عجیب اما واقعی

برگزاری دربی در قطر | ورزشگاه فینال جام جهانی میزبان پرسپولیس و استقلال؟

مسئولان فدراسیون فوتبال قصد دارند داربی ۱۰۲ از هفته پنجم لیگ برتر را در کشور قطر برگزار کنند.

به گزارش حرف تازه، به نقل از ایسنا، با تصمیم مسئولان فدراسیون فوتبال، دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران در یکی از ورزشگاه‌های شهر دوحه در قطر برگزار خواهد.

برگزاری دربی در قطر

یک مقام مسوول در فدراسیون فوتبال با تایید این خبر به ایسنا گفت: با توجه به این که ورزشگاهای دوحه مجهز به سیستم VAR هستند، داربی ۱۰۲ نیز با کمک سیستم کمک داور ویدیویی قضاوت خواهد شد. البته تمام داوران بازی ایرانی خواهند بود.

به نظر می‌رسد مسوولان فوتبالی با برگزاری داربی در یک کشور خارجی نیم نگاهی هم به درآمد ارزی حاصل از بلیت فروشی دارند.

1922084

ایرنا نیز نوشت، صبح امروز مجری یک برنامه ورزشی اعلام کرد که احتمال دارد شهرآورد ۱۰۲ بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس در قطر و با حضور تماشاگران برگزار شود.

ادعایی که خیلی زود واکنش‌های زیادی را به همراه داشت اما پیگیری‌های خبرنگار ایرنا نشان می‌دهد که مذاکرات در این خصوص انجام شده است.

هفته گذشته مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در این خصوص صحبت‌هایی را با رئیس فدراسیون قطر انجام داده است.

با توجه به شرایط ورزشگاه آزادی که در دست تعمیرات است و امکان پذیرایی از هواداران را ندارد، مسئولان فدراسیون فوتبال در تلاش هستند تا شهرآورد حساس پایتخت را در محلی برگزار کنند که هم امکان حضور تماشاگران وجود داشته و هم سیستم var (کمک داور ویدئویی) در آن استفاده شود. البته قضاوت این دیدار را داورانی از کشورمان برعهده خواهند داشت.

در این خصوص مذاکرات بین روسای فدراسیون‌های ایران و قطر انجام شده و قطری‌ها اعلام کرده‌اند آمادگی کامل برای میزبانی این دیدار را دارند و حتی حاضر هستند تا ورزشگاه فینال جام جهانی ۲۰۲۲ (ورزشگاه لوسیل) را برای برگزاری دیدار استقلال و پرسپولیس در اختیار ایران قرار دهند.

همچنین مسئولان فدراسیون فوتبال در تلاش هستند تا با برگزاری این دیدار در دوحه، از طریق پخش بین‌المللی هم به درآمدزایی برسند.

اتفاقی که شاید تا چند دقیقه قبل عجیب تلقی می‌شد، اما به‌نظر می‌رسد واقعا مذاکرات در این خصوص انجام شده است.

گفتنی است زمان برگزاری شهرآورد به صورت دقیق مشخص نیست اما این دیدار احتمالا در مهرماه انجام خواهد شد.