رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January

حرف تازه – دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت در برنامه در مسیر توسعه شبکه باران عنوان کرد: بهبود اکوسیستم شهری و حمل و نقل دو اولویت اصلی شهرداری رشت است. وی گفت: در زمینه بهبود اکوسیستم شهر رشت، ابتدا روی دفنگاه زباله های سراوان کار کردیم و کارخانه تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان […]

حرف تازه – دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت در برنامه در مسیر توسعه شبکه باران عنوان کرد: بهبود اکوسیستم شهری و حمل و نقل دو اولویت اصلی شهرداری رشت است.

وی گفت: در زمینه بهبود اکوسیستم شهر رشت، ابتدا روی دفنگاه زباله های سراوان کار کردیم و کارخانه تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان را در مدت کمتر از ۶ ماه طراحی و اجرا کردیم که اکنون بیش از ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همه تجهیزات و امکانات این تصفیه خانه خریداری و نصب شده است و تنها حوضچه های بیرونی آن باقی مانده که آن هم به زودی به پایان می رسد.

دکتر حاج محمدی خاطر نشان کرد: ما برای بهبود اکوسیستم شهری ابتدا می خواهیم آلودگی ها را از رودخانه ها دور کنیم تا در ۳۲ کیلومتر مسیر رودخانه داخل شهر علاوه بر شیرابه های سراوان، آلودگیهای و فاضلابهای صنعتی ، بیمارستانی ، کشاورزی و شهری در آن داخل نشود و پس از آن سرمایه گذار بیاید و جداره ها را بسازد و مسیر را اصلاح کند و از این فضا به نحوی مناسب برای ایجاد فضاهای سبز و بوستانها بهره گیری شود‌.

وی گفت: همچنین ما برای رفع آلودگیهای شهری ۱۰ پروژه مختلف زیست محیطی و مدیریت پسماند اجرا کرده و در دست اجرا داریم که با اعتباری حدود ۹۱ میلیارد تومان بهسازی دفنگاه زباله ها، ساخت ساختمان بویلر و خرید تجهیزات کارخانه زباله سوز و افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی و همچنین پروژه تفکیک زباله ها از مبدا و جمع آوری و پردازش پسماندها همه و همه در راستای بهبود فضای شهری دنبال می شود.

وی ادامه داد: مسئله زیست محیطی بعدی به پروژه تالاب عینک بر می گردد و چون دستگاه های اجرایی بسیاری ادعای مالکیت این تالاب را دارند ما اخیراً با شرکت آب منطقه ای وارد مذاکره شدیم تا وضعیت تالاب مشخص شود و سرمایه گذار بر روی تالاب برنامه ها و پروژه های تفریحی اجرا کند.

شهردار رشت سپس گفت: اولویت دیگر مدیریت شهری مسئله حمل و نقل شهری است که ما روی آن خیلی کار کرده ایم. برای کاهش ترافیک شهری و بهبود وضعیت حمل و نقل، اجرای تراموا را پیشنهاد دادیم که در شورای عالی ترافیک استان گیلان تصویب شده و منتظریم تا در شورای عالی ترافیک کشور هم به تصویت برسد. هم زمان با سرمایه گذار وارد گفت وگو شده ایم و به محض تصویب، این پروژه اجرایی می شود.

گفتنی است، اسماعیل حاجی پور رئیس شورای اسلامی شهر رشت و دکتر یاسوری کارشناس و از اساتید دانشگاه همراه با شهردار رشت در این گفت و گو حضور داشتند و به پرسش های مجری برنامه پاسخ دادند.

بهبود اکوسیستم شهری و حمل و نقل دو اولویت اصلی شهرداری رشت است

بهبود اکوسیستم شهری و حمل و نقل دو اولویت اصلی شهرداری رشت است

اخبار مرتبط



تبلیغات

آخرین اخبار