گفتگو با شیخ اعتدال گیلان:

شفیعی : به آقایان روحانی و هاشمی از لحاظ فکری نزدیک هستم

حرف تازه : پس از قرار گرفتن حجت الاسلام شفیعی در لیست اعتدال گفتگوی کوتاهی را با ایشان ترتیب دادیم که در ادامه شما را به خواندن این گفتگو دعوت می کنیم: لطفا مختصراخود را معرفی نمایید؟ من محمدرضا شفیعی کاس احمدانی فرزند ولی الله متولد ۵ آذر ۱۳۲۱ پس از به اتمام رساندن مقطع […]

حرف تازه : پس از قرار گرفتن حجت الاسلام شفیعی در لیست اعتدال گفتگوی کوتاهی را با ایشان ترتیب دادیم که در ادامه شما را به خواندن این گفتگو دعوت می کنیم:

لطفا مختصراخود را معرفی نمایید؟
من محمدرضا شفیعی کاس احمدانی فرزند ولی الله متولد ۵ آذر ۱۳۲۱ پس از به اتمام رساندن مقطع ابتدایی در سال ١٣٣۵ وارد حوزه علمیه رشت شدم و در سال ١٣٣٨ عازم شهر مقدس قم شدم و پس از فراگیری علوم حوزه نزد اساتید ازجمله آیات عظام گلپایگانی، مرعشی نجفی، فاضل لنکرانی وآیات طباطبایی مشکینی گرامی وصدر و در سال ۵٢به رشت بازگشتم.

اهداف و انگیزه اصلی شما برای حضور در انتخابات مجلس چه بود؟
رسول گرامی اسلام میفرمایند همه مسوول در مقابل جامعه هستیم و همی نسل جوان و دغدغه نسل جوان برای من مهم است. شخصا با مشاهده آمار پایین ازدواج و نرخ ضعیف اشتغال در گیلان و بیکاری جوانان به صحنه آمده ام تا با همه توان و تجربه رفع مشکل کنم. هدفم از کاندیداتوری و راه یافتن به مجلس این است که بتوانیم با هماهنگی همه دوستان و مسوولین استان و شهرستان رشت، مشکلات جوانان ازجمله بیکاری راحل کنیم وکمک  حال این دولت باشیم. ما در کشوری هستیم که دارای همه خوبیها و منابع سرشار است، البته برخی میگویند معضل کار و اشتغال حل شدنی نیست. من میگویم میشود و همه چیز امکان دارد.

شنیده ها حاکی است که ارتباط نزدیکی با بزرگان جریان اعتدال دارید تا جایی که شما را شیخ اعتدال گیلان خطاب می کنند، در این مورد توضیح می دهید؟
رابطه من باجناب آقای دکتر روحانی بسیار صمیمی و نزدیک است. باایشان شش سال هرروز مراوده داشتم. ایشان انسان فرهیخته، فاضل، عادل، آگاه، بصیر و دیپلماتی مبتکر است. دارای شخصیتی است که با دنیا حرف برای گفتن دارد. این عزیز برای انجام شدن تفکرات و برنامه هایش نیاز به یکسری حامی دارد، فلذا از این جهت که از نظر فکری و عملی به ایشان و آیت الله هاشمی رفسنجانی نزدیک هستم، آماده شدیم تا وارد عرصه بشویم و حامی ایشان باشیم. همانطور که در گذشته به دولت آیت الله هاشمی رفسنجانی نزدیک وحامی ایشان بودیم.

عملکرد دولت سابق را چگونه تحلیل می کنید؟
در دهه گذشته و دولت گذشته مشکلات بسیاری دامن نظام وانقلاب را گرفت که اکنون مشاهده میشود معاونین آن دولت در زندان هستند یا منتظر محاکمه اند. من در همان زمان و در همه سخنرانی هایم منتقد دولت گذشته بوده ام. حال امیدوارم با مسیری که هم راه اعتدال و عقلانیت واین موج بسیار خوب امید که در کشور ایجاد شده از این برهه هم با موفقیت عبور کنیم و خسرانهای گذشته را جبران سازیم. باید به آینده کشور امیدوار باشیم و به جوانان اعتماد کنیم.

جریان اعتدال کشور و اعتدالگرایان گیلان از شما و دو کاندیدای دیگر انتخابات حمایت کرده اند، نظرتان چیست و چه برنامه ای برای حل شدن معضلات شهرستان رشت دارید؟
بسیار خوشحالم از اینکه در لیست اعتدال هستم از همه فرهیختگان میخواهم که در این مسیر مرا همراهی کنند و نیازمند ایده ها و برنامه ها و کمک های همه دوستان علی الخصوص قشر آگاه و نخبه جوان گیلانی هستم.
معضلات رشت به دوبخش شهری و شهرستانی تقسیم میشود که در بخش های شهری دو مقوله بسیار مهم ترافیک و دو رودخانه که شاهرگ شهر می باشد اولویتمند هستند اما مسائل کلان مانند بیکاری، حل معضلات اجتماعی، حمایت از اقشار فقیر جامعه انشاالله باعنایت خداوند تبارک و تعالی و کمک شما و مردم پس از انتخابات با برگزاری جلسات تخصصی به یکایک این مسایل به طور کلان خواهیم پرداخت.