بندرانزلی شهر مرزی شد / تمام نقاط روستایی و شهری نقاط مرزی محسوب می شود

فرماندار انزلی با اعلام این خبر که بندرانزلی شهر مرزی شد گفت: با پیگیری‌های انجام شده، تمام نقاط روستایی و شهری شهرستان بندر انزلی، از سوی وزارت کشور به عنوان نقاط مرزی محسوب و مصوب شد.

حرف تازه – فرماندار انزلی با اعلام این خبر که بندرانزلی شهر مرزی شد گفت: با پیگیری‌های انجام شده، تمام نقاط روستایی و شهری شهرستان بندر انزلی، از سوی وزارت کشور به عنوان نقاط مرزی محسوب و مصوب شد.

اسماعیل حیدری آزاد ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به درخواست‌های مردم شهرستان بندر انزلی در خصوص تلقی شدن شهر بندر انزلی به عنوان شهر مرزی، پیگیری‌های حضوری و مکاتبات بسیاری از سوی فرمانداری با استانداری و وزارت کشور صورت پذیرفت و سرانجام بندرانزلی به عنوان شهر مرزی تعیین شد.

به گزارش حرف تازه به نقل از مهر، وی افزود: بندرانزلی از دیرباز به عنوان دروازه اروپا محسوب شده و از جایگاه ویژه استراتژیک در منطقه برخوردار بوده و تمام نقاط شهری و روستایی در مرزهای آبی و دریایی قرار دارد.

حیدری آزاد با تقدیر از تلاش‌ها و حمایت‌های استاندار گیلان برای تحقق این امر مهم، ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده در خصوص تلقی شدن تمام نقاط شهری و روستایی شهرستان بندرانزلی در راستای استفاده شهروندان از مزایای فوق العاده حق نواحی مرزی، این مهم از سوی اداره کل تقسیمات کشوری وزارت کشور پذیرفته شده و وزیر کشور نیز آن را تأیید کرد.

فرماندار انزلی با تایید این خبر که بندرانزلی به عنوان شهر مرزی تعیین شده است  ادامه داد: با این مصوبه شهروندان می‌توانند از مزایای قوانین مرتبط با شهرستان‌های مرزی بهره مند شوند.

بندرانزلی به عنوان شهر مرزی تعیین شد