قطر میزبان اولین حذف شده مسابقات

برد ارزشمند ایران مقابل ولز | نزدیک تر از همیشه به صعود

رقابت های دور دوم گروهی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با برد ارزشمند ایران مقابل ولز در گروه B و صعود ایران به رده دوم گروه همراه بود.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، رقابت های دور دوم گروهی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با برد ارزشمند ایران مقابل ولز در گروه B و صعود ایران به رده دوم گروه همراه بود.

در این مسابقات ملی پوشان کشورمان روز گذشته با ارائه یک بازی برتر و هجومی با نتیجه ۲ بر صفر از سد ولز گذشتند و با کسب ۳ امتیاز از دو دیدار در رده دوم گروه قرار گرفتند. ولز نیز با این شکست یک امتیازی باقی ماند و در قعر جدول جای گرفت.

گل های ایران در این مسابقه توسط روزبه چشمی و رامین رضاییان در دقایق ۹۸ و ۱۰۱ به ثمر رسید. گل روزبه چشمی لقب دیرهنگام ترین گل پیروزی بخش تاریخ مسابقات مسابقات جام جهانی را به خود اختصاص داد.

در دیگر مسابقه این گروه شب گذشته تقابل انگلیس و امریکا به تساوی بدون گل انجامید تا انگلیس با ۴ امتیاز در صدر جدول و امریکا با ۲ امتیاز در رده سوم قرار گیرد.

در روز پایانی این گروه ایران سه شنبه از ساعت ۲۲:۳۰ به مصاف امریکا خواهد رفت و به طور همزمان انگلیس و ولز به رقابت خواهند پرداخت. ایران در صورت کسب پیروزی به طور قطعی به دور بعدی مسابقات صعود خواهد کرد و پیروزی ایران به معنای حذف قطعی امریکا خواهد بود.

همچنین برتری امریکا نیز حکم صعود قطعی این تیم و حذف ایران را به همراه خواهد داشت. اما در صورت تساوی کار کمی پیچیده تر خواهد بود. در صورت تساوی این دو تیم ولز با برتری مقابل انگلیس به همراه انگلیس صعود خواهد کرد و توقف ولز و یا شکست این تیم به معنای صعود ایران و انگلیس خواهد بود.

بدین ترتیب هر ۴ تیم این گروه از شانس صعودبرخوردارند اما شانس انگلیس و ایران بیش از دو تیم دیگر به نظر می رسد.

در گروه نخست مسابقات نیز قطر میزبان ۳ بر ۱ مغلوب سنگال شد وبا توجه به باخت ۲ بر صفر مقابل اکوادور در روز نخست، با دو شکست و پنج گل خورده و بدون کسب امتیاز لقب اولین تیم حذف شده مسابقات را به خود اختصاص داد.

هلند و اکوادور نیز در دیگر دیدار گروه A با تساوییک بر یک به کار خود پایان دادند تا با توجه به برتری ۲ بر صفر هلند مقابل سنگال در دور نخست، هلند و اکوادور ۴ امتیازی باشند و سنگال با ۳ امتیاز شانس خود برای صعود را تا روز پایانی حفظ کرده باشد.

دقایقی قبل در گروه D مسابقات نیز استرالیا با ۱ گل تونس را شکست داد و ۳ امتیازی شد.

امروز از ساعت ۱۶:۳۰ عربستان و لهستان در گروه C به مصاف هم خواهند رفت. از  ساعت ۱۹:۳۰ فرانسه و دانمارک رقابت خواهند کرد و از ساعت ۲۲:۳۰ تبرد حساس آرژانتین و مکزیک برگزار خواهد شد.

گل روزبه، اولین گل پشت محوطه جریمه جام جهانی - ورزش سه

گل دوم ایران به ولز توسط رامین رضاییان- ویدیو ورزش سه