لیگ قهرمانان آسیا

برد پرسپولیس برابر استقلال تاجیکستان با دبل صادقی | صدرنشینی النصر با درخشش رونالدو

با این برتری پرسپولیس ۶ امتیازی شد و با توجه به شکست الدحیل برابر النصر جایگاه خود در رده دوم جدول را تا حدود زیادی تثبیت کرد. 

به گزارش اختصاصی حرف تازه، عصر سه شنبه هفته سوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا دنبال شد و با برد پرسپولیس برابر استقلال تاجیکستان همراه بود. النصر نیز با درخشش رونالدو ۹ امتیازی شد و در صدر جدول این گروه ایستاد.

برد پرسپولیس برابر استقلال تاجیکستان با دبل صادقی

در این رقابت ها پرسپولیس که تعداد قابل توجهی از بازیکنانش را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت با ترکیب بیرانوند، اسماعیلی فر، علی نعمتی، کنعانی زادگان، حنانوف، ریگی، سعید صادقی، گولسیانی، رفیعی، عمری و زاهدی مقابل حریف تاجیکستانی خود صف آرایی کرد و در نهایت با دو گل سعید صادقی به برتری دو بر صفر دست یافت.

در ابتدای این دیدار به کمک VAR یک پنالتی به سود استقلال تاجیکستان اعلام شد که می توانست شرایط دشواری را برای پرسپولیس رقم بزند اما این ضربه پنالتی با واکنش خوب بیرانوند دفع شد تا سرخپوشان در مقابل هواداران خود امیدوارانه کار را دنبال کنند.

در دقیقه ۴۴ سعید صادقی دروازه حریف را باز کرد تا پرسپولیس با برتری به رختکن برود. در بین دو نیمه یحیی گل محمدی، سروش رفیعی و کنعانی زادگان را که برای یک ضربه ایستگاهی با یکدیگر بحث کرده بودند از زمین بازی بیرون کشید و به جای آنها ترابی و اسدبیگی را به میدان فرستاد.

در دقیقه ۷۲ نیز یک بار دیگر سعید صادقی موفق به گلزنی شد تا سرخپوشان دقایق پایانی بازی را با خیالی آسوده دنبال کنند. این گل پس از بررسی توسط VAR به تایید رسید. البته در دقایق پایانی یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه حریف رقم خورد که داور مسابقه پس از وقفه ای طولانی برای بازبینی صحنه به کمک VAR در نهایت تصمیم به ادامه بازی گرفت و اتفاق رخ داده را پنالتی به سود پرسپولیس تشخیص نداد.

با این برتری پرسپولیس ۶ امتیازی شد و با توجه به شکست الدحیل برابر النصر جایگاه خود در رده دوم جدول را تا حدود زیادی تثبیت کرد.

در دیگر دیدار النصر با درخشش کریستیانو رونالدو با نتیجه ۴ بر ۳ الدحیل را از پیش رو برداشت و با ۹ امتیاز به صدر جدول تکیه زد. در این دیدار رونالدو دو گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کرد تا نقش مهمی در این برتری ایفا کرده باشد.

بدین ترتیب الدحیل و استقلال تاجیکستان هرکدام با ۱ امتیاز در رده های سوم و چهارم گروه ایستاده اند. در صورت برد یا مساوی النصر در دیدار آینده مقابل الدحیل و برتری پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان صعود سرخپوشان قطعی خواهد شد و دو  دیدار پایانی این تیم اهمیت چندانی نخواهد داشت.

سپاهان دیگر نمایندگان ایران در این هفته از مسابقات، عصر دوشنبه با نتیجه ۳ بر ۱ آلمالیق را شکست داد. نساجی نیز در شرایطی که به گل اول دست یافته بود در نهایت ۲ بر ۱ مغلوب ننوبهارنمنگان شد.