جعفرزاده ایمن آبادی:

برای مردم مهم نیست کدام اصولگرا رئیس جمهور می شود

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده سابق رشت در مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی اظهار داشت: برای مردم مهم نیست کدام اصولگرا رئیس جمهور می شود.

حرف تازه – غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده سابق رشت در مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی اظهار داشت: برای مردم مهم نیست کدام اصولگرا رئیس جمهور می شود.

آرایش صحنه انتخابات ریاست جمهوری هرچه می گذرد شفاف تر می شود. اصلاح طلبان امیدی به استفاده از گزینه حداکثری ندارند، تکنوکراتها بر حمایت از علی لاریجانی تأکید دارند و سایرین نیز با مفروض دانستن ردصلاحیت شدن کاندیدای حداکثری بر طبل کنارگیری از انتخابات می کوبند. این وسط هیچ کس از محمدرضا عارف حرف نمی زند و حاضر نیست به او اعتماد کند. گزینه ای که تصمیم جدی برای کاندیداتوری دارد و قطع به یقین هم تأیید صلاحیت می شود.
غلامعلی جعفرزاده درباره آرام تر و شفاف تر شدن صحنه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ به نامه نیوز گفت: تقریبا اجماع نظر در جریان اصولگرایی این است، کسی رئیس جمهور شود که مجموعه حاکمیت او را پذیرفته باشد بنابراین الان دیگر زیاد کسی را ترغیب به حضور در صحنه انتخابات نمی کنند.
وی با بیان اینکه دیگر خیلی برای مردم مهم نیست کدام اصولگرا رئیس جمهور می شود ، افزود: مردم تنها می خواهند بعد از انتخابات ریاست جمهوری دعواهای سیاسی کمتر شود و مصداق برای شان مهم نیست. در واقع جامعه الان دنبال یک آرامش می گردد و دیگر تحمل درگیری ندارد.
این فعال سیاسی اعتدالگرا درباره شانس جریان اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰ اظهار کرد: اصلاح طلبان دیگر به هیچ روشی نمی توانند مردم را پای صندوق رأی بیاورند. به آقای محمدرضا عارف نیز توصیه می کنم با توجه به کارنامه نامناسبش در مجلس دهم اصلا برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اقدام نکند.
وی درباره علت بی اعتنایی اصلاح طلبان به تلاش عارف برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: عارف دیگر فرصتی برای مورد اجماع قرارگرفتن میان اصلاح طلبان ندارد. کارنامه بسیار منفی او در مجلس دهم و ضربه ای که به جریان اصلاح طلبی و اعتدال زد، حتی اگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود با اقبال مردم مواجه نخواهد شد.
این نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه اصلاح طلبان از عارف عصبانی هستند، یادآور شد: غالب اصلاح طلبان دلخوشی از آقای عارف ندارند چون نتوانست نقش خوبی را در مجلس دهم ایفا کند. او اگر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود ۲۰۰-۳۰۰ هزار رأی بیشتر نمی آورد. حداکثر و در خوشبینانه ترین حالت زیر ۵۰۰ هزار رأی خواهد داشت.
این فعال سیاسی نزدیک به علی لاریجانی درباره تصمیم این شخصیت سیاسی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای لاریجانی شخصیت پخته ای است، او صحنه را ارزیابی می کند و اگر شانس پیروزی را بالای ۵۰ درصد تشخیص دهد کاندیدا خواهد شد. به عبارت دیگر او وقتی برای انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی می کند که کف ۵۰ درصد رأی را دیده باشد.
وی درباره احتمال حمایت اصولگرایان و اصلاح طلبان از لاریجانی اظهار کرد: اصلاح طلبان گزینه قطعی ۱۰۰ اصلاح طلب می خواهند که قطعا شورای نگهبان گزینه آنها را تأیید صلاحیت نمی کند.
جعفرزاده درباره شانس گزینه نزدیک به جبهه پایداری برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: اجازه دهیم گزینه جبهه پایداری رئیس‌جمهور شود چون او می تواند رابطه با آمریکا و اف ای تی اف را درست کند آن وقت تمام مشکلات کشور حل خواهد شد و هیچ کس هم او را جاسوس، خائن و وطن فروش نمی نامد. یعنی نه تنها فحش نمی خورد بلکه همین پایداری ها او را قهرمان ملی خطاب می کنند.
برای مردم مهم نیست کدام اصولگرا رئیس جمهور می شود

برای مردم مهم نیست کدام اصولگرا رئیس جمهور می شود