باورنکردنی

برد عربستان مقابل آرژانتین | شروع تلخ مسی و یارانش

در اولین دیدار از گروه C جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، آرژانتین مقابل عربستان در میان ناباوری همه تن به شکست ۲-۱ داد.

به گزارش حرف تازه به نقل از خبرورزشی، اولین دیدار از روز سوم جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه لوسیل، ورزشگاهی که میزبان دیدار فینال خواهد بود برگزار شد و آرژانتین در مصاف با عربستان سعودی با نتیجه ۲-۱ شکست خورد.

دقیقه ۱۰؛ شماره ۱۰! لیونل مسی خیلی زود اولین گلش را در جام‌جهانی ۲۰۲۲ زد. خطای پنالتی که داور با VAR گرفت را لئو تبدیل به گل نخست آلبی‌سلسته کرد. مسی در دقیقه ۲۲ گل دیگری زد که آفساید اعلام شد. سپس نوبت لائوتارو مارتینس رسید که در دقیقه ۲۸ گلزنی کند، اما VAR این گل را به‌دلیل آفساید بودن، رد کرد تا نیمه نخست با همان یک گل تمام شود.

باورنکردنی؛ مدعی قهرمانی جام‌جهانی به عربستان باخت!/ شروع تلخ مسی و یارانش

اما در دقایق ابتدایی نیمه دوم اتفاقاتی عجیب و هیجان‌انگیز برای سعودی‌ها رخ داد. تیزهوشی صالح الشهری باعث شد در دقیقه ۴۹ گل تساوی را برای عربستان بزند. دقیقه ۵۴ اوج کار شاگردان رنار بود و سالم الدوسری ستاره تکنیکی این تیم با شوتی تماشایی به گوشه دروازه امیلیانو مارتینس همه را در شوک فرو برد و هواداران عربستان را به هوا فرستاد. طبیعی بود که بعد از این گل عربستان عقب بنشیند و آرژانتین برای جبران شکست عجیب تلاش کند. موقعیت‌های خطرناک و فوق‌العاده خوبی هم آلبی‌سلسته داشت که به جایی نرسید.

در نهایت این بازی تاریخی با برد سعودی‌ها به پایان رسید تا کار آرژانتین برای صعود از گروه هم دشوار شود.