بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکس)

بست های اتصال بلوک هبلکس (سیپورکس) برای اتصال بلوک‌‌های یک دیوار به یکدیگر و یا به یک سازه استفاده می‌‌شوند تا سازه‌ای مستحکم بدست آید.

حرف تازه – رپورتاژ آگهی:

بست اتصالات بلوک

بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکس) چیست و چه کاربردی دارند؟ یکی از مصالح مهم ساختمانی که جهت ساخت ساختمان‌های مقاوم مورد استفاده قرار می‌گیرند، بلوک هبلکس و سیپورکس است. این بلوک‌ها سبک بوده و در برابر حوادث طبیعی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

برای چیدمان و اتصال بلوک‌های هبلکس از ابزارآلات مختلفی استفاده می‌شود. در این محتوا تمرکز ما بر روی انواع بست جهت اتصالات بلوک سیپورکس و هبلکس است. در واقع بست بلوک هبلکس به هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به مقاوم سازی دیوار باشد.

این بست‌ها دارای انواع مختلف هستند که نحوه استفاده از آن‌ها متفاوت است. ولی به طور کلی این بست‌ها با هدف افزایش مقاومت دیوار، بلوک‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند. در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و انواع بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکس) خواهیم پرداخت.

کاربرد بست هبلکس چیست؟

کاربرد بست اتصال بلوک بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکس) برای متصل کردن دیوار به ستون، دیوار به دیوار و یک دیوار به سقف بکار می‌روند. در گذشته به جای بست اتصالات بلوک هبلکس از میلگرد‌ برای مهار دیوار استفاده می‌شد. ولی امروزه بست‌های مخصوص هبلکس جایگزین میلگرد شده است که استفاده از آن آسان‌تر و به صرفه‌تر است.

این بست‌ها به طور معمول از یک طرف به سطوح فلزی مانند ستون‌ها جوشکاری شده و از طرف دیگر به وسیله میخ پلاک هبلکس به بلوک متصل می‌شود. ارتفاع لازم جهت نصب بست‌های هبلکس۷۵ سانتی‌متر از کف تا سقف می‌باشد.

/

نحوه‌ی اجرای بست هبلکس

نحوه اتصال بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکس) به چه صورت است؟ اتصال بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکسساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. برای اتصال این بست‌ها از جوشکاری یا پیچ و رول پلاک استفاده می‌شود.

در سازه‌های فلزی بست‌ها به وسیله جوشکاری به ستون متصل می‌شوند. در سازه‌های بتنی بست‌ها باید به وسیله پیچ و رولپلاک به بلوک‌های هبلکس اتصال داده شوند. این نکته بسیار مهم است که در اتصال بست‌های رادیکالی از اتصالات کوبشی استفاده نشود. زیرا هر چقدر اتصالات کوبشی با دقت انجام شود باز هم ممکن است باعث تخریب ستون و بتن شود. پس بهتر است برای بست‌های رادیکالی از روش سوراخکاری استفاده کنید.

انواع بست های مخصوص هبلکس

بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکس) دارای انواع مختلف هستند که هر یک کاربرد مخصوص خود را دارند. این بست‌ها را می‌توان به چند نوع از لحاظ شکل ظاهری، جنس و ضخامت تقسیم بندی کرد. معموما این بست‌ها در انواع بست تخت، ال شکل و کرکره‌ای در بازار شناخته می‌شوند.

ما در این وب سایت فروشگاهی ۴ نوع بست بلوک هبلکس که بیشترین کاربرد را دارند برای مشتریان خود موجود کرده‌ایم. بست اتصال تخت MC1، بست ال قائم فنری MC3، ال قائم MC2 و بست MC4 را می‌توانید در این صفحه مشاهده و تهیه کنید. در ادامه بیشتر به بررسی هر یک از انواع بست بلوک هبلکس موجود در این فروشگاه خواهیم پرداخت.

بررسی بست اتصال تخت MC1

بست اتصال تخت MC1 یکی از پرکاربرد‌ترین انواع بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکس) است. این بست تخت کاملا صاف و تخت است که برای اتصال دو بلوک در کنار یکدیگر استفاده می‌شود. جنس این نوع بست از فولاد گالوانیزه است تا دوام بالایی داشته باشد.

بست‌های تخت دارای چند سوراخ در طول هستند که برای اتصال به بلوک هبلکس از آن‌ها استفاده می‌شود. پرچ، پیچ و میخ از جمله ابزار آلاتی هستند که برای اتصال این بست به بلوک استفاده می‌شوند. روش کار این است که یکی از این ابزارآلات را داخل سوراخ‌های بست کرده و آن را با محکم کردن به بلوک‌ها متصل می‌کند.

این عمل موجب افزایش ایمنی دیوار ساخته شده از بلوک هبلکسی می‌شود. به طور معمول، ۳ عدد از بست‌های تخت MC1 در هر متر مربع از یک دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بخوانید: قیمت بست اتصالات بلوک سیپورکس (هبلکس)

بررسی بست اتصال ال قائم فنری MC3

از انواع دیگر بست‌های بلوک هبلکس می‌توان بست اتصال ال قائم فنری MC3 را نام برد. این محصول شبیه به بست ال قائم است با این تفاوت که دارای فنر یا پیچک است. همانطور که اشاره شد این بست اتصال بلوک دارای شکل ال مانند است.

بنابراین این نوع بست برای اتصال جاهایی از سازه بکار می‌رود که قائم بر یکدیگر باشند. از این رو از بست ال قائم فنری پس از اتمام چیدمان و ساخت دیوار‌ها استفاده می‌شود. مواردی که می‌توان از بست اتصال ال قائم فنری استفاده کرد به صورت زیر است:

  • اتصال دو دیوار به هم

  • اتصال یک دیوار به دیوار خارجی

  • اتصال دیوار به ستون

  • اتصال دیوار به سقف

بررسی بست اتصال ال قائم MC2

بست اتصال ال قائم MC2 به شکل ال مانند طراحی شده است. این نوع بست اتصال بلوک برای اتصال دو سازه یا دیوار قائم به یکدیگر استفاده می‌شود. اتصال بست اتصال ال قائم MC2 به دیوار‌ها یا سازه موجب ایجاد فاصله‌ی ۲ سانتی متری می‌شود. وجود این فاصله بین دیوار‌ها یا سازه‌ها موجب انتقال درست بار‌های وارد شده به آن‌ها می‌شود. در نتیجه به هنگام زلزله آسیب کم‌تری به دیوار‌ها وارد خواهد شد.

بررسی بست اتصال MC4

بست اتصال MC4 یکی دیگر از انواع بست اتصال برای بلوک سیپورکس است. این نوع بست نیز کاربرد مختص به خود را داراست و فقط در موقعیت‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول مخصوص زمانی طراحی شده است که نیاز است از ریختن مصالح داخل منطقه اتصال دو بلوک جلوگیری شود. همچنین اگر نیاز است دیوار درز انقطاع داشته باشد، باید از این نوع بست در محل درز انقطاع استفاده شود.

قیمت بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکس)

یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت این محصول، جنس آن است. در صورتی که محصول تهیه شده دارای جنس با دوام‌تر باشد، کیفیت آن افزایش خواهد یافت و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. همچنین قیمت بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکس) با توجه به انواع آن متفاوت است.

همان طور که قبلا اشاره شد این بست‌ها در شکل‌های مختلف تولید می‌شوند که عملکرد متفاوتی نیز دارند. از این رو هر یک از انواع بست های اتصال قیمت متفاوتی خواهند داشت. برای اطلاع دقیق از قیمت محصولات روی اسم محصول مدنظر خود کلیک کنید. صفحه‌ای جدید برای شما باز خواهد شد که قیمت دقیق به همراه ویژگی‌های محصول درج شده است.

کلام آخر

در متن فوق به بررسی بست اتصالات بلوک هبلکس (سیپورکس) پرداختیم. با مطالعه این متن اطلاعات کاملی در مورد ویژگی‌ها و انواع بست‌های بلوک هبلکس کسب خواهید کرد. هدف ما در این فروشگاه ارائه محصولات با کیفیت به همراه قیمت مناسب است. در صورتی که نیاز به خرید بست‌های بلوک هبلکس دارید، می‌توانید به ما اعتماد کنید.