بهترین پیست های اسکی تهران

اسکی به عنوان یکی از بهترین و هیجان انگیزترین تفریحات زمستانی، طرفداران خاص خود را دارد. اگر شما هم از طرفداران اسکی هستید باید با بهترین پیست های اسکی تهران آشنا شوید.

به گزارش حرف تازه به نقل از الی گشت، طی سالیان گذشته پیست های اسکی تهران افزایش یافته اند و همین مسئله به خوبی نشان دهنده افزایش استقبال مردم بخصوص جوانان از این ورزش زمستانی است. هرچند اسکی نوعی ورزش زمستانی قلمداد می شود با این حال اغلب مردم و کسانی که به پیست های اسکی تهران مراجعه می کنند آن را نوعی تفریح زمستانه می دانند و ساعات خوب و خوشی را در کنار دوستان خود در بهترین پیست های اسکی تهران سپری می کنند.

بهترین پیست های اسکی تهران

هر کدام از پیست هایی که در تهران برای اسکی تاسیس شده است دارای امکانات خاصی می باشد که باعث می شود نزد جوانان محبوبیت خاصی داشته باشند. ما در ادامه این مقاله الی گشت علاوه بر اینکه به معرفی پیست های اسکی تهران می پردازیم آدرس و امکانات این پیست ها را هم ذکر کرده و شما را راهنمایی می کنیم تا خودتان بهترین پیست اسکی تهران را شناسایی کنید.

  • پیست دربندسر تهران

دربندسر یکی از محلات شهر شمشک در بخش رودبار قصران، شهرستان شمیرانات استان تهران است که نزدیک پیست اسکی دیزین و شمشک قرار گرفته و در ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است. پیست اسکی دربند سر اولین و بزرگ‌ ترین پیست اسکی بین‌ المللی در سطح کشور است. این پیست بین المللی تازه تاسیس در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت و در روستای دربندسر واقع شده است.

پیست اسکی دربندسر یکی از مجهزترین پیست‌ های اسکی کشور می باشد که مجهز به دستگاه برف ‌ساز است و از جمله امکانات آن می توان به چندین تله سیژ با طول های مختلف، تله اسکی بشقابی ۷۰۰ متری، تله‌کابین ۱۲ نفره، تله اسکی چکشی، یک دستگاه برف‌ ساز، سه دستگاه برف کوب، مدرسه اسکی و پیست شبانه اشاره کرد و با همین امکانات توانسته است میزبان رقابت ‌های لیگ بین‌ المللی اسکی در سطح جهانی باشد.

 

پیست دربندسر تهران - الی گشت

از امکانات رفاهی پیست اسکی دربندسر تهران می توان به کافه فست فودی اشاره کرد که در ابتدای پیست قرار دارد و محوطه سرپوشیده ای که در انتهای پیست است و شامل چند رستوران و کافی شاپ می شود. بهداری پیست هم در کنار پیست اسکی قرار گرفته است تا خدمات لازم را به مجروحان ارائه نماید. ساعت کار این مجموعه از هشت صبح تا هشت شب است و بهترین زمان نیز برای مراجعه به این پیست، اواخر آذر تا اواخر اسفند ماه می باشد.

آدرس پیست اسکی دربندسر تهران: استان تهران، تهران، اتوبان بابایی، به سمت لواسان، بعد از شمشک، دربندسر

تلفن پیست اسکی دربندسر تهران: ۰۲۱۲۶۵۲۵۱۷۵

  • پیست اسکی آبعلی

نام یکی دیگر از پیست های اسکی تهران پیست اسکی آبعلی است که در در ۷۵ کیلومتری شرق شهر تهران، در منطقه‌ ای به همین نام که در جاده هراز قرار دارد واقع شده است. ۵ پیست اسکی مختلف در این پیست قابل استفاده هستند و در کنار آب گرم منطقه، امامزاده، آب و هوای مطلوب و دسترسی آسان به یکی از بهترین پیست های اسکی تهران از دیدگاه جوانان تبدیل شده است. قدمت این پیست در کنار رضایت فوق العاده زیادی که گردشگران داشته اند باعث شده است تا به یکی از معروف ترین پیست های اسکی تهران مبدل شود.

بالاترین نقطه پیست اسکی آبعلی تهران در ارتفاع ۲۶۵۰ متر از سطح دریا و پایین ترین نقطه آن ۲۴۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد است. از امکانات پیست اسکی آبعلی می توان به تله کابین، ۵ تله اسکی بشقابی، یک تله سیژ و ۳ تله اسکی چکشی دارد اشاره کرد که به ۳ بخش پیست شرکت نفت، پیست های خصوصی و پیست تربیت بدنی تقسیم می شوند.

 

پیست اسکی آبعلی -الی گشت

تیوپ سواری یکی از تفریحات رایج در این مجموعه است که طرفداران زیادی هم دارد. همچنین می توانید تجربه بی نظیر سورتمه سواری را هم در پیست اسکی آبعلی داشته باشید. از امکانات رفاهی این مجموعه برای گردشگران می توان به ۶ رستوران، کافه، فروشگاه تجهیزات اسکی و هتل آبعلی اشاره کرد.

آدرس پیست اسکی آبعلی: ایران، استان تهران، ۴۵ کیلومتری تهران، جاده هراز

تلفن پیست اسکی آبعلی: ۰۲۱۷۶۵۳۲۷۴۳

  • پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک یکی دیگر از پیست های اسکی تهران است که در ۵۷ کیلومتری شمال شرقی پایتخت و در روستایی به همین نام قرار گرفته است. جالب است بدانید که در سال ۱۳۷۵ با تغییرات بارزی که در شیب این مجموعه اعمال شد مسیر پیست شمشک از طرف فدارسیون جهانی عنوان بین المللی دریافت کرد. این پیست اسکی دارای ۲ تله سیژ، ۳ تله اسکی بشقابی و ۲ تله اسکی چکشی است و ارتفاع بالاترین نقطه آن از سطح دریا ۳۰۵۰ متر و پایین ترین نقطه هم ۲۵۵۰ متر است.

پیست اسکی شمشک - الی گشت

همانند سایر پیست های اسکی تهران بهترین زمان ممکن برای مراجعه به پیست اسکی شمشک، فصل زمستان و اوایل فروردین است اما در فصل زمستان نیز طرفداران خاص خود را دارد و به دلیل آب و هوای مساعد و نزدیک بودن به تهران پذیرای ورزشکاران داخلی و خارجی نیز می باشد. از امکانات رفاهی پیست اسکی شمشک به عنوان یکی از پیست های اسکی تهران می توان به ۲ هتل و ۴ رستوران اشاره کرد.

آدرس پیست اسکی شمشک: استان تهران، تهران، بزرگراه بابایی، جاده لشگرک، جاده اوشان فشم، شمشک، پیست اسکی شمشک

تلفن پیست اسکی شمشک: ۰۲۱۲۶۵۲۶۹۱۲

  • پیست اسکی توچال

در میان پیست های اسکی تهران می توان این گزینه را مشهورترین پیست اسکی قلمداد کرد که در میان دو دره قرار گرفته و به دور از هر گونه شلوغی به یکی از دنج ترین و پر طرفدار ترین پیست های اسکی تهران مبدل شده است.

جالب است بدانید که افتاح پیست اسکی توچال در سال ۱۳۵۵ صورت گرفته و قدمت بالایی دارد. در ابتدای کار تله کابین توچال را راه اندازی کردند که تا قله ۳۹۴۴ متری در ۵ کیلومتری تهران مرتفع بود، اما با توجه به مشکلاتی که ناشی از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود فقط دو پیست در ارتفاع ۲۹۳۵ متری و قله توچال به بهره برداری رسید.

از امکانات اصلی پیست اسکی توچال می توان به ۷ تله کابین توچال، دو تله سیژ و یک تله اسکی اشاره کرد که از اواسط آبان تا اواسط خرداد ماه پذیرای ورزشکاران و گردشگران است. این پیست به عنوان قدیمی ترین پیست تهران موفق شده است چندین عنوان بین المللی را از سوی فدراسیون جهانی دریافت کند بطوری که تا به حال چند دوره مسابقات بین المللی اسنوبرد با حضور قهرمانان جهان و المپیک در آن برگزار شده است.

پیست اسکی توچال - الی گشت

شما می توانید در مدرسه اسکی توچال ثبت نام کنید و اسکی را زیرنظر مربیان این منطقه یاد بگیرید. توچال همچنین دارای مکان های تفریحی برای سرو غذا، سرو نوشیدنی، استراحت کردن و گردشگری است. از امکانات رفاهی این منطقه می توان به سورتمه سواری و بازی های زمستانه اشاره کرد. همچنین دارای هتل ها و کلبه های اقامتی بسیار زیبایی است که هر یک به نوبه خود یک امتیاز مثبت برای این منطقه به حساب می آیند.

آدرس پیست اسکی توچال: تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک، بام تهران

تلفن پیست اسکی توچال: ۰۲۱۲۴۸۷۵۰۰۰

  • پیست اسکی دیزین

دراین بخش از معرفی بهترین پیست های اسکی تهران به معرفی پیست اسکی دیزین می رسیم که یکی از مهم ‌ترین و معتبرترین پیست های اسکی ایران و خاورمیانه است. پیست اسکی دیزین در شمال کوه ‌های تهران واقع شده و به فاصله ۱۲۳ کیلومتر از مسیر جاده چالوس و ۷۱ کیلومتر از مسیر شمشک قرار دارد. از مهمترین امکانات پیست اسکی دیزین می توان به ۴ تله کابین، ۲ تله سیژ، ۹ تله اسکی بشقابی و ۱ تله اسکی چکشی اشاره کرد.

پیست اسکی دیزین -الی گشت

شیب این پیست بسیار مناسب ورزش های زمستانه است و ارتفاع پائین ترین نقطه آن از سطح دریا ۲۶۵۰ متر و بلندترین نقطه آن ۳۶۰۰ متر است. علاوه بر شیب مناسب می توان به طول مسیر، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی بسیار زیادی در این مجاورت این پیست اشاره کرد  که باعث شده اند تا پیست دیزین از طرف فدراسیون جهانی اسکی تاییدیه لازم برای برگزاری مسابقات رسمی را پیدا کند. فصل اسکی در پیست دیزین از اوایل آذرماه شروع شده و تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه دارد. همچنین پیست اسکی روی چمن در سال ۱۳۷۲ در این منطقه افتتاح شده است.

آدرس پیست اسکی دیزین: ایران، استان البرز، کرج، جاده چالوس، جاده دیزین، پیست بین‌المللی اسکی دیزین

تلفن پیست اسکی دیزین: ۰۲۶۳۵۲۱۵۰۴۲

 

در بخش پایانی معرفی پیست های اسکی تهران به پیست اسکیِ خور می رسیم که یکی دیگر از قدیمی ترین پیست های اسکی ایران است و در سال ۱۳۵۷ تاسیس شد. پیست اسکی خور دارای دو مسیر ۱۸۵۰ متری و ۳۵۰ متری است و گنجایش روزانه ۱۳۰۰ اسکی ‌باز را دارد. تله اسکی بشقابی از امکانات بالابری پیست اسکی خور است. همچنین پیست خور به علت نزدیکی به شهر کرج مکان مناسبی برای گردشگری و خلق لحظاتی شاد در کنار دوستان محسوب می شود.

آدرس پیست اسکی خور: استان البرز، کرج، جاده چالوس، ۲۳ کیلومتری جاده -کرج، روستای خور، پیست اسکی خور

تلفن پیست اسکی خور: ۰۲۶۳۵۳۶۴۲۸۲