بهترین دانشگاه های سنگاپور برای تحصیل

کشور جزیره ‌ای سنگاپور هر ساله تعداد روز افزونی از دانش‌ آموزان بین المللی را به دانشگاه های خود جذب می کند. سیستم آموزشی در سنگاپور به طور کلی به دانشگاه ‌ها، پلی ‌تکنیک ‌ها و موسسات آموزش فنی (ITE) تقسیم می‌ شود. دروس مرتبط با انیمیشن، طراحی، توسعه بازی، موسیقی، حقوق، مدیریت و مهندسی انتخاب ‌های برتر برای دانشجویانی هستند که دانشگاه های کشور سنگاپور را برای تحصیل انتخاب می ‌کنند.

به گزارش حرف تازه به نقل از الی گشت، دولت سنگاپور به تحصیلات با جدیت اهمیت داده و امکانات آموزشی برجسته ای را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

اغلب دانشگاه های کشور سنگاپور از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی برای آموزش استفاده می ‌کنند. هزینه ‌های شهریه و هزینه‌ های زندگی در سنگاپور در مقایسه با سایر مقاصد مورد علاقه برای تحصیل در خارج از کشور نسبتا پایین تر است و همچنین دولت این کشور برای تامین هزینه ‌های تحصیل به دانشجویان شایسته بورس تحصیلی ارائه می ‌دهد.

بسیاری از دانشجویانی که به دنبال بازگشت سرمایه خودشان هستند، دانشگاه های کشور سنگاپور را به عنوان مقصد تحصیل در خارج از کشور ترجیح می ‌دهند، زیرا فرصت ‌های شغلی مناسبی برای دانشجویان فارغ‌ التحصیل در این کشور وجود دارد. داوطلبانی که درخواست تحصیل در دانشگاه‌ های سنگاپور را دارند، لازم است برای اخذ گذرنامه دانشجویی (ویزای دانشجویی سنگاپور) اقدام کنند. این ویزا به افراد اجازه ورود به کشور سنگاپور و پیگیری تحصیلات و همچنین کار پاره ‌وقت را می ‌دهد.

 

بهترین دانشگاه های سنگاپور ۲۰۲۳-۲۰۲۴

داوطلبانی که قصد دارند در دانشگاه های کشور سنگاپور تحصیل کنند، می ‌توانند از جدول زیر برای انتخاب شایسته ترین مراکز تحصیلی در این کشور استفاده کنند.

دانشگاهرتبه جهانی QS برای سال ۲۰۲۴
National University of Singapore (NUS۸
Nanyang Technological University (NTU Singapore)۲۶
Singapore University of Technology & Design۴۲۹
Singapore Management Institute۵۴۵

در ادامه این راهنما به معرفی برخی از محبوب ترین دانشگاه های کشور سنگاپور خواهیم پرداخت.

 نشریات مختلف بارها و بارها نام کشور سنگاپور به عنوان یکی از پیشتازان جهان در زمینه تحقیق و نوآوری یاد شده است. سال ۲۰۱۵ کشور سنگاپور جایگاه هفتم را در فهرست جهانی نوآوری INSEAD کسب کرد. دو دانشگاه معروف کشور سنگاپور در حال حاضر در زمره ۱۵ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند، که در فهرست بهترین اعتبارسنجی QS در سال ۲۰۱۶ جایگاه ششم جهان را از آن خود کردند. به طور کلی سنگاپور دارای ۳۴ دانشگاه می باشد، که از این تعداد شش مورد آنها دارای اعتبار بین المللی هستند. در ادامه به تشریح چند مورد از برترین دانشگاه های کشور سنگاپور می پردازیم.

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS  National University of Singapore -)

دانشگاه ملی سنگاپور یکی از برجسته ‌ترین و جهانی ‌ترین دانشگاه ‌های تحقیقاتی جامع آسیا است که با تمرکز بر زمینه ‌های مطالعات آسیایی، رویکردی جهانی به برنامه ‌های آموزشی و تحقیقاتی خود دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۰۵ با ۲۳ دانشجو در قالب یک مدرسه پزشکی متواضع آغاز به کار کرد و در حال حاضر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، رشته‌ های متنوعی در حوزه ‌های علوم تا موسیقی را ارائه می ‌دهد.

دانشگاه های کشور سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور به خاطر فعالیت‌ های تحقیقاتی با تأثیر بالا در علوم زیستی و پزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی در میان بهترین دانشگاه های کشور سنگاپور شناخته شده است. NUS به طور فعال در شبکه‌ های بین المللی تحصیلی و تحقیقاتی مانند انجمن دانشگاه ‌های سواحل اقیانوس آرام (APRU) و اتحادیه بین ‌المللی دانشگاه‌ های تحقیقاتی (IARU) شرکت دارد. محبوب ترین رشته ها و دورهای تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از:

دوره‌ هامدت زمان
MBAتمام وقت: ۱۷ ماه، پاره وقت: ۲۴-۳۰ ماه
کارشناسی ارشد در علوم کامپیوترتمام وقت: ۱.۵ سال، پاره وقت: ۲.۵ سال
کارشناسی مهندسی عمران۴۸ ماه
BBA۳۶ ماه
کارشناسی در رشته فیزیک۴۸ ماه

دانشگاه تکنولوژی نانیانگ (Nanyang Technological University – NTU)

دانشگاه تکنولوژی نانیانگ که در سال ۱۹۵۵ تأسیس شده، یکی دیگر از محبوب ترین دانشگاه های کشور سنگاپور است. این دانشگاه در منطقه جنوب غربی سنگاپور واقع شده و دارای دو ساختمان دانشگاهی است. ساختمان اصلی این دانشگاه در منطقه یونان گاردن (Yunnan Garden) قرار دارد و از محیطی سبز و زیبا بر روی ۲۰۰ هکتار زمین تشکیل شده است. ساختمان دیگر دانشگاه در نووِنا (Novena) قرار دارد که منطقه پزشکی سنگاپور است و محل کار و فعالیت بسیاری از محققان و آزمایشگاه ‌ها می ‌باشد. NTU به عنوان یکی از برترین دانشگاه ‌های جهان شناخته شده و همچنین مرکز میراث چینی (Chinese Heritage Centre) را در خود جای داده است که یک اثر ثبت شده ملی است.

دانشگاه های کشور سنگاپور

این دانشگاه بیش از ۲۵ سالن مسکونی برای دانشجویان کارشناسی در داخل دانشگاه در نظر گرفته است. برنامه ‌های تحصیلی در دانشگاه تکنولوژی نانیانگ شامل مهندسی، علوم انسانی، هنر، علوم اجتماعی، کسب و کار، علوم، آموزش و پزشکی می ‌باشد. این دانشگاه بیش از ۵۰۰۰ اعضای هیئت علمی و پژوهشگر را از ۷۹ کشور به خود جذب کرده است. محبوب ترین رشته ها و دورهای تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از:

دوره‌ هامدت زمان
کارشناسی ارشد علوم اطلاعات (سیستم ‌های اطلاعاتی)۱۲ ماه
کارشناسی در رشته کسب و کار۳۶ ماه
MBA۱۲ تا ۱۸ ماه
کارشناسی پزشکی (MBBS)۶۰ ماه
کارشناسی ارشد علوم مالی۱۲ ماه

دانشگاه مدیریت سنگاپور (SMU – Singapore Management University)

دانشگاه مدیریت سنگاپور (SMU) در سال ۲۰۰۰ تأسیس شده و یک دانشگاه خصوصی در میان محبوب ترین دانشگاه های کشور سنگاپور است. در سال ۱۹۹۷، دولت سنگاپور یک تاجر به نام هو کون پینگ (Ho Kwon Ping) را برای کمک به ایجاد و توسعه این دانشگاه منصوب کرد. در سال ۱۹۹۹، مرکز تحقیقات وارتون (Wharton Research Centre) از طریق توافقنامه وارتون-اس‌ ام‌ یو (Wharton-SMU) با این دانشگاه شروع به همکاری کرد. به عنوان نتیجه‌ این توافق، دانشگاه SMU در سال امضای توافقنامه، چهار دانشکده، سه مرکز و یک کتابخانه تشکیل داد. قابل ذکر است که این دانشگاه از برنامه درسی مدل آمریکایی پیروی می کند.

دانشگاه مدیریت سنگاپور بیش از ۱۲,۰۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی، کارشناسی و تحصیلات پژوهشی دارد و شامل ۷ دانشکده است. این دانشگاه برنامه ‌های کارشناسی، تحصیلات تکمیلی، حرفه ‌ای و تخصصی متنوعی را در رشته ‌های مختلفی ارائه می‌ دهد. این تنوع به دانشجویان این امکان را می‌ دهد که بین دروس مختلف بر اساس علاقه خودشان انتخاب کنند. دانشجویانی از آفریقا، اروپا، هند، چین، ژاپن، آمریکای شمالی، خاورمیانه، کره جنوبی و سایر کشورها جمعیت دانشجویی این دانشگاه را تشکیل می ‌دهند. محبوب ترین رشته ها و دوره های تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از:

دانشگاه های کشور سنگاپور

دوره هامدت زمان
مهندسی کامپیوتر۴۸ ماه
مدیریت کسب و کار (گرایش بازاریابی)۴۸ ماه
مدیریت کسب و کار (MBA)۱۵ ماه
کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر۱۲ ماه
کارشناسی علوم اجتماعی۴۸ ماه

دانشگاه SIM (SIM University)

دانشگاه  SIMیک دانشگاه خصوصی در میان بهترین دانشگاه های کشور سنگاپور است که در سال ۲۰۰۵ تأسیس شد. دانشجویانی که در برنامه‌ های کارشناسی این دانشگاه شرکت می‌ کنند، ممکن است برای دریافت کمک هزینه ‌های دولتی، شهریه و وام تحصیلی و دسترسی به بورسیه ‌های دولتی وزارت آموزش و پرورش واجد شرایط باشند.

دوره هامدت زمان
علوم کامپیوتر و سیستم ‌های اطلاعاتی۳۶ ماه
کارشناسی مدیریت کسب و کار۳۶ ماه
کارشناسی هنرهای ارتباطی۳۶ ماه

دانشگاه اینسید (INSEAD University)

دانشکده INSEAD در سال ۱۹۵۷ تأسیس شده و یک دانشکده خصوصی کسب و کار است. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه ‌های تجارت در آسیا شناخته می ‌شود. دانشگاه اینسید در میان بهترین دانشگاه های کشور سنگاپور به دلیل برنامه کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار خود خصوصاً دوره اجرایی MBA شهرت دارد.

هدف اصلی این دانشگاه ایجاد و حمایت از نوآوری و الهام بخشیدن به دانشجویان در سراسر جهان است. این دانشگاه دوره‌ های گسترده‌ ای ارائه می ‌دهد که به دانشجویان امکانات بسیاری در انتخاب رشته تحصیلی مورد علاقه آن ها را ارائه خواهد داد. اینجا، دانشجویان تحت راهنمایی اساتید با تجربه و آگاه قرار می ‌گیرند و دوره ‌های تخصصی تحت نظارت متخصصان حرفه ‌ای تدریس خواهند شد.

دوره MBA این دانشگاه در سال ‌های ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ رتبه اول در جهان را در مجله Financial Times کسب کرد و در سال ۲۰۲۲ به رتبه سوم این رده ‌بندی دست یافت. در حال حاضر، این دانشگاه در مقام دوم در بین دانشگاه ‌هایی است که بیشترین فارغ ‌التحصیلان MBA را به سمت مدیریت عاملی شرکت ‌های FT500 (بزرگ ترین کمپانی های جهان) سوق می ‌دهد. مدت زمان دوره‌ های محبوب در این دانشگاه به شرح زیر است:

دوره هامدت زمان
MBA۱۰ ماه
کارشناسی ارشد مدیریت (MIM)۱۸ ماه

آکادمی PSB (PBS Academy)

آکادمی PSB، که در سنگاپور واقع شده، یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی با رتبه بالا است.این آکادمی در دو مجموعه زیبا در میدان های مارینا و جکسون فعالیت می کند. هر دو محل دارای چندین ساختمان، فضاهای سبز و پارکینگ هستند. این مؤسسه، یکی از محبوب ترین دانشگاه های کشور سنگاپور به شمار می رود که امکانات عالی تحصیلی، اداری، تفریحی و پشتیبانی را برای دانشجویان فراهم می کند. یادگیری در کلاس های هوشمند، آزمایشگاه های پیشرفته و مراکز تحقیقاتی با فناوری و تجهیزات مدرن انجام می شود. محبوب ترین دوره های تحصیلی در آکادمی PSB عبارتند از:

دوره هامدت زمان
کارشناسی علوم (زیست فناوری)۲۸ ماه
کارشناسی کسب و کار۲۸ ماه
کارشناسی مدیریت هتل (BHM)۲۸ ماه
MBA۱۶ ماه
کارشناسی ارشد مدیریت (MIM)۱۶ تا ۲۰ ماه
کارشناسی ارشد امنیت سایبری۱۶ ماه

دانشگاه مدیریت جهانی SP Jain (SP Jain School of Global Management)

دانشگاه اس پی جین در سنگاپور نزدیک مرکز شهر قرار دارد و به راحتی با ماشین یا حمل و نقل عمومی قابل دسترس است. ساختمان تاریخی بازسازی شده این دانشگاه، دفاتر اساتید، دفاتر پذیرش، کلاس ها، تالار و رستوران را در خود جای داده است. ساختمان غیرتاریخی (دانشکده دندانپزشکی سابق) مجموعه هم محل خوابگاه های دانشجویی و کلاس ها است.

در دانشگاه مدیریت جهانی اس پی جین، هفت کلاس و مرکز یادگیری (یا سالن های سخنرانی) با زیرساخت صوتی-تصویری مدرن وجود دارد. این مؤسسه برنامه های متعددی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می دهد. محبوب ترین رشته ها و دورهای تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از:

دوره هامدت زمان
MBA جهانی (Global MBA)۱۲ ماه
کارشناسی ارشد تجارت جهانی۱۶ ماه
BBA۴۸ ماه

دانشگاه مدیریت نانیانگ (Nanyang Institute of Management)

دانشگاه مدیریت نانیانگ، یک مؤسسه آموزشی خصوصی در سنگاپور است که در سال ۲۰۰۱ راه اندازی شد. این دانشگاه به عنوان یکی از محبوب ترین دانشگاه های کشور سنگاپور با هدف ارائه امکانات آموزشی برتر در منطقه تأسیس شده و دارای گواهینامه ISO 9001 است.

 دانشگاه برنامه‌ های متعددی را در حوزه‌ های مختلف ارائه می‌ دهد که شامل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد است. این موسسه دارای شش دانشکده شامل “دانشکده گردشگری و مهمانداری”، “دانشکده کسب و کار”، “دانشکده مهندسی”، “دانشکده آموزش اولیه کودکان”، “دانشکده لجستیک” و “دانشکده زبان” است. محبوب ترین رشته ها و دورهای تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از:

دوره هامدت زمان
دیپلم مدیریت۸ ماه
MBA۱۲ ماه
کارشناسی مدیریت هتل (BHM)۳۶ ماه

دانشگاه فناوری سنگاپور (SIT – Singapore Institute of Technology)

موسسه فناوری سنگاپور (SIT) یکی دیگر از محبوب ترین دانشگاه های کشور سنگاپور است. این موسسه در سال ۲۰۰۹ تأسیس شده و شش شعبه در سراسر سنگاپور دارد. مرکز اصلی دانشگاه در منطقه دووِر (Dover) واقع شده است.

اعضای هیأت علمی این دانشگاه در زمینه فعالیت خود متخصص هستند و همیشه آمادگی انتقال دانش به دانشجویان و کمک به آن‌ ها برای رسیدن به پتانسیل کامل خود را دارند. این دانشگاه به ایجاد و تربیت دانشجویان با استعداد با رکورد تحصیلی برجسته اعتقاد دارد. دانشگاه فناوری سنگاپور این مهم را از طریق ارائه انواع وام ‌ها و بورسیه ها به دانشجویان ممتاز و مستحق پیش می برد. محبوب ترین رشته ها و دوره های تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از:

دوره‌ هامدت زمان
کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر و طراحی بازی۴۸ ماه
BBA۳۶ ماه

دانشگاه جیمز کوک سنگاپور (James Cook University – JCU)

دانشگاه جیمز کوک سنگاپور (JCU Singapore) در آوریل ۲۰۰۳ تأسیس شد و امروزه یکی دیگر از محبوب ترین دانشگاه های کشور سنگاپور به شمار می رود. این دانشگاه که یکی از شعب دانشگاه جیمز کوک استرالیا است، به عنوان یک مرکز بین المللی آموزش عالی در سنگاپور تأسیس شده و کاملاً برنامه تحصیلی دانشگاه مادر خود را اجرا می‌ کند.

برخی از امکاناتی که در این دانشگاه ارائه می‌ شوند شامل کتابخانه، امکانات ورزشی و تفریحی، کافه تریا و یک اتاق مراقبت و پرستاری است. این دانشگاه همچنین دارای یک واحد روانشناسی است که به دانشجویانی که به این خدمات نیاز دارند، کمک روانشناسی ارائه می‌ دهد. محبوب ترین رشته ها و دوره های تحصیلی در JCU، یکی از بهترین دانشگاه های کشور سنگاپور، عبارتند از:

دوره هامدت زمان
کارشناسی فناوری اطلاعات۲۴ ماه
کارشناسی علوم۲۴ ماه
BBA۲۴ ماه
کارشناسی مدیریت هتل (BHM)۲۴ ماه
MBA۲۴ ماه
کارشناسی ارشد مدیریت (MIM)۱۶ ماه

دانشگاه پلی تکنیک (Singapore Polytechnic)

دانشگاه پلی تکنیک در کشور سنگاپور Singapore Polytechnic که به اصطلاح به آن SP گفته می شود. اولین دانشگاهی بود که در زمینه پلی تکنیک در سال ۱۹۵۴ در این کشور تاسیس شد. این دانشگاه در زمینه های آموزش و پژوهش فن آوری، علوم تجاری و همینطور هنر فعالیت دارد. بر خلاف بسیاری از دانشگاه ها در ایالات متحده و بریتانیا این دانشگاه دانشجویان خود را پس از گذراندن دوران متوسطه یعنی ۱۰ سال تحصیل در آموزش و پرورش می پذیرد. اعطای دیپلم در این دانشگاه ۲ الی ۳ سال طول می کشد.

دانشگاه های کشور سنگاپور

دانشگاه پلی تکنیک (Temasek)

سومین دانشگاهی که در زمینه پلی تکنیک در کشور سنگاپور تاسیس شد، دانشگاه Temasek می باشد. در سال ۲۰۱۰ به عنوان پنجامین سال تاسیس این دانشگاه جشنی برگزار شد، که حدود ۱۵۰.۰۰۰ فارغ التحصیل از این دانشگاه در جشن حضور داشتند. تا کنون حدود ۱۹۵.۰۰۰ دانشجو از دانشگاه پلی تکنیک سنگاپور فارق التحصیل شده اند.

دانشگاه هنر (LASALLE)

دانشگاه  LASALLE در زمینه هنرهای معاصر در کشور سنگاپور وجود دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۸۴ تاسیس شد و بیش از ۳۰ دیپلم تحصیلی در زمینه هنرهای معاصر و طراحی دارا می باشد. مدارک تحصیلی این دانشگاه در سطوح لیسانس و فوق لیسانس مورد تایید دانشگاه Goldsmiths در لندن است. این دانشگاه در لندن یکی از برترین دانشگاه های جهان در زمینه هنر و علوم انسانی می باشد.

دانشگاه کارآفرین (Entrepreneurial university)

سنگاپور، صدها شرکت و موسسه تحقیقاتی و تجاری را راهبری می کندو به همین خاطر، مخاطبان زیادی دارد و اگر موفق به تحصیل در این دانشگاه بشوید، چه بسا با نامزدهای جوایز معتبر جهانی از جمله نوبل، همکار خواهید شد. چیزیکه در ان یو اس، غیر قابل دسترس نیست. کسانی که با اسکوپوس و الزویو و منابع علمی جهان در تعامل هستند، نام محققان این دانشگاه را بر روی مقالات مختلف مشاهده کرده اند که نشان می دهد این دانشگاه به خودی خود، نقش موثری در تولید علم آسیا و جهان دارد.

هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور

به طور کلی میزان هزینه های زندگی در کشور سنگاپور بالا است، این موضوع در مورد تحصیل هم در دانشگاه های کشور سنگاپور هم صدق می کند. اما به نسبت امتیاز دانشگاه ی کشور سنگاپور در جوامع بین الملل می ارزد که این هزینه را برای تحصیلتان بنمایید. این را هم لازم است بدانید که هزینه تحصیل در کشوری مثل سنگاپور به نسبت دیگر دانشگاه های مطرح درجوامع بین الملل گزینه ارزانی محسوب می شود. به طور حدودی هزینه سالانه برای تحصیل در این کشور ۱۴۰۰۰ دلار سنگاپور و ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا می باشد.

نکته خوبی که تحصیل در این کشور دارد این است که بیش از نیمی از دانشجویانی که برای تحصیل از دیگر کشورها به سنگاپور می آیند، می توانند از کمک هزینه های مالی استفاده کنند. شهریه برای دانشگاه ملی سنگاپور از ۱۵۹۰۰ دلار سنگاپور و هزینه برای رشته های  پزشکی و دندانپزشکی حداکثر ۵۰۸۰۰ دلار سنگاپور می باشد. البته این اعدادی حدودی از هزینه ها هستند برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت های دانشگاه های کشور سنگاپور مراجعه نمایید.