فارغ التحصیلان دوره ۱۸ بازیگری حرفه ای در موسسه سینمایی کارنامه تهران میباشد و ۳دوره حرفه ای کارگاه سینما را زیر نظر اصغر فرهادی و فیلم سازی را با مرحوم عباس کیا رستمی و فیلمنامه نویسی را با ناصر تقوایی گذرانید.

نام ایشان پس از فوت پدر بیاد پدر (محمد علی) و اسم هنری (امیر) از امین به امیرعلی تغییر پیدا کرد. مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس جامعه شناسی پژوهشگری مییاشد ولی پس از اتمام خدمت سربازی در بازار علاءالدین در زمینه موبایل و سپس در زمینه تامین قطعات خودورهای آلمانی مشغول به کار گردید.

فعالیت وی در بازارهای مذکور مانع ادامه فعالیتش در زمینه هنر نگردید و در نقش نواب صفوی (در نقش روحانی) در مجموعه شیخ هاشم قروینی ایفای نقش کرد. سپس با همکاری نیما هاشمی در زمینه تئاتر و همکاری پروژه های تهیه پروژه های تلویزیونی پرداخت که به زودی آماده پخش خواهد شد.

امیرعلی (امین) طهماسبی پس از پروژه سریال طنز لیسانسه ها ۲ که در ۴۳ قسمت و هر شب از شبکه ۳سیما پخش شد به تهیه کنندگی مهدی جودی و کارگردانی سروش صحت و همکاری در مجموعه ممنوعه به کارگردانی امیر کیان و دستیاری کارگردان مسعود حقی در نمایش خانگی ظاهر میشود و به همراه مسعود حقی که سابقه ای بسیار طولانی با این برنامه ریز و دستیار کارگردان با سابقه تلویزیون دارند.

پس از معرفی بازیگران مختلف در پروژه های تلویزیونی و سینمایی در صنعت مدلینگ نیز فعالیت هایی کردند که تا هم اکنون نیز ادامه داشته است و کلاس ها و ورکشاپ هایی باهمکاری نیما هاشمی، رضا بهبودی، مسعود حقی، شهرام قدیری و دیگر بازیگران بنام برگزار نموده اند و به کشف استعداد هایی در این زمینه اقدام کرده اند. همچنین ایشان همکاری هایی با چند باشگاه بدنسازی جهت انتخاب اشخاصی برای صنعنت مدلینگ داشتند. شایان ذکر است که خود وی نیز در ورزش بدنسازی صاحب مقام های استانی در تهران میباشد.

از سریال چشم بندی تا همکاری با نیما هاشمی

امیرعلی طهماسبی ملقب به مرد هزارچهره سینما تلویزیون اخیر با حضور در سریال چشم بندی به کارگردانی شاهد احمد لو چنین گمان میشود که در بسیاری از پروژه های تلویزیونی در انتخاب بازیگر، مشاور کارگردانان و تهیه کننده های پروژه ها فعال میباشد و در کنار اکثر اشخاص بنام حضوری پر رنگ دارد.

امیرعلی (امین)طهماسبی مرد هزار چهره تلویزیون به همراه نیما هاشمی جوانترین کارگردان و‌تهیه کننده در تابستان ۱۴۰۲ همکاری را در زمینه کلاسهای بازیگری گویندگی، مجری گری، خوانندگی و‌ مدلینگ آغاز کرده اند. با تضمین معرفی به پروژه های سینمایی و تلویزیونی و بازار کار در صنعت مدلینگ.

شایان ذکر است همکاری امیرعلی (امین) طهماسبی مشهور به پشت پرده انتخاب بازیگر در پروژه های تلویزیونی و مرد هزار تصویره دنیای تصویر و پرده نقره ای با جوان ترین کارگردان و‌تهیه کننده فصل جدیدی در عرصه کلاسهای بازیگری با معرفی به پروژه ها بصورت تصمینی خواهد گشود