سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

بقا و پویایی گیلان به جوانی جمعیت و رشد نرخ باروری استان وابسته است

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر آگاهی بخشی نسبت به بحران جمعیتی گیلان ، اعلام کرد: بقا و پویایی گیلان به جوانی جمعیت و رشد نرخ باروری استان وابسته است.

به گزارش حرف تازه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا ) ؛ دکتر اسماعیل نورصالحی – سرپرست معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست توجیهی ، آموزشی تشکیل قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت اظهار داشت: نجات هویت گیلان نیازمند اقدامات آگاهی بخشی در راستای فرزندآوری است.

وی با بیان اینکه بقا و پویایی گیلان در سال های آینده به جوانی جمعیت و افزایش نرخ باروری امروزاستان وابسته است ، گفت: جوانی جمعیت از دغدغه های همه بخش های حوزه بهداشت است و همه باید در این حوزه احساس مسئولیت کنند.

دکتر نورصالحی در خاتمه ، تصریح کرد: همه با هم باید برای رشد جمعیت جوان استان و فرزندآوری خانواده ها و زوج های جوان کمک کنیم و با اطلاع رسانی و اگاهی بخشی برای بقا و پویایی گیلان گام برداریم.

لازم به ذکر است ؛ استان گیلان طبق نظر جمعیت شناسان از سال ۱۳۹۵ وارد چاه جمعیتی شده و نرخ رشد جمعیت آن طی آخرین آمارها به ۰٫۰۱ درصد رسیده است.