بیوگرافی ابراهیم گلستان

ابراهیم گلستان با نام کامل سیدابراهیم تقوی شیرازی روز سه‌شنبه ۳۱ مردادماه در خانه‌اش در انگلستان چشم از جهان فروبست.

به گزارش حرف تازه، ابراهیم تقوی شیرازی مشهور به ابراهیم گلستان، نویسنده و فیلم‌ساز بنام ایرانی، دیروز (سه‌شنبه، ۳۱ مردادماه) در خانه‌اش در انگلستان و در کنار خانواده‌اش درگذشت.

به گزارش ایسنا، گفته شده که به خواست خود او مراسم خاکسپاری‌اش خصوصی برگزار خواهد شد.

ابراهیم گلستان ۲۶ مهر ۱۰۱ ساله می‌شد.

به نقل از اعتمادآنلاین، او تجربه‌های بسیاری در زمینه مترجمی، روزنامه‌نگاری، عکاسی، منتقد و کارگردانی سینما داشت.

ابراهیم گلستان

بیوگرافی ابراهیم گلستان

ابراهیم گلستان با نام کامل سیدابراهیم تقوی شیرازی ۲۶ مهر ۱۳۰۱ در شیراز متولد شد.او نوهٔ آیت‌الله سیدمحمد شریف تقوی شیرازی و نخستین فرزند سید محمدتقی گلستان، روزنامه‌نگارِ شیرازیِ صاحبِ روزنامهٔ گلستان بود.

گلستان دوران ابتدایی و متوسطه خود را در شیراز گذراند و در سال ۱۳۲۰ برای تحصیل در رشته حقوق به تهران رفت و تحصیلات خود را در دانشکده حقوق دانشگاه تهران ادامه داد.

در سن ۲۱ سالگی با دختر عمومی خود فخری گلستان ازدواج کرد و از او صاحب دو فرزند به نام های لیلی و کاوه شد. او از سال ۱۳۵۷ تا کنون (زمان فوت) در ساسکس انگلستان زندگی می‌کرد.

ابراهیم گلستان

پدرش نمایندگی فارس را در مجلس مؤسسان ۱۳۰۴ که سلطنت را از قاجار به پهلوی منتقل کرد برعهده داشته و پدربزرگ و عموی گلستان مجتهد بودند.

او در سال ۱۳۴۰ برای فیلم «یک آتش» موفق به دریافت مدال برنز جشنوارهٔ فیلم کوتاه ونیز شد. این جایزه، اولین جایزهٔ بین‌المللی برای یک کارگردان ایرانی به‌شمار می‌رود.

ابراهیم گلستان